Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Srbija u polufinalu Vinter kupa do 14

Datum objave: 16.02.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Nakon šampionskog leta u Izmiru gde su u okviru kvalifikacija Vinter kupa 2023. osvojile zlatne medalje, ženska juniorska selekcija Srbije u konkurenciji do 14 godina nastavila je pobednički let i na glavnom turniru gde se bori za evropski tron.
U češkom mestu Rakovnik ženski tim Srbije u konurenciji do 14 godina u sastavu: Luna Vujović, Dušica Popovski i Andrea Lola Popović prevođene trenerom Silvijom Hegediš na finalnom turniru Vinter kupa 2023. postavljene su za prve nosioce i na startu takmičenja savladale su selekciju Belgije 2:1 (Dušica Popovski – Selin Vejnen 6:3, 6:4, Luna Vujović – Marlin Van Brempt 6:2, 6:4, dubl: Popović, Vujović – Vanspauven, Vejnen 3:5, 1:4).

U polufinalu Srbija će odmeriti snage sa reprezentacijom Poljske.

Srbija osvojila zlato u Izmiru

Datum objave: 05.02.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Šampionsko postolje za žensku juniorsku selekciju Srbije u konkurenciji do 14 godina. Kvalifikacije za Vinter kup, evropski zimski šampionat 2023. srpkinje su u turskom Izmiru završile na pobedničkom postolju i sa zlatnim medaljama oko vrata plasiravši se na finali turnir koji će biti održan u Češkoj.
Ženski tim Srbije u konurenciji do 14 godina u sastavu: Luna Vujović, Dušica Popovski i Andrea Lola Popović prevođene trenerom Silvijom Hegediš briljirale su u kvalifikacijama. U prvom kolu naše devojčice su kao prvi nosioci ovog takmičenja bile slobodne, u drugom je savladan tim Bugarske 3:0, dok su u finalu kvalifikacija istim rezultatom 3:0 savladane predstavnice domaćina Turske (Dušica Popovski – Defne Ajdemir 5:1 predaja, Luna Vujović – Melis Jildirim 6:2, 6:3, dubl: Popovski, Vujović – Balkan Jildirim 4:2, 5:4(5).
Zlatne medalje srpkinje su ponosno nosile na pobedničkom postolju u Izmiru, sledi finalni turnir u Češkoj od 17. do 19. februara gde će se boriti za evropski tron.

Juniorske selekcije Srbije (do 14 i 16) - Vinter kupovi 2023.

Datum objave: 03.02.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Juniorske selekcije Srbije u konkurenciji do 14 i 16 godina, devojčice i dečaci učestvovaće na Vinter kupovima 2023. Kvalifkacioni mečevi Vinter kupova na programu su od 3. do 5 februara, dok je finalni deo zakazan od 17. do 19. februara 2023.

Lola Radivojević trijumfovala u Tunisu

Datum objave: 29.01.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Šampionski dan za srpski tenis, od Australije do Tunisa! Dok je najbolji teniser u istoriji, naš i svetski as Novak Đoković kovao 22 gren slem trofej u karijeri u dalekom Melburnu, za prvu titulu nagradnog fonda 25.000 dolara borila se mlada zvezda u velikom usponu ženskog tenisa Srbije, 18 – godišnja Lola Radivojević. Istovremeno Novak i Lola podižu šampionske trofeje na dva kraja sveta, za ponos i radost nacije.
Radivojevićeva je titulu u Tunisu osvojila savladavši u finalu petog nosioca, Japanku Sakuru Hosogi 6:1, 7:5. Na putu do trona Lola je pobedila i prvog nosioca, Grkinju Gramatikopolou 6:3, 6:2.
Članica TC Novak iz Beograda, Bili Džin King kup reprezentativka Srbije Lola Radivojević trenutno se nalazi na 337. mestu WTA liste i sledi joj značajan skok kada se upišu poeni osvojeni u Tunisu. Lola je u 2022. zvanično od WTA proglašena za teniserku koja je najviše napredovala na WTA listi.
Sjajan početak takmičarske 2023. za mladu nadu srpskog tenisa za koju svi predviđaju ulazak u sam svetski vrh, kako zbog talenta, tako i rada i posvećenosti pozivu koji je izabrala.
Bravo!

Milić vicešampion u Istanbulu

Datum objave: 15.01.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije i višestruki šampion naše zemlje, 15 - godišnji Ognjen Milić poneo je naslov vicešampiona na ITF turniru u Istanbulu.

Na turnir u konkurenciji do 18 godina treće kategorije koji je održan u Turskoj Milić do finala nije izgubio ni set, u samom finalu kao 13. nosilac zaustavljen je od domaćeg predstavnika Kerema Jilmaza koji je bio postavljen za osmog kosturaša ovog takmičenja. Jilmaz je odneo pobedu rezultatom 6:3, 6:3.

Sjajan start sezone za uvek izvanrednog Ognjena koji nas je navikao na vrhunske rezultate od kako je stupio na međunarodnu scenu. Mladi teniski as Srbije osvojio je u 2022. ITF prvenac J5 do 18 godina na takmičenju koje je održano u Skoplju.

Nakon osvajanja šampiona Srbije u konkurenciji do 16 za 2023. prvi turnir i rezultat na međunarodnoj sceni za Milića u 2023. je pehar vicešampiona ITF takmičenja J3 kategorije čime je najavio još jednu briljantnu godinu na takmičarskoj sceni. Bravo!

