SRBIJA OSVOJILA EVROPSKO ZLATO - EKIPNO PRVENSTVO U KONKURENCIJI DO 18

Datum objave: 06.08.2014. // Kategorija: Vesti

Zlatne devojke iz Srbije

IMG-20140806-WA005 IMG-20140806-WA004

NIS reprezentacija Srbije u konkurenciji do 18 godina – juniorke, okitila se evropskim zlatom na ekipnom prvenstvu Starog kontinenta.

Selekcija Srbije u sastavu: Ivana Jorović (1. na ITF listi do 18 godina), Nina Stojanović (232. na ITF, najbolji rang 17. mesto, u 2014. igra isključivo profi turnire) i Jelena Lukić (šampionka Srbije u konkurenciji do 18), a predvođene saveznim trenerom Ivanom Đurđevićem na finalnom turniru koji je održan u francuskom gradu Granvilu u borbi za zlato savladale su ekipu Rumunije 2:0 (Ivana Jorović – Ioana Loredama Rosca 6:2, 3:6, 6:3, Nina Stojanović – Ioana Ducu 4:6, 7:6(2), 6:1 I time osvojile zlato za Srbiju.

REPREYENTACIJA_DO_18_DEVOJKE6

Na putu do evropskog zlata Srbija je najpre osvojila kvalifikacioni turnir u Aradu gde su u finalu savladale ekipu Rumunije, i plasirale se na završni turnir u Granvilu gde su naše zlatne devojke u prvom kolu salvadale ekipu Italije 2:1, u polufinalu su nadigrale selekciju Mađarske 3:0, a u borbi za zlato ponovo je pao starog rival - Rumunije.

IMG-20140806-WA006

IMG-20140806-WA000

IMG-20140806-WA003

Srpski teniser iz Zambije

Miodrag_Popovic

Srbija ima tenisera koji je rođen i živi u Lusaki (Zambija). Reč je o Miodragu Popoviću, kome je otac iz Srbije, a majka iz Zambije.

Miodrag ima 16 godina, član je TK San Marco iz Beograda i takmiči se pod zastavom Srbije.

Njegov cilj je da jednog dana bude vrhunski profesionalni teniser i vredno radi na ostvarenju svog sna.

SRBIJA PROTIV RUMUNIJE ZA EVROPSKO ZLATO

IMG-20140804-WA000

NIS reprezentacija Srbije (devojke) u konkurenciji do 18 godina boriće se za evropsko zlato u finalu Ekipnog prvenstva 2014.

Naše devojke su pre pet dana osvojile kvalifikacioni turnir u Aradu gde su u finalu savladale ekipu Rumunije, i plasirale se na završni turnir koji se igra francuskom gradu Granvilu.

Srbija je u prvom kolu završnog turnira savladala ekipu Italije 2:1, u polufinalu su nadigrale selekciju Mađarske 3:0, a za zlato će se 06.08.2014. boriti protiv starog rivala - Rumunije.

Ženski tim Srbije čine:Ivana Jorović (1. na ITF listi do 18 godina), Nina Stojanović (232. na ITF, najbolji rang 17. mesto, u 2014. igra isključivo profi turnire) i Jelena Lukić (šampionka Srbije u konkurenciji do 18), a predvodi ih savezni trener Ivan Đurđević.

ODRŽAN TENISKI KAMP NA TERENIMA TK ZLATIBOR SPRINGS

Datum objave: 03.08.2014. // Kategorija: Vesti

ZLATIBOR1

NA TERENIMA TK ZLATIBOR SPRINGS ODRŽAN JE TENISKI KAMP ZA NAJBOLJU DECU REGIONA ZAPADNE SRBIJE I ŠUMADIJE. KAMP JE POHAĐALO SEDAM DEČAKA I SEDAM DEVOJČICA. SA NAJBOLJIM IGRAČIMA ZAPADNE SRBIJE RADILI SU TRENERI MILOŠ DEDIĆ, DEJAN VUKOJIČIĆ I DUŠAN TEŠOVIĆ,TOKOM BORAVKA DECA SU RADILA NA USAVRŠAVANJU TEHNIČKO TAKTIČKI ELEMENATA IGRE.PORED RADA NA TERENU SA DECOM JE RAĐENO I NA PODIZANJU NIVOA MOTORIČKIH VEŠTINA KAO I RAZVOJU MENTALNE SNAGE.

ZLATIBOR2

CEO OVAJ PROJEKAT JE PODRŽAO I FINANSIRAO REGIONALNI SAVEZ ŠUMADIJE I ZAPADNE SRBIJE NA ČELU SA PREDSEDNIKOM PREDRAGOM PETRONIJEVIĆEM. IDEJA PREDSEDNIKA PETRONIJEVIĆA JE DA SE OVAKVA VRTA KAMPA ORGANIZUJE I UBUDUĆE I DA SE DECI ZAPADNE SRBIJE OMOGUĆE ŠTO KVALITETNIJI USLOVI ZA RAD U CILJU POSTIZANJA NAJBOLJIH REZULTATA NA MEĐUNARODNOM I NACIONALNOM NIVOU.

