Jovana vicešampion, Nemanja šampion

Datum objave: 24.05.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je I Memorijal Jovana Kukarasa, turnir iza kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina, za devojčice i dečake.

Kod devojčica titulu je osvojila ruskinja Ekaterina Repina koja je u finalu salvadala našu mladu i veoma perspektivnu teniserku Jovanu Babic 6:1, 6:1. U polufinalu Jovana je savladala zemljakinju Teodoru Vujičić 7:6(7), 6:2, dok je Repina posle velike borbe pobedila našu Anđelu Skrobonju 6:3, 3:6, 6:1.

Kod dečaka trijumfovao je naš Nemanja Subanović koji je u borbi za trofej savladao predstavnika Hrvatske Admira Kalendera 6:4, 6:2. U polufinalu Nemanja je posle velike borbe pobedio zemljaka Viktora Jovića 6:7(6), 6:3, 7:5, dok je Kalender bio bolji od našeg Luke Stefanovića  6:1, 6:1.

Miladinović vicešampion

Na terenima TK Nec u Podgorici održan je Montenegro Open, ITF turnir kategorije G4.

Mladi teniser Srbije, 14- godišnji Marko Miladinović zauzeo je drugo mesto na ovom takmičenju. Marko je u finalu zaustavljen od prvog nosioca ovog turnira, Makedonca Bojana Jankulovskog 7:5, 6:2. U polufinalu Miladinoviću je kod vođstva našeg tenisera 6:2, 2:0 susret predao Slovak Jakub Behun, dok je Bojan posle velike borbe savladao Grka Aleksandrosa Skorilasa 4:6, 6:1, 6:3.

Jana i Aleksa šampioni

Datum objave: 24.05.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK  AS Novi Sad održano je Otvoreno prvenstvo Novog Sada u konkurenciji do 18 godina, prve kategorije iz kalendara TSS.

U konkurenciji devojaka šampionski trofej osvojila je Jana Lazarević koja je u finalu savladala Milicu Vujović 6:3, 2:6, 6:4. U polufinalu Jana je bila bolja od Emilije Cvetanović 4:6, 6:1, 6:3, dok je Milica savladala Ivanu Risteski 6:4, 6:3.

Kod dečaka trijufovao je Aleksa Đorđević koji je u finalu pobedio Stefana Matića 6:4, 6:1. U polufinalu Aleksa je savladao Stefana Korugu 6:2, 6:1, dok je Matić pobedio Aleksandra Jocića 0:6, 7:5, 7:5.

Тениски караван успешно наставља да обилази градове широм Србије. У сарадњи са НИС-ом, Тениским савезом Србије (ТСС), Министарством просвете, науке и технолошког развоја и Министарством омладине и спорт у  Основној школи „Свети Сава“ у Бачкој Паланци одржана је акција “Спортом против насиља”.

Eskić i Jevtić drugi u Nikšiću

Datum objave: 19.05.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Predstavnici Srbije na turniru Montenegro Cup 2015 koji je održan u Nikšiću, iz kalendara Tennis Europe, konkurencija do 14 godina
Relja Eskić i Nikola Jevtić osvojili su drugo mesto. U finalu Relja i Nikola su kao četvrti nosioci izgubili od ruskog para Agafonov - Gubarev 2:6, 4:6.

Ksenija i Emilija vicešampionke

Na turniru iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina koji je održan u Nikšiću predstavnice Srbije
Ksenija Tmušić i Emilija Kojčić ponele su naslove vicešampionki.
U finalu singla Ksenija je izgubila od prvog nosioca, predstavnice Crne Gore Anje Drašković 4:6, 3:6.
U finalu dubla Emilija i Ksenija su u borbi za trofej poražene od para Baszak-Likhacheva (POL,RUS) 1:6, 3:6.

Luka Stefanović treći u Nikšiću

Na medjunarodnom teniskom turniru iz kalendara Tennis Europe koji je odigran u Nikšiću ( Montenegro Cup 2015), konkurencija
do 14 godina, takmičar TK TAŽ Luka Stefanović je zauzeo III mesto. Turnir se održao od 9.5.-17.5.2015. godine.
U glavnom turniru je bilo 32 takmičara . U četvrtfinalu Luka je bio bolji od šestog nosioca Luke Malobabića (Srbija) 3:6, 6:2, 6:0.
U polufinalu, posle odličnog četvrtfinala, Stefanović je izgubio od prvog nosioca Maria Aleksića (Crna Gora) 6:7,  1:6.

Dupla kruna Stefana Popovića

Dvoranski šampion Srbije 2015. Stefan Popović osvojio je prvu titulu iz kalendara Tennis Europe u singl konkurenciji do 12 godina,
i treću titulu u dublu. Do trofeja Stefan je stigao u Prokuplju gde je u finalu singla salvadao Hamada Međedovića 2:6, 6:0, 7:5.

U dubl konkurenciji trijumfovao je par Međedović/Popović (SRB,SRB) pobedivši u finalu dubl Janićijević/Stoiber (SRB,AUT) 6:2, 5:7, 10:7.