Na terenima TK Trim u Beogradu žavršeno je Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 16 godina za dečake u organizaciji Teniskog saveza Srbije.
Naslov šampiona poneo je naš juniorski reprezentativac i jedna od naših najvećih nada, Luka Jovanović koji je u borbi za tron savladao Mihajla Lasicu 6:2, 6:2. U polufinalu Luka je bio bolji od Petra Teodorovića 6:3, 6:2, dok je Mihajlo pobedio Marka Jovanovića 6:7(2), 6:3, 6:1.
Pehare je finalistima i polufinalistima uručio trener TSS Dragan Šerer.
U finalu devojčica snage će odmeriti Nikol Paleček i Natalija Senić. U polufinalu Palečekova je bila bolja od Darje Šuvirdjonkove 6:1, 6:0, dok je Natalija pobedila Fatmu Idrizović 6:4, 6:4.

Premovićeva i Matović osvojili Bozićni turnir u TK Crvena zvezda (do 12)

Datum objave: 16.01.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda održan je Božićni turnir u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Jana Premović koja je u finalu bila bolja od Mie Milisavljević 6:4, 6:1. U polufinalu Jana je pobedila Helenu Radman 6:1, 6:2, dok je Mia savladala Lenku Vuksanović 2:6, 6:1, 6:3.

Kod dečaka na pobedničko postolje popeo se Nikola Matović kome je finalni meč kod rezultata 6:0 predao Jovan Bjelobrk. U polufinalu Nikola je pobedio Miloša Mandića 7:5, 6:2, dok je Jovan savladao Marka Dragovića 4:6, 6:3, 6:2.

Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 16 - rezultati

Datum objave: 15.01.2019. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Trim u Beogradu (Kneza Višeslava 72) u organizaciji Teniskog saveza Srbije od 12. januara 2019. održava se Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurencij do 16 godina
Kvalifikacije za dečake startuju 12.01. a za devojčice dan kasnije 13. januara 2019, dok je početak glavnog turnira za dečake rezervisan za 16. januar,  a za devojčice 17. januar.

Datum objave: 03.01.2019. // Kategorija: Domaća scena
Teniska akademija Živković je počela sa radom kao prva teniska akademija u Srbiji sa dva teniska terena. TAŽ danas ima 10 teniskih terena i u aprilu je proslavio 10 godina rada, 10 godina znanja, uspeha i rezultata.

Kraj godine je obeležen svečano na Bubnju, predsednik kluba Nikola Živković je uručio plakete najuspešnijim teniserima i teniserkama u 2018.

“Vaši rezultati su pokazatelj da smo svi vredno radili. Zaista sam ponosan na sve vas, naša akademija je samo tokom ove godine osvojila ukupno 100 medalja, imamo šampione i šampionke Srbije i pojedinačno i ekipno.” - nije skrivao zadovoljstvo predsednik kluba.

Teniska akademija Živković je tokom ove godine osvojila 45 zlatnih medalja, 25 srebrnih i 30 bronzanih. TAŽ je u 2018. godini bio domaćin tri medjunarodna turnira na kojima je učestvovalo preko 300 tenisera i teniserki iz preko 50 zemalja.

SREĆNA NOVA 2019. GODINA!

Datum objave: 31.12.2018. // Kategorija: Domaća scena

Srećnu i uspešnu 2019. godinu na svim životnim poljima želi vam Teniski savez Srbije!

Lasicin let u Topacu

Datum objave: 28.12.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Topaco održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedu je odneo Mihailo Lasica koji je u borbi za tron savladao klupskog kolegu (TK Dril) Bojana Radomana 6:4, 2:6, 6:3. U polufinalu Lasica je pobedio Stefana Malbašu 6:2, 2:6, 6:0, dok je Bojanu susret kod rezultata 3:6, 6:4, 2:0 predao Marko Jovanović.

Nešićev trijumf u TK Đukić

Na terenima TK Đukić održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojio je Marko Nešić koji je u finalu pobedio Olivera Kocanovića 6:1, 6:2. U polufinalu Marko je bio bolji od imenjaka, Marka Dragovića 6:1, 6:2, dok je Oliver savladao Aleksu Mirkovića 6:3, 7:6(6).

Petrovićevoj OP Niša do 16

Na terenima TA "Živković" održano je Prvenstvo Niša u konkurenciji devojčica do 16 godina, prva kategorija.

Na pobedničko postolje popela se Anđela Petrović koja je u finalu pobedila Nataliju Nikolić 6:3, 7:5. U polufinalu Petrovićeva je savladala Jovanu Nikolić 6:3, 6:2, dok je Natalija bila bolja od Anje Stanković 6:1, 6:0.

Obradovićeva briljirala na Prvenstvu Beograda do 16

Prvenstvo Beograda u konkurenciji devojčica do 16 godina  održano je na terenima TK Classics u Beogradu. Do pobedničkog pehara stigla je Andrea Obradović koja je u finalu savladala Nevenu Kolarević 6:3, 6:7, 6:3 i tako objedinila titule šampionke Beograda do 16 i do 18 godina.
U polufinalu Andrea je bila bolja od Milice Radunović 6:4, 6:3, dok je Nevena pobedila Lanu Stanišić 1:6, 6:4, 6:1.

Treće mesto je osvojila Stanišićeva pobedivši Radunovićevu 6:0, 6:2.