Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Čikov memorijal - Tennis Europe turnir do 16 godina - Subotica

Datum objave: 18.07.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Spartak u Subotici održava se Tennis Europe turnir u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake.

glavni žreb devojčice ovde

glavni žreb dečaci ovde

glavni žreb dubla dečaci ovde

raspored mečeva 23. jul 2021. ovde

20. Gren slem titula Novaka Đokovića, šesti trijumf na Vimbldonu

Datum objave: 11.07.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Veći od večnosti! Novak Đoković je lider svetskih rekorda, lider kluba sportskih besmrtnika, lider svetske istorije “belog sporta”.  Naš nacionalni heroj kome kliče ceo svet osvojio je 20. gren slem titulu u karijeri. Do najmoćnije stranice u knjizi njegovog teniskog I sportskog bivstvovanja Novak je stigao na Vimbldonu, pokorivši zelene terene hrama “belog sporta” šesti put u karijeri, u sedmom finalu londonskog gren slema, 30 finala gren slema u karijeri.
U finalu za šesti zlatni trofej Vimbldona Đoković je savladao Italijana Matea Beretinija 6:7(4), 6:4, 6:4, 6:3. Bio je to sudar beogradskih ATP šampiona iz 2021. u kome je neimar zlatne istorije svetskog tenisa još jednom dokazao da je najveći teniser ikada, od kako je ovaj sport ugledao svetlost dana.
Zlatni šampion veći od večnosti nastavio je fantastičan niz trijumfa u tekućoj sezoni, gde je osvojio tri gren slema u nizu i gde ga samo trofej US Opena deli od zlatnog slema u kalendarskoj godini. Pre US Opena Novak će se za zlato Srbije boriti na Olimpijskim igrama u Tokiju koje startuju 23. jula.

Čudesni Novak nastavlja svoj čudesni put gradeći staze večnosti!

Senićeva vicešampion profi turnira u Prokuplju

Višestruka šampionka Srbije, 18- godišnja Natalija Senić zablistala je na profi sceni, već na drugom ITF profesionalnom takmičenju u karijeri.

Senićeva je osvojila naslov vicešampiona na takmičenju koje je održano u Prokuplju. U borbi za tron Natalija je izgubila od Letonke Darje Semenistaje 0:6, 2:6.

Reprezentativka Srbije rođena u Kragujevcu pojaviće se na WTA listi nakon sledećeg takmičenja koje bude odigrala, jer prema pravilima WTA teniserke da bi dobile mesto na WTA listi moraju na najmanje tri takmičenja proći bar prvo kolo, a rezultate koje je već postigla i zalet koji je uhvatila garantuju takav ishod. Prvi profi turnir u karijeri Natalija je odigrala takođe u gradu na reci Toplici.

Natalija ne nedavno završila sportsku gimnaziju u Beogradu kao najbolji đak generacije. Sada je rešila da nakon vrhunskih rezultata koje je ostvarila u školi, ujedno igrajući tenis i beležeći vrhunske rezultate na juniorskoj sceni, sada istim putem nastavi i u profi tenisu.

Bravo!

Stankovićeva i Jović šampioni Tennis Europe takmičenja u TAŽ-u

Teniska akademija Živković iz Niša bila je tradicionalno izvanredan domaćin mladim snagama tenisa u Evropi. Ovaj put na terenima TAŽ-a održano je Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake.

Naslov šampiona na ovom turniru u singl konkurenciji ponela je domaća takmičarka, šampionka Srbije Anja Stanković pobedivši u finalu predstavnicu Rusije Veru Sokolovu koja je bila postavljena za petog nosioca rezultatom 6:4, 6:2. Kao prvi nosilac Stankovićeva je u polufinalu savladala zemljakinju, trećeg nosioca Teodoru Kostović 7:5, 2:6, 6:3, dok je Sokolova bila bolja od Rumunke Džulije Musat 6:4, 6:2.

Kod dečaka trijumfovao je naš Nikola Jović savladavši u finalu zemljaka Sergeja Živkovića 6:2, 6:3. U polufinalu kao drugi nosilac Jović je bio bolji od Todora Vukomanovića 6:2, 6:4, dok je Sergej nakon velike borbe pobedio sedmog nosioca Nikolu Lulića 6:7(4), 7:5, 6:4.

U ženskom dublu pobednički pehar osvojio je srpski par Anastasija Cvetković i Anja Stanković pobedivši u finalu zemljakinje Teodoru Kostović i Katarinu Milošević 6:2, 6:4.

Pobedničko postolje muškog dubla pripalo je paru iz Makedonije Amar Huseinovik, Filip Stojanovski koji su u finalu pobedili crnogorski par Balša Đoković, Milan Ristov 6:4, 6:2.

Vimbldon 2021 - juniori - rezultati

Datum objave: 07.07.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Gren slem - juniorski - Vimbldon 2021.

