Dimitrijeviću OP Čačka do 18

Datum objave: 01.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

Teniski klub Tennis Point bio je domaćin Otvorenog prvenstva Čačka do 18 godina za juniore iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Lazar Dimitrijević koji je u borbi za tron savladao Marka Nikolića 6:1, 6:3. U polufinalu Lazar je pobedio Vuka Rađenovića 7:6(6), 4:6, 6:4, dok je Marko bio bolji od Vuka Davida Stramputa 6:3, 3:6, 6:3.

Milici OP Pančeva do 18

Na terenima TK Mladost održano je Otvoreno prvenstvo Pančeva u konkunreciji juniorki do 18 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija.

Naslov šampiona ponela je Milica Popovski koja je u finalu savladala Jovanu Grujić 4:6, 6:3, 6:2. U polufinalu Milica je bila bolja od Petre Konjikušić 6:2, 6:2, dok je Jovana pobedila Anamariju Kovačević 6:2, 6:4.

OP Pančevo - TK Mladost, do 18 godina juniorke

Datum objave: 29.01.2021. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Mladost biće održano Otvoreno prvenstvo Pančeva iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija za juniorke u konkurenciji do 18 godina.

glavni žreb ovde

raspored mečeva 31. januar 2021. ovde

OP Čačka - TK Tennis Point, do 18 godina juniori

Na terenima TK Tennis Point u Čačku biće održano Otvoreno prvenstvo Čačka iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija za juniore u konkurenciji do 18 godina.

Stojiljkoviću OP Beograda na terenima TK Forhend ( do 12)

Na terenima TK Forhend u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkruenciji dečaka do 12 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Pavle Stojiljković koji je u finalu savladao Igora Perića 6:0, 6:4, U polufinalu Pavle je bio bolji od Luke Ćeramilca 6:0, 6:3, dok je Igor pobedio Krstu Krivokapića 6:1, 6:2.

Hrabra, srčana, borbena i dolazi iz Bora. Baletske građe i pojave, krhka, nežna, ali potvrđeni šampion! Teniski šampion! Mia Ristić sa svojih 14 leta osetila je slast pobede kako na najvećim takmičenjima domaće teniske scene (osvojila je naslov šampiona Srbije u konkurencijama do 10, 12, 14, igrala za reprezentaciju), tako i na međunarodnim turnirima (osvojila pet Tennis Europe takmičenja i tri ITF turnira za juniorke).
Pre dve i po godine, nakon osvajanja Letnjeg prvenstva Srbije u konkurenciji do 12 godina izjavila je:
„Ambicije su uvek najveće. Želim biti najbolja igračica na svetu svih vremena. Sanjam da osvojim sve četiri gren slem titule“.

Anastasija osvojila OP održano na terenima TK Sergio No1

Datum objave: 25.01.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sergio No1 održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Naslov šampiona osvojila je Anastasija Čolović koja je u finalu savladala Andreu Popović 6:3, 6:2. U polufinalu Anastasija je pobedila Lanu Agbabu 6:4, 6:3, dok je Andrea bila bolja od Dragice Stevanović 6:2, 6:3.

Na terenima TK Sergio No1 u Beogradu biće održan turnir prve kategorije iz kalendara Teniskog saveza Srbije za devojčice u konkurenciji do 12 godina

žreb glavni turnir ovde

raspored mečeva 25.01.2021. ovde

Na terenima TK Forhend u Beogradu biće održan turnir prve kategorije iz kalendara Teniskog saveza Srbije za dečake u konkurenciji do 12 godina

IN MEMORIAM DRAGAN VUKSANOVIĆ (Beograd, 11.01.1956 – Beograd, 20.01.2021)

Datum objave: 21.01.2021. // Kategorija: Domaća scena
Član Upravnog odbora Teniskog saveza Srbije, potpredsednik UO TK Crvena zvezda, istaknuti sportski radnik koji je ceo život proveo u sportu, bivši košarkaš Dragan Vuksanović  iznenada je preminuo u 65. godini života u bolnici u Beogradu, od posledica infekcije korona virusom.

Dragan Vuksanović bio je direktor Uprave za sport Ministartsva prosvete i sporta Republike Srbije (2001 – 2004), za vreme čijeg mandata je sprovedena akcija “Igraj za život. Droga ne!”, u koju su bili uključeni svi vrhunski sportisti i koju je UNICEF proglasio kao najbolju preventivnu akciju Sportom protiv droge.

Na mestu potpredsednika Upravnog odbora TK Crvena zvezda nalazio se od 2002. godine, dok je član UO TSS postao 2016. Smrt ga je zatekla na ovim funkcijama.