Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Đoković osvojio Istborn

Datum objave: 02.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser Srbije i jedan od najboljih u istoriji "belog sporta" ikada Novak Đoković osvojio je ATP trofej turnir u Istbornu. U finalu naš as je bio bolji od Francuza Gaela Monfisa 6:3, 6:4, za sat i 17 minuta igre.

Trijumfom u Istbornu, gde se takmičio prvi put,  Đokovićev je stigao je 68. titule u karijeri, a druge u ovoj sezoni, posle Dohe na startu 2017. godine.

Ovo je sjajna uvertira za treći gren slem u sezoni, Vimbldon, koji je Novak do sada osvajao tri puta. U Londonu, na Vimbldonu 2017. Đoković je postavljen za drugog nosioca i u prvom kolu snage će odmeriti sa Slovakom Martinom Kližanom.

Reperezentativci do 14 odputovali na kvalifikaciona takmičenja

Datum objave: 30.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Ženska i muška selekcija Srbije u konkurenciji do 14 godina krenula je na put  Nemačke, odnosno Rumunije gde će biti održani kvalifikacioni turniri za Letnja ekipna prvenstva Evrope 2017.
Nakon priprema koje su održane na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu (Tadeuša Košćuška 63a), stručni štab TSS je odredio timove koji će nas predstavljati na ovim takmičenjima.
Reprezentacija Srbije u ženskoj konkurenciji do 14 godina kvalifikacioni deo takmičenja odigraće u  Grupi C od 2. do 4. jula u nemačkom mestu Bremen. Srbija će igrati u sastavu: Natalija Senić, Darija Šuvirdjonkova, Ana Vilček, predvođene trenerom Aleksandrom Jerinkićem. Pored Srbije u kvalifikacijama će učestvovati još sedam zemalja: Austrija, Belorusija, Nemačka, Grčka, Norveška, Rumunija i Rusija. Ukoliko ostvare plasman na završni turnir, za sam vrh Evrope boriće se u San Remu od 7. do 9. jula 2017. godine.
Reprezentacija Srbije u muškoj konkurenciji do 14 godina kvalifikacioni deo takmičenja odigraće Grupi C od 2. do 4. jula u rumunskom mestu Kluž. Srbija će igrati u sastavu: Hamad Međedović, Stefan Popović, Filip Mandović. Pored Srbije u kvalifikacijama će učestvovati još devet zemalja: Belorusija, Bugarska, Estonija, Nemačka, Crna Gora, Holandija, Poljska, Rumunija i Švajcarska. Ukoliko ostvare plasman na završni turnir, za evropsko zlato boriće se u španskoj Mursiji od 7. do 9. jula 2017. godine.

REZULTATI 26.06 - 02.07.2017.

ATP Eastbourne, GB (635.660 evra, trava)

1. kolo, singl: (1) Novak Đoković - slobodan

Dušan Lajović - Jeremy Chardy (FRA) 6:4, 6:7(5), 6:3

2. kolo, sing: (1) Novak Đoković -  Vasek Pospisil (CAN) 6:4, 6:3

Četvrtfinale: (1) Novak Đoković - Donald Young (USA) 6:2, 7:6(9)

Dušan Lajović - (3) John Isner (USA) 6:3, 6:7(2), 6:7(4)

Polufinale: (1) Novak Đoković - Daniil Medvedev (RUS) 6:4, 6:4

Finale: (1) Novak Đoković - Gael Monfils (FRA) 6:3, 6:4

Dubl -

1. kolo: Zimonjić, Young (SRB,USA) - (1) M. i B. Bryan (USA,USA) 5:7, 3:6

ATP Antalya, Turkey (439.005 evra, trava)

1. kolo, singl: (6) Viktor Troicki - Carlos Berlocq (ARG) 6:3, 2:6, 4:6

Janko Tipsarević - Lloyd Harris (RSA) 7:5, 6:3

2. kolo, singl: Janko Tipsarević - Andreas Seppi (ITA) 6:3, 4:6, 4:6

Kvalifikacije Wimbledon (Grand Slam, London, trava)

Žene -

1. kolo, singl: (1) Aleksandra Krunić - Lina Gjorcheska (MKD) 6:4, 6:4

Ivana Jorović - Katy Dunne (GBR) 5:7, 5:7

(25) Nina Stojanović - Arina Rodionova (AUS) 3:6, 4:6

2. kolo, singl: (1) Aleksandra Krunić -  Rebecca Sramkova (SVK) 6:2, 6:0

3. kolo, singl: (1) Aleksandra Krunić - (16) Petra Martić (CRO) 6:3, 6:7(4), 5:7

Dubl -

1. kolo: (2) Stojanović, Kania (SRB,POL) - Moore, Perrin (GBR,SUI) 6:4, 6:0

2. kolo: (2) Stojanović, Kania (SRB,POL) - (6) Geuer, Jakupovic (GER,SLO) 6:4, 6:1

Muškarci -

1. kolo, singl: (13) Laslo Đere - John Patrick Smith (AUS) 2:6, 7:6(5), 2:6

Nikola Milojević - Enrique Lopez - Perez (ESP) 6:3, 6:4

Filip Krajinović - (9) Illya Marchenko (UKR) 6:7(4), 5:7

Miljan Zekić - (14) Maximilian Marterer (GER) 6:3, 7:6

2. kolo, singl: Miljan Zekić - Sebastian Ofner (AUT) 4:6, 3:6

Nikola Milojević - Peter Gojowczyk (GER) 3:6, 6:7(5)

