Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Nezaustavljiva Luna Vujović do novog pehara

Datum objave: 03.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dve nedelje, tri trofeja, 12 pobeda u nizu, bilans je takmičenja mlade i velike nade srpskog tenisa, 12 - godišnje Lune Vujović.

Nezaustavljiva Luna kao i prethodnog vikenda kada je osvojila duplu krunu na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 16 godina u Velom Lošinju u Hrvatskoj, tako je i ove nedelje nizala pobedu za pobedom i stigla do novog šampionskog pehara, ovaj put u konkurenciji do 14 godina. U istom gradu Vujovićeva je iskovala novi Tennis Europe pehar gde je kao drugi nosilac u borbi za tron u finalu savladala trećeg nosioca, domaću predstavnicu Martu Dobrić 3:6, 6:1, 6:0.

Bravo!

Međedoviću prvi profi trofej

Mladi teniski as Srbije Hamad Međedović osvojio je prvi profi trofej u karijeri. Do naslova šampiomna stigao je na turniru iz fjučers serije koji je održan u Antaliji za nagradni fond od 15000 dolara.

U borbi za tron Hamad je deklasirao predstavnika Nemačke Tima Stodera 6:0, 6:1.

18 - godišnji Međedović je trenutno na 577. mesto ATP liste, sa poenima koje je zaradio osvojivši šampionski trofej u Turskoj sledi veliki napredak.

Luna u finalu Tennis Europe u Velom Lošinju

Datum objave: 02.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mlada i velika nada srpskog tenisa, reprezentativka Srbije 12 - godišnja Luna Vujović nastavlja niz pobeda. U 11 pobedi za redom Luna je ostvarila plasman u finale Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 14 godina koje se održava u mestu Veli Lošinj u Hrvatskoj.
U polufinalu kao drugi nosilac Vujovićeva je savladala petog nosioca, predstavnicu Poljske Oliviju Drozdz 6:3, 6:1.
Za novi naslov šampiona, trećeg u nizu Luna će se boriti sa trećim nosiocem, predstavnicom Hrvatske Martom Dobrić.

Vujovićeva je prošle nedelje osvojila duplu krunu na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 16 godina koje je takođe održano u mestu Velom Lošinju.

Milić i Milosavljević vicešampioni u Kairu

Na juniorskom turniru u Kairu, četvrta kategorija ITF do 18 godina mladi teniseri Srbije Ognjen Milić i Marko Milosavljević poneli su naslov vicešampiona u dubl konkurenciji.

Oni su finalni meč bez borbe predali italijanskom paru De Mišel - Šiabasi.

Mladi reprezentativac Srbije, višestruki šampion države i Tennis Europe takmičenja, 14 - godišnji Ognjen Milić na takmičenju u Egiptu u singlu odigrao je četvrtfinale u kome je posle velike borbe izgubio treći set od Italijana Filipea Verdese 6:4, 1:6, 2:6, dok je Milosavljević zaustavljen u prvom kolu singla.

Kostovićeva šampion u Nikoziji

Datum objave: 30.03.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 14 - godišnja Teodora Kostović zabeležila je sjajan rezultat na juniorskom ITF takmičenju koje je održano na Kipru u konkurenciji do 18 godina.

Na takmičenju u Nikoziji Kostovićeva je do šampionskog trofeja u singlu stigla iz kvalifikacija savladavši u finalu prvog nosioca, domaću predstavnicu Klio Mariju Joanou 7:6(6), 6:1.

Naslov vicešampiona Teodora je ponela u konkurenciji dublova u paru sa Italijankom Aurorom Nosei. U borbi za tron poražene su od italijanskog para Đirardato, Markon 6:7(4), 2:6.

Dupla kruna za Lunu Vujović

Mlada reprezentativka Srbije, 12 - godišnja Luna Vujović osvojila je duplu krunu na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 16 godina koje je održano u mestu Veli Lošinj u Hrvatskoj.

Do naslova šampiona u singlu Luna je stigla pobedom u finalu nad drugim nosiocem, Nemicom Helenom Somer 4:6, 7:6(4), 6:4. U četvrtfinalu singla Luna je izbacila prvog nosioca ovog takmičenja, predstavnicu Turske Adu Kumru 6:4, 6:1.

U konkurenciji dublova Vujovićeva se takmičila upravo u paru sa Somerovom. One su u borbi za pobedničko postolje savladale slovenački par Mumlek, Vnuk 6:3, 7:6.

