Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Jovanovićeva vicešampion u Dubaiju

Datum objave: 20.11.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Srpska juniorka Mirjana Jovanović ponela je naslov vicešampiona u dubl konkurenciji na ITF juniorskom takmičenju koje je održano u Dubaiju.

Jovanovićeva je do borbe za šampionski trofej stigla u paru sa koleginicom iz Litvanije Emilijom Pranjetom. One su u finalu kao treći nosioci izgubile nakon velike borbe od ukrajinskog dubla 4:6, 7:6(5), 3:10.

Ludoški vicešampion singla, Jovana dubla u Kairu

Datum objave: 15.11.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Reprezentativac Srbije, 16 - godišnji Zoran Ludoški osvojio je naslov vicešampiona na juniorskom ITF takmičenju u konkurenciji do 18 godina (J4 kategorije) koje je održano u Kairu.

Do finala naš šampion države kao prvi nosilac ovog turnira izbacio je četiri rivala, dok je u borbi za trofej izgubio od drugog nosioca sa Tajlanda Maksimusa Džonsa 4:6, 3:6.

Ovo je drugo ITF finale za Ludoškog u 2021. Prvo je odigrao u junu na Kipru, u Larnaki.

Naslov vicešampiona u dublu na ovom takmičenja ponela je reprezentativka Srbije Jovana Grujić koja je u paru sa predstavnicom Bugarske Joanom Konastantinovom izgubila u finalu od belgijskog dubla Kopez, Longvil 1:6, 6:7(1).

Četvrtfinale singla na ITF turniru u Egiptu odigrao je i višestruki šampion Srbije, 14- godišnji Ognjen Milić, kao i Jovana Grujić.

Mia Ristić osvojila UTR takmičenje u Nišu

Datum objave: 17.10.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu održan je turnir novog formata međunarodnog takmičenja kako u muškoj tako i ženskoj konkurenciji. Radi se o turnirima čiji je nagradni fond po 25.000$. Turniri su deo saradnje Teniskog saveza Srbije sa kompanijom UTR (Universal Tennis Rating).

Turniri se boduju za sve rang liste (ATP, VTA, ITF i Tennis Europe) pored nacionalne i UTR rang liste. UTR rang je posebno važan za tenisere i teniserke koji odluče da studiraju u Americi jer omogućava fakultetima da procene kvalitet igrača i ponude im stipendije za školovanje.

U ženskoj konkurenciji UTF profi takmičenja u Nišu naslov šampiona osvojila je višestruka šampionka i reprezentativka Srbije, 15 - godišnja Mia Ristić. U finalu Mia je bila bolja od 898. teniserke na WTA listi Karoline Bejenaru 6:4, 6:3, dok je u polufinalu savladala 473. profi igračicu sveta Zuzanu Zlohovu.

Ristićeva je u 2021. osvojila i tri ITF trofeja: Konstancu, Podgoricu i Beograd.

Bravo!

Ana Ivanović nominovana za ulazak u Kuću slavnih

Datum objave: 15.10.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Srpska zvezda tenisa Ana Ivanović u redu je da dobije jedno od najvećih međunarodnih priznanja u svom sportu nakon što je nominovana za Međunarodnu tenisku kuću slavnih 2022. Ivanović bi mogla da postane prva Srpkinja koja je ikada ušla u Kuću slavnih zajedno sa velikanima igre poput takve kao Martina Navratilova, Kris Evert i Štefi Graf.
Navijači mogu glasati na mreži putem vote.tennisfame.com kako bi pokazali svoju podršku Ivanovićevoj u njenom nastojanju da uđe u istoriju tenisa za Srbiju. Inspirisana gledajući kako se jugoslovenka Monika Seleš takmiči na televiziji, mlada Ivanovićeva je zapamtila telefonski broj za časove tenisa koji je videla u televizijskoj reklami i naterala svoje roditelje da je pozovu i prijave. Kada je njena majka umesto toga predložila časove plesa, Ivanovićeva se zalagala za tenis uprkos tome što je naučila da igra u izazovnim uslovima koji uključuju obuku u napuštenom bazenu koji je služio kao improvizovano tenisko igralište.
Nastavila bi da predstavlja svoju relativno mladu srpsku naciju u olimpijskim takmičenjima dva puta i u takmičenju Bili Džin King Kupa devet godina, uključujući i ulazak u finale 2012. Ivanovićeva je stigla do svog prvog velikog finala na Otvorenom prvenstvu Francuske 2007. godine, a zatim je usledilo 2008. ulazak u finale Australian Opena. Kasnije te godine, vratila se u finale Rolan Garosa i pobedila, čime je upisala istoriju svog sporta i svoje zemlje.
Ostala je jedina Srpkinja koja je ikada osvojila grend slem titulu u singlu.  Njena pobeda na Rolan Garosu dovela ju je do prvog mesta na svetskoj rang listi,  još jednog istorijskog trenutka za Srbiju, koju je zadržala 12 nedelja. Ukupno je provela 91 nedelju među pet najboljih u svetu. Glasanje zvanične glasačke grupe novinara, istoričara i postojeće Kuće slavnih održaće se u narednim mesecima. Izbor u Kuću slavnih određen je kombinacijom rezultata glasanja navijača i zvanične glasačke grupe.

