Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Ludoški vicešampion Sančez Kasal junior Kupa

Datum objave: 18.09.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Državni šampion Srbije Zoran Ludoški osvojio je naslov vicešampiona dubla na ITF juniorskom turniru u španskom El Pratu.

U finalu dubla Sančez Kasal junior Kupa Ludoški i njegov dubl kolega iz Estonije Oliver Ojakar izgubili su nakon velike borbe od prvih nosilaca ovog takmičenja, para  Alehandro Bankalari, Jaroslav Demin (CHI,RUS) 6:1, 2:6, 5:10.

Popoviću dubl titula u Hanoveru

Srpski juniorski reprezentativac Stefan Popović poneo je naslov šampiona u dublu na ITF J1 turniru koji je održan u nemačkom Hanoveru.

U paru sa kolegom iz Hrvatske Lukom Mikrutom naš mladi as je u finalu savladao par Artur Kukasian, Artem Podorožnji 6:2, 6:4.

Ristićevoj trofej u singlu, Stojanovićevoj u dublu u Konstanci

Dve srpske teniserke pokorile Konstancu.

Državna šampionka i reprezentativka Srbije, 15 - godišnja Mia Ristić osvojila je ITF trofej u singlu na takmičenju koje je održano u rumunskoj Konstanci. Kao prvi nosilac ovog turnira J3 kategorije Mia je do naslova šampiona stigla u singlu gde je u finalu savladala domaću predstavnicu Karmen Andreu Hereu 6:3, 6:1. Ovo je bilo četvrto finale Mie u 2021. i treća titula.

Šampionski pehar u dublu osvojila je srpska teniserka Leontina Stojanović koja je u paru sa koleginicom iz Bugarske Rositom Denčevom u finalu savladala druge nosioce, par Mia Ristić, Stefania Bojica (SRB,ROU).

Mia vicešampionka dubla u Tirani

Datum objave: 14.09.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Srpska juniorka Mia Milisavljević osvojila je naslov vicešampiona dubla na Tennis Europe takmičenju u Tirani u konkurenciji do 14 godina.

Mia i njena koleginica iz Italije Anđelika Sara su u četvrtfinalu izbacile prve nosioce, zatim u polufinalu 3. kosturašice, dok su u borbi za tron izgubile od ruskog dubla Ana Arkipova, Alina Botaševa 0:6, 4:6.

Vu i Marković šampioni ITF turnira na Zlatiboru

Datum objave: 11.09.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Zlatibor Springs održan je ITF juniorski turnir G5 kategorije za juniorke i juniore.

Naslov vicešampiona osvojila je srpska teniserka Lana Stanišić koja je u borbi za tron izgubila od predstavnice Kine Šuman Vu 6:3,7:5. U polufinalu Lana je savladala Kineskinju Žifi Huang 2:6, 6:2, 6:2, dok je Vu pobedila našu Taru Mihaljević 6:0, 6:4.

Kod juniora u srpskom derbiju pobednički pehar osvojio je Saša Marković savladavši Vuka Rađenovića 6:3, 6:2. U polufinalu Saša je pobedio zemljaka Nikšu Arsića 6:4, 6:2, dok je Vuk bio bolji od Leona Nikolića 6:1, 6:2.

U ženskom dublu trijumfovao je kineski par Vu, Huang pobedom u finalu nad srpskim parom Anamarija Kovačević, Lana Stanišić 6:3, 6:2.

Kod juniora u dublu na pobedničko postolje stali su Saša Marković, Radomir Tomić (SRB,BiH) savladavši par Filip Marinković, Stefan Vedoveli (SRB,ITA) 6:2, 6:4.

Rumunka Kristina pokorila Vrnjačku Banju

Datum objave: 23.08.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima TK„AS-NS“ iz  Vrnjačke Banje održan je osmi po redu međunarodni profesionalni teniski turnir u ženskoj konkurenciji. Pobednički pehar otišao je u ruke Rumunke Kristine Dinu koja je u finalu bila bolja od Čehinje Ane Siskove 6:1, 7:5. U igri parova trijumfovale su Karolina Alves i Andrea Gamiz (BRA,VEN) koje su kao treći nosioci u finalu bile bolje od para Joana Loredana Roska, Sandra Samir (ROU,EGY) 6:4, 6:1.
Tradicionalno, kao i prethodnih godina veliki pokrovitelj bila je Opština Vrnjača Banja uz učešće TSS-a. Ove godine je prvi put u Vrnjačkoj Banji organizovan turnir iz kategorije WTT 25 jer je i ITF ove godine učestvovao u nagradnom fondu. Jačina turnira može se primetiti po tome što je prvi nosilac bila Anastasia Zakharova, ruskinja koja je trenutno 253. na WTA. Turnir uz unikatan ambijent koji krasi Vrnjačku Banju, ističe se i po izuzetnom gostoprimstvu domaćina za sve takmičarke i njihove timove, što su istakle izjavama prezadovoljne svim uslovima i organizatorom. Mnoge od teniserki koje su bile deo ovogodišnjeg turnira u TK„AS-NS“ su prvi put u Srbiji.
“Turnir je zaista poseban, domaćini su savršeni kao i uslovi koje su nam obezbedili. Ono što je najvažnije je da su tereni perfektni. Igrala sam na terenima širom Evrope, ali retko gde se možete susresti sa ovakvim kvalitetom kao što su u Vrnjačkoj Banji na kojima nema iznenađenja kako će loptica odskočiti” – istakla je nakon finala Čehinja Siskova.

