Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Subanoviću četiri finala

Datum objave: 09.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Protekle dve nedelje na Kipru su održana dva turnira iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina, III kategorije. Na oba turnira učestvovao je i mladi teniser Srbije Nemanja Subanović koji je uspeo da se plasira u četiri finala (dva singla i dva dubla).
Na juče završenom turniru u Nikoziji, u finalu singla Nemanja je nakon velike borbe kao drugi nosilac poražen od prvog
 nosioca ovog turnira Poljaka Makarija Adameka 5:7, 6:7(4).
U 2015. Nemanja je odigrao četiri finala singla turnira iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina, osvojio je jednu titulu.

Krstin u seriji

Mladi teniser Srbije Peđa Krstin nastavlja sa sjajnim partijama u Južnoj Americi. Nakon trofeja koji je prošle nedelje osvojio u Venecueli (Marakaibo), upisao je i novi, takođe u ovoj zemlji, sada u drugom gradu - Marakaju, na turniru iz fjučers serije nagradnog fonda 15.000 dolara.

Peđa je u finalu bio bolji od Agustina Velotija iz Argentine 6:3, 6:2, kojeg je na prethodnom turniru savladao u polufinalu. Na putu do nove titule, Krstin je bio ubedljiv, nije izgubio nijedan set i tako zabeležio seriju od 10 pobeda u nizu bez izgubljenog seta.

U Marakaju Peđa je odigrao njegovo 16. finale u karijeri za Krstina, osvojio 11. titulu.  Peđa se trenutno nalazi na 322. mestu ATP liste, a sa bodovima koje je osvojio na turnirma u Venecueli naći će se oko 258. mesta.
Krstin ove nedelje igra još jedan turnir u Venecueli (Margarita Island, $15.000).

Nova Jandrićeva titula u dublu

Mladi teniser Srbije Darko Jandrić i Tomislav Brkić iz Bosne i Hercegovine pobednici su turnira CORAL TRAVEL CUP u Turskoj (Antalija, $10.000, šljaka) u konkurenciji dublova. Ovaj par je u finalu bio  bolji od domaćeg dubla Tune Altune - Džema Ilkela 7:6(3), 6:3 .

Jandriću je ovo bilo sedmo finale i treća titula u karijeri. Prethodnu titulu osvojio je prošle nedelje takođe u Turskoj na tvrdoj podlozi sa Aleksandrom Bublikom iz Rusije.

Sa bodovima koje je osvojio na turnirima u Turskoj u predhodne dve nedelje Jandriću će doneti renking karijere, jer će se po prvi put naći među 500 najboljih dubl  igrača na ATP listi ( biće oko 475-og mesta).

Novakov šesti Masters u sezoni

Najbolji teniser sveta i Srbije Novak Đoković nastavlja sa obaranjem rekorda. Osvojen je deseti trofej u 2015, šesta masters titula u jednoj sezoni što nikome pre nije pošlo za rukom! Novak je četvrti put u dosadašnjoj karijeri osvojio Masters u Parizu, ovaj put u finalu je savladao Britanca Endija Mareja 6:2, 6:4. Trijumf u Bersiju je označio i 58. titulu u karijeri Đokovića.

Darko Jandić osvojio dubl u Turskoj

Datum objave: 05.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi teniser Srbije Darko Jandrić i Aleksandar Bublik iz Rusije pobednici su turnira u Turskoj (Antalija, $10.000) u konkurenciji dublova. U finalu srosko-ruska kombinacija odmerila je snage sa domaćim dublom Tune Altune i Džema Ilkela koje su savladali rezultatom 3:6, 6:4, 10:8.

Jandrići je ovo druga dubl titula u karijeri i šesto finale. Prethodnu titulu osvojio je prošle godine na turniru u Beogradu, u paru sa Mikijem Jankovićem. Trijumfom u Turskoj Jandrić je zaradio nove ATP poene i na novoj listi će zauzimati oko 525. mesta.

Krstin slavio u Venecueli

Datum objave: 02.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi srpski teniser Peđa Krstin pobednik je turnira koji je održan u Venecueli (Maracaibo), nagradnog fonda 15.000 dolara.

U finalu Peđa je savladao domaćeg tenisera Luisa Davida Martineza 6:2, 6:1.

U Venecueli Krstin je odigrao 15. finale u karijeri, osvojio titulu broj 10. U sezoni 2015, Krstin je odigrao  četiri finala, osvojio tri titule.

Jakšić ponovo u 200. najboljih

Datum objave: 01.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije i Fed kup reprezentativka Jovana Jakšić nije uspela da osvoji turnir u Torontu. U finalu Jovanu je zaustavila prvi nosilac, Nemica Tatjana Maria 3:6, 2:6.

Jovana je u poslednje dve nedelje odigrala deset mečeva, pobedila u devet, osvojila titulu u Saguenay, takođe u Kanadi.

Finale u Torontu bilo je  23. finale za Jovanu, a do sada je osvojila 15. titula (10 titula od 10.000$, 4 titule od 25.000$ i jednu od 50.000$). Sjajne igre i rezultati u Kanadi vratili su Jovanu u 200. Najboljih na WTA listi. Na novoj WTA listi Jakšićeva zauzima 180. mesto.

Jakšić u novom finalu

Datum objave: 31.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Jovana Jakšić, drugu nedelju za redom igraće finale turnira vrednog 50.000 dolara.

Jovana je pre sedam dana osvojila trofej u mestu Saguenay (Kanada), novo finale igraće takođe u Kanadi, ovaj put u Torontu.

U polufinalu Toronta Jovana je savladala njenu protivnicu iz finala od pre sedam dana, Švajcarkinju Amru Sadiković 2:6, 7:6(9), 6:1.

U finalu Jakšićeva će snage odmeriti sa prvim nosiocem, Nemicom Tatjanom Mariom.

Jorovićeva osvojila Istanbul

Fed kup reprezentativka Srbije Ivana Jorović osvojio je trofej u Istanbulu na turniru vrednom 25.000 dolara.

U finalu Ivana je savladala predstavnicu Hrvatske Janu Fet 6:3, 7:5.

Ovo je šesta profi titiula za 18-godišnju Ivanu, prva nagradnog fonda 25.000. U 2014. Jorovićeva je osvojila trofej ui Nju Delhiju (50.000 dolara), a pre toga osvojila je četiri fjučersa (10.000).

Trenutno je na 272. mestu WTA liste, kada se upišu bodovi iz Istanbula zabeležiće značajan skok.

Srbiju je predstavljala u 2015. na Fed kup takmičenju u Budimpešti i zajedno sa koleginicom Aleksandrom Krunić bila tvorac pobeda koji su našu zemlju odvele do meča koji je značio borbi za povratak u Svetsku grupu B.

Viktor Jović osvojio Nikoziju

Mladi reprezentativac Srbije Viktor Jović osvojio je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina koji je održan u u Nikoziji (Kipar).

U finalu Viktor je snage odmerio sa zemljakom Nemanjom Subanovićem i do titule došao pobedom od 6:0, 6:0.

Jović je u dosadašnjem delu  2015. osvojio tri trofeja, Sofiju, Arad i novi u Nikoziji.