Dušici trofej Krško Opena

Datum objave: 26.09.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Šampionka i reprezentativka Srbije u konkurenciji do 14 godina, Dušica Popovski koja broji 12 leta, nakon četiri meseca pauze od međunarodnih takmičenja i odigrana dva finala u maju 2021. povatak na Tennis Europe scenu obeležila je osvajanjem titule na takmičenju u Sloveniji.

Dušica je do drugog Tennis Europe trofeja u 2021. stigla osvajanjem turnira prve kategorije Krško Open u konkurenciji do 12 godina. U borbi za tron Popovski je bila bolja od predstavnice Slovačke Kali Supove 6:3, 6:3.

Stevanovićeva pokorila Skoplje

Mlada teniserka Srbije Aleksandra Stevanović nastavila je šampionski niz. Nakon osvajanja titule prošle nedelje u Tirani, ove nedelje pokorila je Skoplje.

Na Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 14 godina koje je održano u Severnoj Makedoniji naša Aleksandra je u njenom četvrtom finalu na međunarodnoj sceni u 2021. stigla do četvre titule. Ovaj put u finalu Stevanovićeva je u borbi za pobedničko postolje kao prvi nosilac savladala predstavnicu Rusije Evu Hrustalevu 6:3, 6:1.

Finale u dubl konkurenciji odigrala je teniserka Srbije Anastasija Cvetković u paru sa domaćom predstavnicom Katjom Ivanovskom. One su u finalu izgubile od para Čatziavram, Ivanova (GRE,BUL) 2:6, 3:6.

Most Open u znaku Ognjena Milića

Juniorski reprezentativac i višestruki šampion Srbije i Evrope, 14 - godišnji Ognjen Milić stigao je do 17. naslova šampiona na Tennis Europe takmičenju, ovaj put na turniru I kategorije u češkom mestu Most.

Kao prvi nosilac ovog prestižnog turnira Ognjen je pružio sjajne partije i nakon velike borbe u finalu protiv Slovenca Paola Angelija rezultatom 6:1, 6:7(6), 6:3 stigao do pobedničkog pehara, petog u petom finalu u sezoni 2021.

Bravo!

Stevanovićeva osvojila Tennis Europe trofej u Tirani

Datum objave: 19.09.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 14-godišnja Aleksandra Stevanović osvojila je Tennis Europe trofej u singlu na turniru u Tirani u konkurenciji do 16 godina.

Kao drugi nosilac Stevanovićeva je do šampionskog pehara stigla savladavši u finalu domaću predstavnicu Gresi Bajri 2:6, 4:6.

Milovanovićeva vicešampionka u Tunisu

Višestruka šampionka Srbije, 20- godišnja Elena Milovanović osvojila je dupli naslov vicešampiona na profesionalnom turniru iz fjučers serije koji je održan u Tunisu za nagradni fond od 15.000 dolara.

U finalu singla Milovanovićeva je u borbi za tron izgubila od Tajlanđanke Aunčise Čante 6:7(4), 3:6. Finale dubla Elena je odigrala u paru sa koleginicom iz Amerike Dalajnom Hjuit. One su kao prvi nosioci ovog takmičenja u borbi za šampionski pehar poražene od indijskog para Čilakalpudi, Šarmada 5:7, 3:6.

Obradovićeva trijumfovala u singlu, Vuk i Romeo u dublu (Mostar, ITFJ3)

Srpska reprezentativka Andrea Obradović stala je na pobedničko postolje u singl konkurenciji ITF juniorskog turnira kategorije J3 koji je održan u Mostaru.

Obradovićeva je u borbi za pobednički pehar savladala u finalu šestog nosioca iz Amerike Saru Smejkal 6:4, 6:0. Bilo je ovo četvrto finale za Andreu u 2021. i prvi trofej.

Naslov šampiona u Mostaru poneo je i srpski dubl u muškoj konkurenciji. Srpski reprezentativci Vuk Rađenović i Romeo Hadžimehmedović u finalnoj borbi pobedili su slovenački par Lun Obrul, Nejc Skorjanc 7:5, 5:7, 10:3.