Počinje Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina

Datum objave: 19.05.2017. // Kategorija: Domaća scena
Jaka konkurencija najavljuje izuzetne partije

Na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu (Tadeuša Košćuška 63a) od 20. maja mladi teniseri Srbije boriće se na Letnjem prvenstvu u konkurenciji do 16 godina, devojčice i dečaci.
Sam pogled na prijavu za ovo takmičenje govori da je ovo jedan od najjačih turnira u ovoj konkurenciji u poslednjih deset godina kod nas.
Kod devojčica na listi prijavljenih nalaze se Elena Milovanović koja će biti postavljena za prvog nosioca, Mihaela Đaković aktuelni šampion Srbije (Dvoransko prvenstvo do 16 za 2017), Emilija Kojčić, Anđela Jocović, kao i devojčice koje su do sada naizale sjajne rezultate: Iva Pantović, Ksenija Tmušić, Andrea Mrvić, Ana Vilček i mnoge druge.
Kod dečaka mesto prvog nosioca pripada Juhasu Kristianu, sledi Viktor Jović, Vanja Dobrnjac, Stefan Spasojević, Obradović Dušan...kao i aktuelni šampion Srbije (Dvoransko prvenstvo do 16 za 2017) Hamad Međedović.
U subotu i nedelju (20. i 21. maj 2017) na programu su kvalifikacije za Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina. Od ponedeljka kreću takmičenja u glavnim žrebovima.
Jedno je sigurno, a to je da sjajne partije, uzbuđenja, radosti, rezultatske tuge, viteške borbe neće izostati, a to nam garantuju mlade nade juniorskog tenisa u Srbiji.

Melinda i Jovan osvajači OP Novog Sada 10s

Datum objave: 18.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vojvodina održano je Otvoreno prvenstvo Novog Sada u konkurenciji dso 10 godina, zeleni nivo, za devojčice i dečake.

U ženskoj konkurenciji trijumfovala je Melinda Biro koja je u finalu pobedila Lanu Virc 4:0, 4:0. U polufinalu Melinda je bila bolja od Anđele Đuričković 4:0, 4:1, dok je Lana savladala Lenku Vuksanović 4:0, 4:0.

Kod dečaka konačnu pobedu ovog takmičenja odneo je Jovan Bjelobrk koji je u finalu pobedio Nikolu Erbeza 4:0, 4:2. U polufinalu Jovan je savladao Pavla Ćopića 4:3, 3:4, 7:5, dok je Nikola bio bolji od Matije Brajkova 4:3, 4:3.

Utešni turnir u konkurenciji devojčica pripao je Mariji Mikriukovoj koja je u finalu pobedila Marinu Kockar 4:1, 4:0.

Utešni turnir u konkurenciji dečaka osvojio je Sergej Vasić pobedivši u finalu Aleksu Radenkovića 2:4, 4:2, 7:6.

Janković osvojio Reket

Na terenima TK Reket održano je OP Beograda do 10 godina, narandžasti novi, za dečake.

Trofej šampiona podigao je Dimitrije Janković koji je u finalu pobedio Mihajla Antića 4:3(2).

U polufinalu Janković je bio bolji od Stefana Nikolića 4:1, dok je Mihajlo savladao Andreja Lujića 4:3(5).

Ćertić osvojio Lokomotivu

Pobednik takmičenja na terenima TK Lokomotiva u Beogradu, konkurencija do 12 godina (dečaci) je Petar Ćertić.

U finalu Petar je odmerio snage sa Andrejom Zagorcem i do pobedničkog pehara stigao rezultaom 6:3, 6:1.

U polufinalu Ćertić je bio bolji od  Alekse Smiljanića 6:1, 6:2, dok je Zagorac savladao Andreja Komnenića 6:4, 4:6, 6:1.

Đurđevićeva najbolja na Balansu

Datum objave: 17.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Balans održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice.

Finalni susret koji je obilovao sjajnim poenima, iznedrio je i veliku borbu između Sanje Đurđević i Anđelije Nikolić, a koja je na kraju pripala Sanji rezultatom 6:4, 1:6, 6:4.

U polufinalu Đurđevićeva je bila bolja od Vlade Ponomarenko 7:5, 6:4, dok je Anđelija pobedila Taru Mihaljević 6:4, 6:1.

Održano OP Novog Sada za seniorke i seniore I kategorije

Na terenima TK As iz Novog Sada održano je Otvoreno prvenstvo Novog Sada u konkurenciji seniorki i seniora, prve kategorije.

Kod seniorki trijumfovala je Sara Gvozdenović koja je u finalu posle velike borbe pobedila Aleksandru Stošić 7:6(7), 2:6, 6:3. U polufinalu Sara je bila bolja od Teodore Ševo 6:4, 6:3, dok je Aleksandra savladala Sandru Mišić 6:1, 6:1.

Kod seniora pobednički pehar osvojio je Bogdan Bajić koji je u finalnoj borbi savladao Miloša Radenkovića 7:6(5), 6:3. U polufinalu Bajić je pobedio Kostu Petrova 6:3, 6:0, dok je Miloš bio bolji od Stefana Kalafatića 6:3, 4:6, 6:0.

Trijumf Milenkovićeve na terenima TK Sopot

Datum objave: 16.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sopot u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 16 godina, prve kategorije, za devojke.

U finalu snage su odmerile Dejana Milenković i Aleksandra Kovačević, do trijumfa stigla je Dejana rezultatom 6:1, 1:6, 6:1.

U polufinalu Milekovićeva je savladala Nađu Nonković 6:4, 6:0, dok je Kovačevićeva bila bolja od Jelene Jevtić 3:6, 6:1, 6:0.

Jelena i Darko pobednici OP Zaječara

Na terenima TK Euroclub u Zaječaru održano je Otvoreno prvenstvo Zaječara u konkurenciji do 10 godina, narandžasti nivo, treća kategorija, devojčice i dečaci.

Kod devojčica trijumfovala je Jelena Serjević koja je u finalu pobedila Anastasiju Cvetković 4:1.

U konkurenciji dečaka pobednički trofej odneo je Darko Manojlović koji je u finalu savladao Iliju Ilića 4:0.

Novak pokorio Paraćin

Datum objave: 15.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Gorocvet u Paraćinu održano je Otvoreno prvenstvo Gorocveta u knkurenciji do 16 godina za dečake, prva kategorija.

Šampionski pehar osvojio je Novak Novaković koji je u  finalu pobedio Lazara Radenkovića 3:6, 7:6(3), 6:2. U polufinalu Novak je savladao Savu Radovića 7:5, 3:6, 6:1, dok je Lazar bio bolji od Uroša Arsića 6:3, 6:4.

Latinoviću OP Beograda do 18

Na terenima TK Agrimes u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina, druga kategorija za juniore.

Trofej namenjen najboljem na ovom takmičenju pripao je Stefanu Latinoviću koji je u finalu pobedio imenjaka Stefana Spasojevića 6:2, 6:4.

U polufinalu Latinović je bio bolji od Andreja Kalenića 6:2, 3:6, 6:4, dok je Spasojević pobedio Sotu Tanija 6:1, 7:6(4).