Dijamantna Olga Danilović osvojila Oranž Boul

Datum objave: 12.12.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 13. juniorka sveta, 15 -godišnja Olga Danilović osvojila je jedan od najčuvenijih juniorskih turnira sveta, Oranž Boul, koji se tradicionalno igra na Floridi, u dubl konkurenciji.
Mladi dijamant srpskog tenisa do ovog prestižnog trofeja stigla je u paru sa prvom juniorkom sveta, ruskinjom Anastasijom Potapovom. U finalu srpsko-ruski par borio se protiv osmih nosilaca, para Kaja Juvan - Lea Bošković (SLO,CRO), do pobede su stigle rezultatom 6:2, 3:6, 10:8.
Podsetimo, zlatna Olga Danilović je u 2016. osvojila i gren slem dubl trofej na Rolan Garosu u Parizu, singl trofeje u Haskovu, Amstetenu, igrala finale Kanadian Opena, osvojila je zlatnu medalju za Srbiju na pojedinačnom Prvenstvu Evrope u konkurenciji do 16 koje je održano u Moskvi, a pre mesec dana osvojila je duplu krunu na profi turniru iz fjučer serije.