Juniorke:

Glavni turnir -

1. kolo, singl: Lola Radivojević (SRB) - (q) Ksenia Zaytseva (RUS) 3:6, 3:6

Kvalifikacije -

1. kolo, singl: (5) Tijana Sretenović (SRB) - (WC) Jaquelyn Ogunwale (GBR) 6:1, 7:6(5)

2. kolo, singl: (5) Tijana Sretenović (SRB) - (10) Elena Pridankina (RUS) 3:6, 0:6

Dubl -

1. kolo: Radivoijević, Laki (GRE) - (WC) Bilchev, Xu (GBR,GBR)

Juniori:

1. kolo, singl:

Hamad Međedović (SRB) - (q) Sasha Gueymard Wayenburg (FRA)

Marko Topo (RUS) - (14) Leo Borg (SWE) 3:6, 7:6(2), 0:6

1. kolo, singl: Stefan Popović (SRB) - (9) Sebastian Dominko (SLO) 7:6(3), 6:2

2. kolo, singl: Stefan Popović (SRB) - (WC) Billy Blaydes (GBR) 6:7(5), 6:3, 5:10

Dubl -

1. kolo: Međedović, Popović (SRB,SRB) - (WC) Nestola, Weir (GBR,GBR)

Lola vicešampionka Rouhemptona u dublu

Datum objave: 05.07.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Sjajna uvertira srpske juniorke i reprezentativke Lole Radivojević uoči starta gren slem turnira u Londonu. Prethodnica čuvenom Vimbldonu u juniorskoj konkurenciji  tradicionalno je turnir Rouhempton G1 kategorije. Naša reprezentativka, 16- godišnja Lola zablistala je u dubl konkurenciji osvojivši naslov vicešampiona na ovom takmičenju.

Radivojevićeva je do drugog mesta u Rouhemptonu stigla u paru sa Grkinjom Laki Mihaelom. One su u finalu izgubile od američkog para Kruger - Brantmeier 4:6, 2:6.

Startuju srpski juniori na Vimbldonu

Datum objave: 04.07.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Tim Srbije u konkurenciji juniora na gren slem takmičenju u Londonu ove godine će brojati pet predstavnika.

Vimbldon 2021. ugostiće u konkurenciji juniorki naše dve najbolje takmičarke u ovom uzrastu i juniorske reprezentativke Srbije: Lolu Radivojević koja je direktan učesnik glavnog turnira, dok se kroz kvalifikacije za plasman u glavni žreb bori Tijana Sretenović.

Kod juniora kroz kvalifikacije put do glavnog žreba trasiraće i naš Stefan Popović, gde ga čekaju kolege iz reprezentacije Srbije Hamad Međedović i Marko Topo.

U prvom kolu kvalifikacija Tijana Sretenović je kao peti nosilac savladala predstavnicu Velike Britanije Džeklin Ogunvale 6:1, 7:6(5) i za plasman u glavni žreb boriće se protiv Ruskinje Elene Pridankine.

Plasman u finale kvalifikacija Stefan Popović je izborio pobedom u prvom kolu kvalifikacija nad devetim nosiocem Sebastijanom Dominkom 7:6(3), 6:2. Za plasman u glavni žreb Popović će se boriti protiv Engleza Bilija Blejdsa.

Glavni turnir juniorskog gren slema -  Vimbldon 2021. startuje 5. jula.

Prvo kolo glavnog turnira Lola Radivojević igra protiv kvalifikanta kao i Hamad Međedović, dok će se Marko Topo za plasman u drugo kolo Vimbldona na startu boriti protiv predstavnika Švedske, 14. nosioca Lea Borga, sina legendarnog tenisera Bjorna Borga koji je Vimbldon osvajao pet puta.

Zekić osvojio Karpenko Memorijal u Ukrajini

Datum objave: 02.07.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Šampion Letnjeg prvenstva Srbije 2021. u konkurenciji do 18 godina Nikola Zekić nastavio je sa sjajnim partijama. Ovaj put pobednički pehar 16 - godišnji Zekić je osvojio na juniorskom ITF turniru koji je održan u ukrajnskom mestu Irpin.

Do naslova šampiona Karpenko Memorijala Nikola je stigao pobedom u finalu trećim nosiocem iz Turske Toganom Tokačem 7:6, 6:4.

Na turniru u Irpinu učestvovala su još dva reprezentativca Srbije i višestruka šampiona naše zemlje Branko Đurić i Luka Jovanović. Oba naša reprezentativca na ovom takmičenju zaustavio je Turčin Tokač, u četvrtfinalu Luku, u polufinalu Branka.

Novak, Miomir, Nina i Ivana sigurni putnici za Tokio

Datum objave: 30.06.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najveća smotra najboljih sportista sveta je pred nama. Tokio će od 23. jula 2021. ugostiti krem svetskog sporta, a među njima i teniske asove Srbije predvođene najboljim teniserom planete Novaka Đokovića. Uz Novaka za medalju Srbiji boriće se Miomir Kecmanović, Nina Stojanović i Ivana Jorović, svi u singl konkurenciji.
Još uvek postoji mogućnost da na Olimpijskim igrama u Japanu imamo i ženski dubl Nina Stojanović – Aleksandra Krunić.

Staši evropsko srebro na Kritu

Datum objave: 28.06.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Reprezentativka Srbije Staša Srbulović, članica Tenis kluba Bor osvojila je srebrnu medalju u tenisu na 14. Evropskom šampionatu za gluve koje je održano na Kritu. Mlada teniserka Srbije naslov vicešampiona Starog kontinenta u singlu izborila je plasmanom u finale gde je izgubila od ruske teniserke Lasitse Anastasije.

Staša je do ovog takmičenja koje je okupilo najbolje tenisere Evrope, članove selekcija gluvih, zauzimala 24. mesto u svetu. Sledi novi napredak, brojna takmičenja kao i pripreme za Olimpijske igre za gluve koje su zakazane za maj 2022. u Brazilu i za koje je naša teniserka izborila plasman.