Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Tepavac silovit u Kanadi

Datum objave: 22.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi teniser Srbije Marko Tepavac osvojio je dubl trofej na turniru nagradnog fonda 15.000 dolara koji je održan u Kanadi (Toronto).
U paru sa Japancem Kaiči Učidom u finalu Marko je nakon velike borbe savladao američki dubl Paša - Sarmiento 2:6, 6:4, 10:8.
U polufinalu Tepavac i Učida su bili bolji od prvih nosilaca, para Bangoura/Statham (USA,NZL) 6:2, 6:4.

U dosadašnjoj karijeri Marko je odigrao pet finala dubla, četiri osvojio, prva titula nagradnog fonda 15.000 dolara.

Trijumf Kirovskog

Prvi nosilac na ITF turniru pete kategorije (konkurencija do 18 godina) koji je održan u Mostaru (BiH), 16 - godišnji teniser Srbije Konstantin Kirovski osvojio je prvi trofej ovog ranga u karijeri.

Novo finale za Mikija

Mladi teniser Srbije Miki Janković drugu nedelju za redom igrao je finale turnira iz fjučers serije nagradnog fonda 10.000 dolara, u Hrvatskoj (Bol).
Miki je kao drugi nosilac turnira u finalu poražen od Marsela Zormana iz Brazila 6:4, 6:2.
Jankoviću je ovim finalom u Bolu, upisao peto finale u 2015, deseto u karijeri, do sada je osvojio dve titule. Finale u Hrvatskoj doneće mu plasman
 među 400. na svetu (najbolji rang Mikijev bio je 347. mesto na ATP listi).

Skrobonja druga u Umagu

Na međunarodnom turniru 3. kategorije "Istraturist Cup" iz kalendara Tennis Europe, za devojčice u konkurenciji do 14 godina, predstavnica Srbije
Anđela Skrobonja osvojila je naslov vicešampiona. U finalu trunira koji je održan u Hrvatskoj (Umag, Tenis Europe) Anđela je poražena od Marije Novikove iz Rusije 6:2, 2:6, 6:3. U polufinalu Anđela je kao prvi nosilac salvadala Slovenku Piu Lovric 6:3, 6:4.
Ovo je bilo treće finale za Anđelu na turnirima u konurenciji do 14 godina iz kalendara Tennis Europe.

Lajović i Bozoljac trijumfovali u Banja Luci

Datum objave: 21.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

BANJALUKA CHALLENGER, Banja Luka, Bosna/Herzegovina, €64.500+H, šljaka

Na turniru iz čelindžer serije koji je održan u glavnom gradu Republike Srpske - Banja Luci nagradnog fonda 64.500 evra +H,
trijumfe su zabeležili dva igrača iz Srbije, Dušan Lajović u singlu i Ilija Bozoljac u dubl konkurenciji.
Lajović je u finalu singla salvadao Viktora Haneskua iz Rumunije 7:6(5), 7:6(5).
Kao treći nosilac, naš as Lajović putu do titule nije izgubio ni jedan set. Ova titula Dušanu je donela skok od 16 mesta
i sada je 86. na ATP listi.
Dušanu je ovo bilo 15. profesionalno finale u karijeri i 10. titula (četiri čelendžera, jedan fjučers 15.000, jedan fjučers 15.000+H i četiri fjučersa 10.000).

Erićeva vicešampionka u Podgorici

Teniserka Srbije i član Fed kup tima naše zemlje (Budimpešta, februar 2015), Doroteja Erić osvojila je drugo mesto na turniru iz čelindžer serije
nagradnog fonda 25.000 dolara, koji je održan u Podgorici.  Erićeva je u finalu zauastavljena od Barbare Has iz Austrije 6:3, 6:1.
U četvrtfinalu Doroteja je salvadala prvog nosioca, predstavnicu Hrvatske Janu Fet nakon veoma teškog i rezultatski dramatičnog susreta koje je dobila nakon 5:7, 6:0, 7:6(3), u polufinalu naša teniserka je bila bolja od Čehinje Gabriele Pantučkove 6:3, 6:1.

Dupla kruna Petrovića

Na terenima TK TAŽ u Nišu, održan je turnir iz fjučers serije za muškarce, Niš Open 2015, sa nagradnim fondom 10.000 dolara.

Na turniru je bilo igrača iz preko 20 zemalja širom sveta.

Turnir je protekao u znaku mladog tenisera Srbije Danila Petrovića, koji je šampionske trofeje podigao u obe konkurencije.

Trijumf Novaka Đokovića na US Openu 2015.

Datum objave: 14.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta, najbolji teniser Srbije u istoriji, Novak Đoković osvojio je desetu gren slem titulu u karijeri trijufom na Otvorenom prvenstvu Amerike 2015.

U velikom finalu, protiv najvećeg rivala, Švajcarca Rodžera Federera, na terenima Flešing Medouza naš as je pružio još jednu briljantnu partiju za osvajanje drugog US Opena u karijeri, desetog gren slema. Đoković je do velikog slavlja došao pobedom nad Federerom 3:1 (6:4, 5:7, 6:4, 6:4).

Srpski i svetski broj 1! - Novak Đoković

Datum objave: 13.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Heroj novog vremena, neimar zlatne istorije srpskog tenisa, pisac istorije svetskog tenisa, lider našeg nacionalnog tima! Zlatni dečko izrastao je za kratko vreme, kako samo dolikuje velikim šampionima, u zlatnog vođu, pisca istorije, idola i uzora - Novak Đoković. Prvi Srbin koji je dospeo do broja “1” na svetskoj rang listi najboljih igrača planete neprestano nastavlja da nas oduševljava novim rekordima, predstavama na terenu, rezultatima... Za Novaka nema nepobedivih, listu je davno zaokružio!

Petroviću dupla kruna na Zlatiboru

Datum objave: 12.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Springs na Zlatiboru održan je turnir iz fjučers serije nagradnog fonda 10.000 dolara za muškarce.

Duplu krunu (singl i dubl) osvojio je predstavnik Srbije Danilo Petrović.

U finalu singla kao prvi nosilac Danilo je savladao četvrtog kosturaša ovog takmičenja, Nemca Nika Matića 6:1, 6:2.

U dublu Petrović je igrao u paru sa Hrvatom Ninom Serdarušićem. Oni su u borbi za trofej salvadali srpski dubl Luka Ilić - Darko Jandrić 6:3, 6:7(3), 12:10.