U Kraljevu održana redovna Skupština TSS

Datum objave: 28.12.2014. // Kategorija: Domaća scena
VUČKOVIĆ IZ SPARTAKA NOVI POTPREDSEDNIK

Grad Kraljevo je u subotu posle podne bio domaćin delegatima Skupštine Teniskog saveza Srbije, koja je održana u svečanoj sali zgrade
Gradonačelnika, koji je svojim gostoprimstvom hteo izmedju ostalog da najavi i budući veliki dogadjaj za ovu regiju, meč Srbija - Hrvatska u Dejvis kupu. Preko 75% klubova iz cele Srbije poslalo je svoje delegate koji su za nepuna dva sata sve tačke dnevnog reda usvojili jednoglasno, od usvajanja budžeta i završnog računa, do usvajanja svih godišnjih izveštaja stručne, takmičarske, sudijske i trenerske organizacije, kao i nadzornog odbora.
Skupštinom je predsedavao Vuk Jeremić, a na kraju je na predlog predsednika U.O. TSS Toplice Spasojevića rekonstruisan i dopunjen Upravni odbor, baš kao što je i popunjeno upražnjeno mesto potpredsednika TSS, gde je jednoglasno izabran Milan Vučković iz Subotice, predsednik TK Spartak i poznati privrednik i sportski radnik.
U Upravni odbor su kooptirani novi članovi:
1. Milan Slavković, predsednik TS Beograda
2. Milan Jerinkić, predsednik TS Vojvodine
3. Nikola Živković, predsednik TS Istočne Srbije
4. Predrag Petronijević, predsednik TS Zapadne Srbije
5 Miloš Jakovljević, generalni sekretar veteranske organizacije Srbije
6. Miloš Relić, biznismen iz Moskve

Uoči Skupštine održana je konferencija za štampu na kojoj su selektor Dejvis kup ekipe Srbije Bogdan Obradović, gradonačelnik Kraljeva Tomislav Ilić i načelnik Okruga Nebojša Simović govorili o početku organizacije predstojećeg dogadjaja, za koji u ovom delu Srbije, vlada
nezapamćeno interesovanje. Novinare je najviše interesovalo da li je konačno odredjeno da je grad Kraljevo domaćin, i kada je dobijen
potvrdan odgovor da su igrači složni da se igra u ovom gradu, kao i da će sve dosadašnje napore domaćina to bez sumnje potvrditi bord Dejvis kup komiteta na svom sastanku šestog januara 2015, usledio je veliki spontani aplauz prisutnih.