Dubl -

1. kolo: Bozoljac, Cipola (SRB,ITA) - (7) Bagnis, Galdos (ARG,PER) 6:4, 6:7(4), 6:3

2. kolo: Bozoljac, Cipola - (3) Nys, Sancic (FRA,CRO) 6:7(1), 6:7(9)

Milan, Italy (muškarci, čelindžer, 43.000 evra +H, šljaka)

1. kolo, singl: Peđa Krstin - Juan Pablo Paz (ARG) 6:2, 6:2

2. kolo, singl: Peđa Krstin - (5) Guido Pella (ARG) 7:5, 1:6, 1:6

Trijumf Lazara u Ptuju

Datum objave: 25.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi i veoma talentovani junior Srbije, 14- godišnji Lazar Milićević osvojio je prvi trofej iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina. Milićević je do prve titule ovog ranga u karijeri stigao u slovenačkom mestu Ptuj.

Lazar je bio postavljen za sedmog nosioca, u finalu je pobedio drugog nosioca, zemljaka Dimitrija Zubca 7:5, 6:2.

Kecmanović osvojio novi profi trofej - Havre

Najbolji junior sveta, mladi teniski as Srbije i planete, Miomir Kecmanović osvojio je treći profi trofej u karijeri. U petom profi finalu, na turniru nagradnog fonda 15.000 dolara koji je održan u belgijskom mestu Havre naš mladi as trijumfovao je pobedom u finalu nad domaćim predstavnikom Kristoferom Hejmanom 6:4, 3:6, 6:2.

U polufinalu Miomir je savladao rivala iz juniorskih takmičenja, Španca Nikolu Kuna 1:6, 6:3, 6:1. Kecmanović je trenutno 393. na ATP listi i zabeležiće značajan napredak kada se upišu poeni iz Havrea.

Krstinu drugo mesto u Budimpešti

Mladi teniser Srbije, 22- godišnji Peđa Krstin zauzeo je drugo mesto na turniru nagradnog fonda 25.000 dolara koji se održavao u Budimpešti.
 Za trofej ovog takmičenja u Mađarskoj Krstin se borio sa Portugalcom Gonsalom Oliveirom koji je pobedio 2:6, 2:6.
Peđi je ovo bilo drugo finale čelindžera u 2017, prethodno je igrao u Panami. Ove godine je osvojio turnir iz fjučers serije u Nigeriji.
Krstin je trenutno na 284. mestu ATP liste, najbolji rang imao je u maju 2016. kada je zauzimo 159. mesto na svetu. Rezultat iz Budimpešte doneće novi skok Peđi na ATP listi.

Milojević zaustavljen u finalu

Mladi teniski as Srbije Nikola Milojević nije uspeo da osvoji najveći trofej u dosadašnoj karijeri. Na turniru u uzbekistanskom mestu Fergana koji je održan za nagradni fond 75.000 dolara, Milojević je u finalu snage odmerio sa Belorusom Iljom Ivaškom koji je do pobede došao rezultatom 4:6, 3:6.

Laslo bez trofeja u Popradu

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere nije uspeo da osvoji trofej iz čelindžer serije na takmičenju u slovačkom Popradu.

Na turniru koji se igrao za nagradni fond od 64.000 evra Laslo je u finalu snage odmerio sa predstavnikom Nemačke Marselom Stebeom koji je do trijumfa došao rezultatom 0:6, 3:6.

Đere je u 2017. osvojio trofej iz fjučers serije, igrao polufinale ATP turnira u Budimpešti, finale čelindžera u Vićenci. Trenutno je na 121. mestu ATP liste, što mu je ujedno i najbolji plasman do sada. Rezultat iz Poprada doneće novi napredak našeg tenisera na svetskoj rang listi i približiti ga ulasku u 100 najboljih na svetu.

Milojević u finalu Fergane

Datum objave: 24.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, koji je pre pet dana proslavio 22 rođendan, Nikola Milojević plasirao se u finale turnira iz čelindžer serije koji se ove nedelje održaba u uzbekistankom mestu Fergana.

Na turniru nagradnog fonda 75.000 dolara Milojević je plasman u završnicu takmičenja izborio pobedom u polufinalu nad Izraelcem Edanom Leshemom 6:2, 6:1.

Za trofej Nikola će se boriti protiv Belorusa Ilje Ivaška. Milojević je trenutno na 211. poziciji ATP liste, najbolji rang zabeležio je pre mesec dana kada je bio 179. na svetu. Do sada je osvojio deset trofeja iz fjučers serije u singlu.

Krstin u finalu Budimpešte

Mladi teniser Srbije, 22- godišnji Peđa Krstin plasirao se u finale turnira nagradnog fonda 25.000 dolara koji se održava u Budimpešti.

U polufinalu Peđa je savladao Argentinca Fakunda Menu 3:6, 6:3, 6:1. Za trofej ovog takmičenja u Mađarskoj Krstin će snage odmeriti sa Portugalcom Gonsalom Oliveirom.

Peđi je ovo drugo finale čelindžera u 2017, prethodno je igrao u Panami. Ove godine je osvojio trofej, turnir iz fjučers serije u Nigeriji.