Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Zekić i Skobelev šampioni dubla

Datum objave: 28.05.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Srpski dubl na tronu u Podgorici. Šampionski trofej u igri parova na ITF juniorskom takmičenju koje je održano u glavnom gradu Crne Gore osvojio je par iz Srbije Stefan Skobelev i Nikola Zekić. Oni su u borbi za tron kao četvrti nosioci savladali prve nosioce, crnogorski par Petar Jovanović - Danilo Raičević 6:3, 3:6, 10:7.

Bljesak Ristićeve u Podgorici

Državna šampionka, najmlađa juniorka Srbije na ITF juniorskoj rang listi Mia Ristić pre 15 dana proslavila je 15. rođendan i nakon toga odmah nanizala dva trofeja. Prošle nedelje Mia je blistala na ITF turniru u Ulcinju gde igrala finale singla, ove nedelje režirala je potpuni bljesak kako u singlu, tako i dublu. Novi ITF juniorski trofej u pojdinačnoj konkurenciji Ristićeva je podigla na turniru u Podgorici gde je kao prvi nosilac u finalu savladala zemljakinju Andreu Obradović 6:2, 6:1. Tokom celog takmičenja u Podgorici Mia nije izgubila ni set.

Ovo je druga singl ITF titula Ristićeve u 2021, četvrta u karijeri. Na startu aktuelne sezone velika i mlada dana srpskog tenisa osvojila je Božićni turnir na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu. Prvi ITF trofej iskovala je u 2020. u Ulcinju, zatim i drugu u Baru, kada je u tri nedelje odigrala 13 mečeva i pobedila u 12, izgubivši samo finale na ITF turniru u Sofiji.

Za još jednu titulu u Podgorici briljantna Mia se borila u dubl konkurenciji u paru sa koleginicom iz Crne Gore Divnom Ratković. One će u finalu savladale par Taroko, Tucaković (CRO,BiH).

Mlada reprezentativka Srbije trenutno se nalazi na 240. mestu ITF juniorske liste gde je najbolji rang ostvarila ove godine kada je bila na 207. mestu. Novi rezultati i uspesi Ristićevoj donose i novi skok.

Briljantni Branko Đurić dve ITF titule u nizu

Datum objave: 25.05.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije, 16 - godišnji Branko Đurić u protekle dve nedelje nanizao je deset pobeda i osvojio dve ITF titule.

Prvi trofej u 2021. Branko je osvojio na ITF takmičenju u Skoplju gde je u finalu savladao predstavnika Bugarske Ilijana Radulova 6:4, 6:4. Zlatni niz višetruki šampion Srbije i naš mladi reprezentativac nastavio je na takmičenju u Ulcinju gde je takođe podigao pobednički pehar. U borbi za novu titulu Đurić je pobedio prvog nosioca iz Makedonije Berka Bugarikija 6:3, 6:4.

Velika nada našeg tenisa ovim rezultatima napredovao je na ITF juniorskoj listi 91 poziciju i sada zauzima 229. mesto na svetu. U 2020. Branko je igrao finale ITF turnira u Baru, sada je stigao do dve titule u nizu gde je za 11 dana odigrao 10 mečeva i takmičenja završio na pobedničkom postolju.

Branko je bio najbolji junior na Tennis Europe listi do 14 godina, kada je takođe briljirao na teniskoj sceni Starog kontinenta i osvajao najveća takmičenja.

Bravo!

Milić nastavlja zlatni slalom

Datum objave: 23.05.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 13 - godišnji Ognjen Milić nastavlja zlatni slalom na Tennis Europe sceni. Do 12. trofeja Starog kontineta u konurenciji do 14 godina Ognjen je stigao na turniru u Bugarskoj.

Tennis Europe turnir prve kategorije Bulgaria Cup 2021. Milić je osvojio nakon velike bitke u finalu u kome je kao drugi nosilac savladao domaćeg takmičara, petog nosica Aleksandra Vasiljeva rezultatom 5:7, 6:2, 6:4, a na putu do finala mladi srpski as protivnicima je prepustio samo pet gemova.

VIšetruki šampion Srbije i naš reprezentativac do 14 godina na Tennis Europe listi trenutno zauzima drugo mesto, a ispred našeg šampiona nalazi se samo Rus Timofej Derepasko koji je u bugarskom Burgasu zaustavljen u polufinalu od Vasiljeva.

Milić je u 2021. osvojio tri Tennis Europe titule, pored nove iskovane u Burgasu, učinio je to i u Beogradu na Božićnom turniru, kao i u Subotici na Memorijalu Jovana Kukarasa.

Srpkinje na tronu Serbia Ladies Opena 2021.

Datum objave: 21.05.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji dubl Srbije Nina Stojanović i Aleksandra Krunić šampionke su prvog u istoriji WTA turnira koji je održan u Beogradu.

Bili Džin King kup reprezentativke naše zemlje briljirale su tokom celog takmičenja na terenima TC Novak na beogradskom Dorćolu i zasluženo stigle do WTA trofeja u dubl konkurenciji.