Koraćeva vicešampion Tennis Europe u Podgorici

Datum objave: 16.08.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije Helena Korać osvojila je naslov vicešampiona u singlu i dublu na Tennis Europe turniru u Podgorici u konkurenciji do 12 godina.

U finalu singla Rio Verde kupa Koraćeva je odmerila snage sa predstavnicom Rumunije Anom Joanom Varsom koja je došla do pobede rezultatom 4:6, 0:6.

U dubl konkruenciji Helena je igrala u paru sa predstavnicom Nemačke Janom Mistiom. One su u borbi za šampionski trofej izgubile od para Solomia Pinda, Ana Joana Varsa (UKR,ROU) 3:6, 2:6.

Đurić pokorio Austriju

Datum objave: 13.08.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi teniski as Srbije, 16 - godišnji Branko Đurić odigrao je četvrto finale i osvojio treću ITF titulu u dosadašnjem delu sezone 2021.
Višetruki šampion Srbije i naš mladi reprezentativac nakon Skoplja i Ulcinja pobedničko postolje osvojio je i u Austriji. U finalu takmičenja u austrijskom Velsu Đurić je briljirao i kao prvi nosilac deklasirao domaćeg predstavnika, šestog nosioca Jana Kobierskog 6:2, 6:1.
Velika nada našeg tenisa ovim rezultatom napredovaće na ITF juniorskoj listi i obezbediti novi plasman među 200. na svetu.
Bravo!

Juniorke Srbije (do 12) u borbi za šampiona Evrope

Datum objave: 05.08.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Ženska selekcija Srbije u konkurenciji do 12 godina takmiči se u finalu Ekipnog prvenstva Evrope 2021.
Srbija u sastavu: Dušica Popovski, Luna Vujović, Anastasija Čolović, predvođene saveznim trenerom Branislavom Janković nalaze se u Francuskoj (Ajaccio) gde se u okviru grupe A bore za put koji vodi do naslova šampiona Starog kontinenta. U prvom kolu naše devojčice su izgubile od selekcije Slovačke 1:2, u drugom kolu sastaju se sa reprezentacijom Rumunije.

Srbija vicešampion Evrope - Ekipno prvenstvo u konkurenciji juniora do 18

Datum objave: 04.08.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Srebro za Srbiju! Muška selekcija Srbije u konkurenciji do 18 godina osvojila je drugo mesto na Ekipnom prvenstvu Evrope. Tim Srbije u sastavu: Hamad Međedović, Marko Topo, Petar Teodorović, prevođeni saveznim trenerom Arsenijem Zlatanovićem pobedonosni niz započeli su u Češkoj u kvalifikacijama, nastavili na finalom takmičenju u Rimu, sve do finala u kome su bili desetkovani stomačnim virusom, ali nisu odustali. Borili su se do samog kraja herojski protiv Francuza i pretrpeli poraz od 0:3 i time poneli naslov vicešampiona Starog kontinenta.
Voljom žreba naši momci su u prvom kolu u Rimu odmerili snage sa reprezentacijom Ukrajine i pobedili 3:0 (Marko Topo – Artem Podorožnji 6:3, 6:0, Hamad Međedović – Vjačeslav Bielinski 6:4, 3:1 predaja Ukrajinca, dubl: Teodorović, Topo – Maksimčuk, Podorožnji  6:3, 6:2). Usledilo je polufinale protiv ekipe Hrvatske i pobeda 2:1 (Marko Topo – Luka Mikrut 6:0, 6:3, Hamad Međedović – Mili Poljičak 6:0, 6:0, dubl: Teodorović, Topo – Mikrut, Sodan 0:6, 6:0, 6:10), a zatim i finale sa Francuskom (Marko Topo – Đovani Mpetši Perikard 3:6, 4:6, Hamad Međedović – Artur Fils 3:3 predaja Hamada, dubl: Topo, Teodorović – Fils, Perikard 3:6, 0:6.
Tenisku reprezentaciju Srbije u Rimu je dočekao, ugostio i bodrio na mečevima ambasador naše zemlje u Italiji Njegova ekselencija Goran Aleksić.