Luka Stefanović osvojio Kup Srbije do 18

Datum objave: 05.03.2019. // Kategorija: Domaća scena
U Nišu je završen Kup Srbije za tenisere u konkurenciji do 18 godina. Turnir se igrao u organizaciji Teniskog saveza Srbije na terenima Teniske akademije Živković i okupio je najbolje juniore Srbije. Pobednik turnira je Luka Stefanović, teniser Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša. Luka je u finalu bio bolji od Relje Eskića iz akademije teniskog asa Janka Tipsarevića. Posle tri sata borbe rezultat je bio 2:1, po setovima 6/7, 7/5, 6/4.

„Bio je ovo jak ritam, mislim da smo priredili finale za uživanje. Igrao sam hrabro i borbeno na svaku loptu. Prvi set sam više puta imao u svojim rukama, ali to je tenis. Nisam dozvolio da mi se to desi u naredna dva seta i na kraju došao do titule. Trofej Kupa Srbije ipak ostaje ovde.“ – izjavio je Luka Stefanović nakon ceremonije dodele pehara.

Luka Stefanović nakon ove pobede nastavlja da se priprema za seriju domaćih i međunarodnih turnira, a Teniska akademija Živković će tokom vikenda biti domaćin još jednog Kupa Srbije, u pitanju su teniserke do 14 godina.

KONKURSI - ORGANIZACIJA LETNJIH TURNIRA I DRŽAVNIH PRVENSTAVA 2019.

Poštovani,

Teniski savez Srbije raspisuje konkurse za organizaciju Letnjih državnih prvenstava 2019. i organizaciju letnjih takmičenja iz kalendara TSS

detalje vezano za organizaciju Letnjih državnih prvenstava 2019. možete pogledati ovde

detalje vezano za organizaciju letnjih takmičenja iz kalendara TSS možete pogledati ovde

kalendar 2019. (u radu) možete pogledati ovde

Dragoviću seniorska titula u TA Tipsarević

Datum objave: 27.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TA Tipsarević (Olimp) održano je Prvenstvo za seniore, druga kategorija.

Naslov šampiona poneo je Stefan Dragović koji je u finalu bio bolji od Marka Pavlovića 6:0, 6:2. U polufinalu Stefan je pobedio Pavla Daljeva 4:6, 6:3, 7:5, dok je Marko savladao Luku Stojanovića 6:3, 6:1.

Ana i Uroš osvojili narandžasti nivo u Topacu

Datum objave: 26.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Topaco održano je Prvenstvo za devojčice i dečake u konkurenciji do 10 godina, narandžasti nivo.

Kod devojčica pobedu je odnela Ana Lukač koja je u finalu savladala Dragicu Stevanović 5:3. U polufinalu Lukačeva je pobedila Helenu Vlajić 5:4(0), dok je Stevanovićeva bila bolja od Marije Đukić 4:0. Utešni turnir osvojila je Zoja Grbić koja je u finalu pobedila Hanu Ilić 4:1.

U konkurenciji dečaka naslov šampiona poneo je Uroš Palavestrić koji je u finalu pobedio Viktora Višnjića 5:4(3). U polufinalu Uroš je bio bolji od Uglješe Đokovića 4:1, dok je Viktor savladao Nikolu Stanojevića 5:4(3). Utešni turnir osvojio je Aleksandar Pijević savladavši u finalu Andriju Sandžakovića 4:2.

Milica Popovski osvojila OP do 14 na terenima TK Classics

Datum objave: 25.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Classics u Beogradu održano je Prvenstvo do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Milica Popovski koja je u finalu savladala Ninu Zabrdac 6:2, 7:6(4). U polufinalu Milica je pobedila Vaju Klaru 6:4, 6:2, dok je Nina bila bolja od Maje Miščević 6:3, 6:1.

Emilija najuspešnija u Nišu

Otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji devojčica do 16 godina održano je na terenima TA Živković.

Pobedu je odnela Emilija Zdravković koja je u borbi za trofej savladala Jovanu Nikolić 6:4, 6:3. U polufinalu Emilija je bila bolja od Mine Milosavljević 6:2, 6:1, dok je Jovana pobedila Saru Milosavljević 6:3, 6:3.

Heleni i Pavlu Kup Srbije do 12 u Subotici

Na terenima TK Spratak u Subotici održan je Kup Srbije za devojčice i dečake u konkurenciji do 12 godina, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Helena Radman koja je u finalu bila bolja od Teodore Kostović 6:2, 6:1. U polufinalu Radmanova je savladala Katarinu Milošević 7:6(4), 6:3, dok je Kostovićeva pobedila Petru Konjikušić 6:2, 6:0.

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Pavle Ćopić pobedivši u finalu Aleksu Mirkovića 6:3, 6:2. U polufinalu Pavle je bio bolji od Mihaila Nikića 7:6(6), 6:3, dok je Aleksa savladao imenjaka Aleksu Oparnicu 1:6, 6:2, 6:1.

Telekom Srbija uz srpske tenisere

Datum objave: 20.02.2019. // Kategorija: Domaća scena
Telekom Srbija postao je generalni sponzor Teniskog saveza Srbije. Najveća telekomunikaciona kompanija sa jedinstvenim brendom mts u narednih godinu dana pružaće podršku aktivnostima ovog sportskog udruženja.
Potpisivanjem ovog Ugovora o sponzorstvu nastavljena je saradnja i podrška koju je Telekom Srbija pružala TSS u prethodnim periodima. TSS ne krije zadovoljstvo činjenicom da je kompanija kao što je Telekom Srbija ponovo u sponzorskom pulu srpskog tenisa i da će nastaviti da pomaže funkcionisanje saveza i razvoj mladih tenisera koji bi tek trebalo da krenu stopama slavnih kolega.
Teniskom savezu Srbije potpisani ugovor predstavlja još jedan u nizu strateških koraka ka unapređenju uslova u kojima teniske nade u našoj zemlji treniraju.
Imajući u vidu dosadašnju podršku koju Telekom Srbija pruža generalno sportu u našoj zemlji, potpisivanje ovog ugovora je logičan nastavak u realizaciji tog puta i snažna podrška najpopularnijem individualnom sportu u Srbiji.

Kup Srbije do 16 u znaku Teodorovića

Na terenima TK Đukić u Beogradu održan je Kup Srbije u konkurenciji dečaka do 16 godina, prva kategorija.

Naslov šampiona poneo je Petar Teodorović koji je u finalu savladao Aleksu Pisarića 6:4, 6:2. U polufinalu Petar je bio bolji od Nikole Jovanovića 6:3, 6:4, dok je Aleksa pobedio imenjaka Aleksu Gajića 6:1, 6:7(3), 7:6(7).

Mirjana osvojila Kup Srbije (Čačak, do 16)

Na terenima TK Tennis Point u Čačku održan je Kup Srbije u konkurenciji devojčica do 16 godina, prva kategorija.

Pobedu je odnela Mirjana Jovanović pobedivši u finalu Saru Đunisijević 6:2, 7:6(10). U polufinalu Mirjana je bila bolja od Kristine Stamenković 6:3, 6:0, dok je Sara savladala Nataliju Nikolić 6:3, 7:6(4).