Sara i Filip najbolji u Srbiji do 18

Datum objave: 07.05.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK TAŽ  iz Niša održano je Letnje Prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina.

Održan prvi turnir veterana u Srbiji u sezoni 2015.

Datum objave: 05.05.2015. // Kategorija: Domaća scena
Takmičarska 2015. kada su u pitanju veterani u Srbiji startovao je turnirom koji je održan u Pančevu.
Na prvom turniru Serbian Seniors Tour 2015. bilo je prijavljeno 113 igača. U sportskoj atmosferi, na terenima TK Mladost i TK Dinamo je odigrano preko 100 prelepih mečeva.

Datum objave: 04.05.2015. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je regionalno (Istočna Srbija) prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake.

Kod devojčica trijumfovala je Maša Mitić koja je u finalu savladala Emiliju Zdravković 6:4, 6:2.

Polufinale:

1.    Zdravković - Vasiljević 6:2, 6:1

2.    Milosavljević - Mitić 2:6, 6:3, 6:1

Kod dečaka trijumfovao je Mihajlo Savić koji je u finalu bio bolji od Jovana Bjelice 6:1, 6:1.

Polufinale:

1.    Savić - Ivanović 6:0, 6:0

2.    Jovanović - Bjelica 4:6, 6:3, 6:4

Lajoviću ATP trofej u Istanbulu

Datum objave: 04.05.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije DUšan Lajović osvojio je prvi ATP trofej u karijeri, u dubl konkurenciji na turniru u Istanbulu.

U paru sa predstavnikom Moldavije Radu Albotom naš mladi as je u finalu ATP turnira u Istambulu (World tour 250) posle dva seta i 80 minuta igre salvadao prve nosioce ovog takmičenja, par Lindsted - Melcer (SWE,AUT) 6:4, 7:6(2).

Dušanu je ovo bilo drugo ATP finale dubla u karijeri, prvo je igrao u Umagu 2014. godine.

Neradni dan u TSS

Datum objave: 29.04.2015. // Kategorija: Vesti

Praznik rada

Pobednički pehar Sari Grubač

Datum objave: 29.04.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top Ten odigrano je Otvoreno prvenstvo Beograda prve kategorije za seniorke.

Pehar namenje najboljoj otišao je u ruke Saru Grubač (TK Marlem) koja je u finalu savladala Anamariju Stevanović (TK Tisa) 7:5, 6:3.

Grubač je u polufinalu bila bolja od Milice Čortanovački (TK Set Net)  6:3, 6:3, dok je u drugom polufinalu Stevanović savladala Satsuki Takamuru (TK Dinamo) 7:6(4), 6:4.

Emilija i Aleksa najbolji

Na terenima TK Dinamo iz Pančeva održano je Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 16 godina, B kategorija.

Kod devojčica pobednički trofej otišao je u ruke Emilije Kojčić koja je u finalu savladala imenjakinju Emiliju Cvetanović 7:5, 7:6(5). U polufinalu Kojčićeva je bila bolja od Ivane Dragović 6:3, 7:5, dok je Cvetanovićeva savladala Biljanu Jovanović 6:2, 6:3.

Kod dečaka na pobedničko postolje popeo se Aleksa Đorđević koji je u finalu savladao Dobrosava Devića 6:4, 6:2. U polufinalu Aleksa je savladao Luku Rakovića 6:0, 6:1, dok je Dobrosav bio bolji od Vuka Markovića 6:4, 7:6(3).

Jelena i Stefan najbolji na OP Beograda - TK Partizan u konkurenciji do 12

Datum objave: 23.04.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Partizan u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurecniji do 12 godina za devijčice i dečake.

Kod devojčica trijumfovala je Jelena Marjanović koja je u final savladala Nataliju Senić 6:3, 3:6, 6:2.

U polufinalu Marjanovićeva je bila bolja od Ive Divac 6:4, 6:3, dok je Senićeva savladala Jovanu Cvetković 6:0, 6:4.

U konkurenciji dečaka šampionski trofej podigao je Stefan Popović koji je u finalu pobedio Olivera Sabu Raca 7:5, 4:6, 6:4.

U borbi za ulazak u finale Stefan je bio bolji od Petra Bašića Palkovića 6:2, 6:2, dok je Oliver pobedio Marka Jovanovića 7:5, 6:7(3), 6:3.

Završeno Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 14. godina

Na terenima TK Novi Sad 2002. u Novom Sadu održano je prvenstvo Vojvodine u konkurenciji  do 14 godina.
Kod devojčica trijumfovala je Anđela Vidović, članica TK "Spartak", a kod dečaka Dušan Obradović, član TK "Ječmenica".
Anđela je u finalu bila bolja od imenjakinje Anđele Jocović (TK " Sportland") 6:1, 6:0, dok je Dušan u finalu pobedio Jovana Vučića (TK "Elite") 5:7, 6:3, 6:2.
Turnir je uspešno organizovan uprkos lošem vremenu u subotu, a učesnici su tokom vikenda mogli da prate mečeve Fed Cupa između reprezentacija Srbije i Paragvaja  koji se takođe igrao proteklog vikenda u Novom Sadu na SPENS-u.

Tara i Aleksa šampioni

Datum objave: 22.04.2015. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Slice u Valjevu održan je turnir prve kategorije u konkurenciji do 16 godina (dečaci i devojčice).

Kod devojčica trijumfovala je Tara Damjanović. U finalu Tara je pobedila Elenu Gemović 6:3, 6:3.
Polufinala: Damnjanović Tara -  Milovanović Elena 6:2, 7:6(3)
 Gemović Elena - Mitrović Teodora 0:6, 6:2, 6:1

Kod dečaka na pobedničko postolje stao je Aleksa Đerković koji je u finalu savladao Miroslava Cvjetana 7:5, 6:3.

Polufinala: Cvjetan Miroslav - Lešević Lazar 6:3, 3:6, 6:1
Đerković Aleksa - Trifunović Peđa 5:7, 7:5, 6:4