Pisarić u finalu ITF turnira u Benikarlu

Datum objave: 21.03.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Juniorski reprezentativac Srbije, 16 - godišnjii Aleksa Pisarić plasirao se u finale singla ITF juniorskog turnira u španskom gradu Benikarlu.

Državni šampion Srbije Pisarić je u borbi za ulazak u finale pobedio prvog nosioca ovog takmičenja, Švajcarca Miku Brunolda 6:3, 1:6, 7:5. Za ITF trofej Aleksa će se boriti sa domaćim predstavnikom, Špancem Martinom Landulansom.

DRUGA SVETSKA TENISKA KONFERENCIJA GPTCA/SI 2022

Datum objave: 11.03.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Sport je profesija u kojoj nema predaha od učenja, rada, nadogradnje i usavršavnja. Samo istrajni, posvećeni, vredni stižu do cilja. Dinamika je drugo ime sporta kao struke, kako za profesionalne sportiste tako i sve druge ljude koji čine lepezu ovog poziva, pre svega za trenerski kadar.
Potražnja za vrhunskim trenerima u tenisu nikada ne jenjava, naprotiv sve je aktuelnija na svetskom tržištu i sve je teže naći prvi izbor, odnosno dobitnu kombinaciju. Produkt konstantnih inovacija, kontinuiranog samorazvoja, aktuelnosti su rezultati kojima svakodnevno težimo, za koje radimo i zbog kojih smo izabrali posao teniskog trenera ili igrača. Isključivo svakodnevan rad na sebi i hvatanje koraka u skladu sa vremenom i specifičnostima koje sa sobom ono nosi su ključ uspeha.

Teniski svet ponovo će imati priliku da na jednom mestu osveži i obogati znanje kroz iskustva drugih, onih koji su u svojim karijerama konstantno pomerali granice i nisu se nikad zadovoljavali postojećim, onih koji su odavno dobili i zavredili status šampiona i vrhunskih štručnjaka na planetarnom nivou, onih čija reč i delo imaju težinu.
Pred nama je druga Svetska teniska konferencija GPTCA, najveći teniski događaj visokog standarda iz oblasti edukacije vezano za profesiju igrača i trenera. Od 24. do 27. marta 2022. više od 63 međunarodno priznata govornika i edukatora vrhunskog nivoa, kao što su: gren slam šampioni, teniske legende, najbolji ATP/VTA treneri, bivši broj 1 i top 10 igrači planete, stručnjaci za nauku u sportu, stručnjaci za razvoj tenisa, ključne teniske ličnosti, selektori Dejvis kup selekcija i BJK kupa na panelima uživo izneće svoje prebogato znanje i iskustvo.

Ono što će ovu konferenciju učiniti unikatnom su paneli u kojima će putem online platforme svi učesnici (igrači, treneri) moći postavljati pitanja nekima od predavača.  Šta raditi kao teniski trener ili teniser, ko ste, kako kreirati odnose i ostvariti dobru komunikaciju, kako učiti, šta konstantno poboljšavati u svemu što radite.

Joviću dubl trofej u Nairobiju

Datum objave: 01.02.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Juniorski reprezentativac Srbije, 15 - godišnji Nikola Jović osvojio je juniorski ITF trofej u dubl konkurenciji na turniru koji je održan u Nairobiju.

U glavnom gradu Kenije naš Nikola je u paru sa kolegom iz Grčke Krisom Spiruom do pobedničkog postolaj stigao nakon žestoke borbe u finalu. Kao osmi nosioci Jović i Spirou su u borbi za trofej savladali drugo nosioce, japanski par Miširo - Ogiri 7:6(6), 7:6(7).

Radivojevićeva u četvrtfinalu juniorskog Australian Opena

Datum objave: 26.01.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Velika i mlada nada ženskog srpskog tenisa, 17 - godišnja Lola Radivojević plasirala se u četvrtfinale juniorskog gren slem turnira u Melburnu.

U osmini finala Otvorenog prvenstva Australije 2022. Radivojevićeva je savladala predstavnicu Kenije Angelu Okutoj 6:2, 6:3. Za plasman u polufinale Lola će se boriti sa prvom juniorkom sveta, predstavnicom Hrvatske Petrom Marčinko koja je u Melburnu postavljena za prvog nosioca ovog takmičenja.