Zbog kiše koje je obeležila ovu takmičarsku nedelju Nina i Aleksandra morale su u jednom danu odigrati polufinale i finale, u oba meča bacile su protivnice na kolena. U polufinalu Krunićeva koja u dublu zauzima 64. poziciju na WTA listi i Nina koja je 58. teniserka sveta u igri parova, deklasirale su druge nosioce, par Baboš - Zvonareva (HUN, RUS) 6:2, 6:4, dok su u borbi za šampionski pehar pregazile belgijsku kombinaciju Minen - Van Ujtvank 6:0, 6:2.

Prvi WTA turnir ikada održan u Srbiji nakon finala dubla dobio je prve šampionke ovog takmičenja i to liku i delu naših maestralnih dama "belog sporta" Stojanovićeve i Krunićeve.

Bravo!

Milić neprikosnoven u Subotici

Datum objave: 14.05.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije Ognjen Milić još jednom je prikazao svu raskoš i talenat osvojivši Tennis Europe turnir u konkurenciji do 14 godina u Subotici. Na terenima TK Spartak do 11 Tennis Europe trofeja u karijeri Milić je stigao briljantim partijama, gde je u pet odigranih mečeva protivnicima prepustio ukupno 10 gemova. U finalu Ognjen je bio nemilosrdan u borbi sa drugim nosiocem iz Makedonije Amarom Huseinovikom kojeg je pobedio rezultatom 6:0, 6:1.

U konkurenciji devojčica pobednički pehar osvojila je Mađarica Melinda Biro savladavši u finalu ruskinju Kiru Bataikinu 3:6, 6:3, 6:3.

Kod devojčica u dubl konkurenciji šamionskim trofejom okitila se predstavnica Srbije Hana Đedović koja je u paru sa predstavnicom Crne Gore u finalu bila bolja od mađarskog para Biro, Farkaslaki Hints 4:6, 7:6(5), 10:8.

Krka i Otočec Open 2021. profi turniri nagradnog fonda 25.000 dolara

Datum objave: 11.05.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Slovenija će od 23. maja do 6. juna biti domaćin dva profesionalna turnira (muški i ženski) nagradnog fonda 25.000 dolara koji će biti održani u TK Krka Otočec.

Za ova takmičenja uz kvalifikacije biće odigrane i predkvalifikacije u kojima će učestvovati po 96 takmičara.

Prvi turnir zakazan je za period od 23. do 31. maja, dok je drugi rezervisan za nedelju od 1. do 6. juna 2021.

Detaljne informacije vezano za ova dva turnira možete naći ovde

Popoviću trofej u Austriji

Datum objave: 08.05.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije Stefan Popović iskovao je juniorski ITF trofej u dubl konkurenciji na turniru održanom u austrijskom mestu Oberpulendorf.

U paru sa kolegom iz Hrvatske Milijem Poljičakom naš mladi as stigao je do pobedničkog postolja G2 turnira savladavši u finalu dubl belgijsko-češku kombinaciju Martin Kac, Vojčeh Petr 7:6(5), 6:3.

U singl konkurenciji Popović je stigao do polufinala u kome je zaustavljen od predstavnika Makedonije Kalina Ivanovskog 1:6, 4:6.

Vujovićevoj šampionski Tennis Europe trofej u Ulcinju

Datum objave: 03.05.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije Luna Vujović osvojila je Tennis Europe prvenac na takmičenju održanom u Ulcinju u konkurenciji do 12 godina.

Do pobedničkog pehara Luna je stigla pobedama najpre u četvrtfinalu nad Kazahstankom Kristinom Kručenko 6:1, 6:1, zatim u polufinalu nad predstavnicom Francuske Elisom Rohbah 6:1, 6:2, dok je u borbi za tron savladala Italijanku Anđeliku Saru 6:2, 6:1.

Vujovićeva je 2021. startovala finalom na Tennis Europe takmičenju do 12 godina u Rusiji (Pirogovski) gde je osvojila naslov vicešampiona.

Pisarić šampion, Obradovićeva vicešampion na ITF turniru u Nišu

Datum objave: 01.05.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu održan je ITF turnir J5 kategorije u konkurenciji juniorki i juniora.

Šampionski pehar Srbiji je iskovao Aleksa Pisarić koji je u finalu savladao kolegu iz Bugarske Vladimira Popova 6:3, 6:1. Pisarić je u polufinalu izbacio prvog nosioca ovog takmičenja, Kineza Že Hongžua 4:6, 7:6(6), 7:5.

Kod juniorski naslov vicešampiona ponela je srpska reprezentativka Andrea Obradović koje je u finalnoj borbi nakon velike borbe izgubila od Makedonke Jane Stojanove koja je slavila rezultatom 6:7(2), 7:6(3), 6:2.

U konkurenciji muških dublova pobedu je odneo slovački par Almasi, Mičalik nad kineskim parom Hongzu, Ziheng 6:4, 6:4.

Ukrajinski ženski dubl, sestre Vaščenko Ana i Anastasija osvojile su šampionsku titulu pobedivši bugarski dubl Konstantinova, Stojanova 7:5, 6:3.