Relja šampion evropskog Božićnog turnira na Zvezdi

Datum objave: 09.01.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu prva nedelja kalendarske 2023. protekla je radno, takmičarski. Održan je tradicionalni Tennis Europe turnir u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake i proslavio 14. godinu svog postojanja. Za šampionsko postolje i važne bodove na evropskoj rang listi u okviru Data-Driven Lab Opena borilo se 128 takmičara iz 17 zemalja koji su u prestonicu Srbije stigli sa svih strana meridijana, od Kanade do Australije.
Pobednički pehar u konkurenciji dečaka otišao je u ruke predstavnika Srbije Relje Todorovića koji je u finalu savladao zemljaka Luku Ćeramilca 7:6(4), 2:6, 7:5. Finale je proteklo u velikoj borbi, Relja je odbranio četiri meč lopte koje je imao Luka Ćeramilac pri rezultatu 5:4 u trećem setu, uspeo da preokrene meč i slavi. Uspeh Todorovića je potpun i izuzetan obzirom da je kroz kvalifikacije morao da izbori učešće u glavnom turniru i na kraju stigne do evropske titule.
U polufinalu Ćeramilac je bio bolji od Grka Alkisa Mikalakopoulosa 6:2, 7:6 (3), dok je Todorović savladao Uglješu Đokovića 6:2, 6:0.

Novak pokorio Torino za šesti završni Masters u karijeri

Datum objave: 20.11.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Planetarni teniski as, srpska sportska ikona, jedan od najboljih igrača u istoriji ovog sporta Novak Đoković trijumfalno završava takmičarsku 2022.
Šesti pehar završnog Masters takmičenja Novak je iskovao u Torinu gde prema protivnicima nije imao milosti. Bez izgubljenog meča srpski Dejvis kup reprezentativac stigao je do trona, u samom finalu pobedio je Norvežanina Kaspera Ruda 7:5, 6:3 i tako se izjednačio po broju ovih titula sa dosadašnjim rekorderom Rodžerom Federerom.
Osvajač 21 gren slem titule, naš Novak, godinu dana ranije na istom mestu u Torinu, ali u prvom meču završnog Mastersa 2021. pobedio je upravo Norvežanina Kaspera Ruda, sada je isti rival pao u direktnom duelu za trofej.
Đoković je u 2022. osvojio pet naslova šampiona: Rim, Vimbldon, Tel Aviv, Astanu i sada Torino. Trijumfom u Italiji bez izgubljenog meča Novak je najavio briljantne partije u 2023. gde će već u januaru imati priliku da u Australiji nastavi rekordnu seriju gren slem titula u Melburnu.

Bravo!

JOVIĆ USPEŠAN U AFRICI, CVETKOVIĆEVA NAJBOLJA NA KALANČETOVOM MEMORIJALU

Datum objave: 16.11.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) je tokom vikenda održan tradicionalni Kalančetov memorijal. Dragomir Kalanović (čika Kalanča) se smatra jednim od zaslužnih za razvoj tenisa u Nišu. Obavljao je odgovorne dužnosti u savezima bivše Jugoslavije, a kasnije i u Teniskom savezu Srbije. Sarađivao je sa Monikom Seleš, Slobodanom Živojinovićem, Goranom Ivaniševićem, Goranom Prpićem i mnogim drugim asovima belog sporta. Turnir se igra u njegovu čast, a radi se o turniru prve kategorije za teniserke i tenisere do 16 godina.

U konkurenciji teniserki, Anastasija Cvetković (TAŽ) je ubedljivo osvojila šampionsku titulu. Ona je u finalu bila bolja od Jevrosime Mitić (TK Šumice, Leskovac) sa 2:0 u setovima (6/0, 6/0). U konkurenciji tenisera od predstavnika niške akademije, najbolji rezultat postigao je Uroš Živković, on je turnir završio na trećem mestu.

Značajne rezultate postigao je i Nikola Jović (TAŽ). On je završio afričku turneju i u protekle tri nedelje igrao tri ITF finala u Najrobiju, glavnom gradu Kenije. Dva finala je osvojio, a jedno izgubio što je odličan skor u konkurenciji tenisera do 18 godina. Od najmlađih tenisera posebno se istakao Nikola Mitić (TAŽ) koji je na turnirima u Nišu i Ćupriji u poslednjih mesec dana stigao  do tri zlatne medalje u konkurenciji do 8 i do 9 godina.

Luna Vujović osvojila Cinia Next Gen Tour turnir u Finskoj

Datum objave: 13.11.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Jedna od najvećih mladih nada srpskog tenisa, briljantna i nezaustavljiva 13 - godišnja Luna Vujović upisala je novi šampionski trofej u svoju bogatu kolekciju. Četvrtu Tennis Europe titulu u singlu u 2022. osvojila je na takmičenju u finskom gradu Nastola gde je održan turnir Cinia Next Gen Tour u konkurenciji do 14 godina.
U borbi za tron Luna je kao prvi nosilac savladala drugog nosioca, Estonku Katrin Reinvald 6:3, 6:1.
Prošle nedelje Vujovićeva se okitila i titulom u dublu na tuniru u Štokholmu gde je u paru sa Čehinjom Sekerovom u finalu savladala par Popa, Puškareva (ROU,RUS) 6:3, 6:1.

Lanin šampionski let u Podgorici

Datum objave: 03.11.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 14- godišnja Lana Virc, članica selekcije Srbije vicešampionskog tima Evrope u konkurenciji do 16 godina, osvojila je drugi Tennis Europe trofej u 2022. u konkurenciji do 16 godina. Nakon titule u Subotici, zatim dva finala (Doboj i Podgorica) Lana je pobednički trofej iskovala kao prvi nosilac ovog takmičenja u Podgorici Universal Capital Montenegro Cup savladavši u finalu trećeg nosioca, Rumunku Ilinku Sagmar 7:6(1), 6:3.