ZLATIBOR3

Trijumf Krajinovića

KRAJINOVIC-CHIUDINELLI_08

Dejvis kup reprezentativac Srbije Filip Krajinović osvojio je čelendžer u italijanskoj Kortini (42.500 E + H), nakon što je u finalnu savladao Italijana Federika Gaja 2:6, 7:6(5), 7:5.
U polufinalu Filip je pobedio zemljaka Viktora Troickog. Od ponedeljka Krajinović će zabeležiti novi najbolji plasman u karijeri, biće 110. na svetu.

EKIPNA PRVENSTVA SRBIJE 2014.

Datum objave: 01.08.2014. // Kategorija: Vesti

Poštovani klubovi,
U prilogu se nalaze rokovi vezani za juniorska ekipna takmičenja Srbije2014. godine. Molim vas da ih dobro pročitate i poštujete. Pogotovo rok zaprijavu namere učešća na ekipnom takmičenju jer niti jedna prijava nakonovog roka neće biti uvažena!

Ekipna prvenstva Srbije 2014. rokovi

Takođe vas potsećam na jednu novinu. Sva komunikacija vezana za ekipnatakmičenja u smislu slanja potvrde namere učešća, formulara za prijavusastava ekipa, odjavu igrača sa ekipnog takmičenja, odjavu sa ekipnogtakmičenja, overene potvrde o pozajmici igrača kao i fotokopije pasošastranca šaljete samo i isključivo na email adresu:ekipna.takmicenja@teniskisavez.com.Korišćenje faxa, telefonski pozivi, korišćenje drugih email adresa kao i sms poruke neće biti prihvaćeni!

Organizatori juniorskih ekipnih takmičenja 2014. će biti i pobednici iz2013. godine TK Crvena Zvezda i TK TAŽ. TK Crvena Zvezda u konkurencijama 14 godina devojčice i dečaci, 16 godina dečaci i 18 godina juniori. TK TAŽ u konkurenciji 16 godina devojčice i 18 godina juniorke. O dodatniminformacijama vezanim za organizaciju bićete naknadno obavešteni.

Kotizacija za ekipna takmičenja je 6000 RSD.

Voditelj liga 2014. godine će biti Stefan Čukić.Formulare za prijavu i odjavu kao i primer uplatnice za kotizaciju možete pronaći na stranici Turnir Info.

U slučaju dodatnih pitanja vas molim da me kontaktirate putem emaila.

Želim vam svima uspešna ekipna takmičenja.

Vladimir Erg

Predsednik TO TSS

POMERANJE POČETKA TURNIRA - OP POŽAREVCA DO 14 GODINA

Poštovani takmičari obaveštavamo vas da se početak turnira OP Požarevca u konkurecniji do 14 godina pomera za nedelju 03.08.2014. zbog loših vremenskih uslova i proglašene vanredne situacije u ovom gradu.

Izmenjene propozicije možete pogledati na stranici - Turnir Info.

Jovana i Đorđe pobednici Kupa "Paja Patak"

Datum objave: 29.07.2014. // Kategorija: Vesti

Na terenima TK Sloboda, a u organizaciji TK Čačak, od 26. do 28. jula 2014. godine održan je tradicionalni XXII Kup "Paja Patak",  II kategorije do 12 godina.

Kup_Paja_Patak_devojcice

Kod devojčica najbolja je bila Jovana Cvetković koja je u finalu pobedila Nataliju Senić 7:6(4), 6:0.

Kup_Paja_Patak_decaci

Najbolji u konkurenciji dečaka je bio Đorđe Kurćubić koji je u finalu pobedio Ognjena Popovića  6:0, 6:2.

Bendjama_i_Nedeljkovic

Na turniru prve kategorije iz kalendara TSS koji je održan u Subotici, u konkurenciji do 16 godina, titulu je osvojio Aleksandar Nedeljković.
U finalu prvi nosilac Nedeljković je savladao 14 - godišnjeg Karima Benđamu koji do finala nije izgubio ni set - 6:4, 6:3.

Lena_Babunski_-_Subotica

U konkurenciji devojčica trijufovala je Lena Babunski koja je u finalu savladala Janu Lazarević 6:3, 3:6, 6:4.

NIS reprezentacija Srbije (devojke) u konkurenciji do 18 godina otputovala je u rumunski grad Arad gde će se od 30. jula takmičiti u  kvalifikacijama na Letnjem ekipnom prvenstvu Evrope u okviru Grupe C gde se još nalaze: BiH, Švedska, Ukrajina, Holandija i Rumunija.

REPREZENTACIJA_DO_18_DEVOJKE4

Ženski tim Srbije čine:
Ivana Jorović (1. na ITF listi do 18 godina), Nina Stojanović (232. na ITF, najbolji rang 17. mesto, u 2014. igra isključivo profi turnire) i Jelena Lukić (šampionka Srbije u konkurenciji do 18), a predvodi ih savezni trener Ivan Đurđević