OP Beograda (iz kalendara TSS) do 12 godina - dečaci

Datum objave: 05.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

TK Winner  je domaćin Otvorenog prvenstva Beograda za dečake u konkurenciji do 12 godina, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Turnir se igra u hali Drenik ND doo u ulici Pančevački put 69 (dd pančevačkog mosta ka Pančevu peti semafor levo)

glavni žreb ovde

raspored mečeva 08.02.2021. ovde

OP Pančeva do 12 godina - devojčice

Na terenima TK Mladost u Pančevu biće održano Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

OP Čačka - TK Tennis Point, do 16 godina dečaci

Na terenima TK Tennis Point u Čačku biće održano Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za dečake, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Topiću trofej prvenstva Beograda u konkurenciji do 12

Datum objave: 03.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Winner u Beogradu održano je Prvenstvo Beograda B kategorije u konkurenciji dečaka do 12 godina.

Naslov šampiona odbranio je Mihailo Topić koji je u ovogodišnjem finalu savladao Relju Todorovića 6:1, 6:0. U polufinalu Mihailo je bio bolji od Igora Perića 6:0, 6:0, dok je Relja pobedio Krstu Krivokapića 6:4, 7:5.

U borbi za treće mesto Perić je savladao Krivokapića 6:3, 6:4.

Saša osvojila Prvenstvo Beograda do 16 godina

Datum objave: 01.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima OTK Beograd održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice, B kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Saša Sakura Štula koja je u finalu pobedila Gaju Đuričković 6:0, 6:4. U polufinalu Saša je bila bolja od Gale Ilić 6:3, 6:3, dok je Gaja savladala Galu Ivanović 6:3, 6:2.

NAĐA MLADENOVIĆ I ANJA STANKOVIĆ ŠAMPIONKE REGIONA

U Nišu se na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) tokom vikenda održalo Prvenstvo regiona Teniskog saveza istočne Srbije (TSIS) u konkurenciji tenisera i teniserki u konkurencijama do 12 i do 16 godina. U konkurenciji teniserki, u obe starosne kategorije, šampionske titule su završile u rukama predstavnica Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša.

Nađa Mladenović (TAŽ) je osvojila titulu u konkurenciji do 12 godina, ona je u finalu bila bolja od klupske drugarice Ive Stojančić. Rezultat je bio 2:0. U ovoj konkurenciji trećeplasirane su bile Danica Marjanović (TAŽ) i Hana Ilić (TAŽ), a kod tenisera su Radovan Petrović (TAŽ) i Đorđe Pešić (TAŽ) stigli do treće pozicije.

Šampionka regiona do 16 godina je Anja Stanković, teniserka Teniske akademije Živković. Anja je, takođe, u finalu bila bolja od klupske drugarice Anastasije Stoiljković i meč završila sa 2:0. Treća je bila Anastasija Cvetković (TAŽ). Kod tenisera u ovoj konkurenicji titula je izmakla Nikoli Joviću (TAŽ), on je stigao do vicešampionske titule, a treće mesto su podelili Ognjen Milenović (TAŽ) i Aleksandar Žikić (TAŽ).

Važno je napomenuti da su Anastasija Cvetković i Ognjen Milenović ranije tokom januara stigli do vicešampionske titule na PRVENSTVU REGIONA TSIS do 14 godina, a Aleksandar Žikić je i na tom turniru bio treći. Od ostalih tenisera i teniserki niške akademije, značajne rezultate tokom januara su ostvarili i Jevrosima Mitić (TAŽ) i Darija Ilić (TAŽ), bile su treće na PRVENSTVU REGIONA TSIS do 14 godina.

Dimitrijeviću OP Čačka do 18

Teniski klub Tennis Point bio je domaćin Otvorenog prvenstva Čačka do 18 godina za juniore iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Lazar Dimitrijević koji je u borbi za tron savladao Marka Nikolića 6:1, 6:3. U polufinalu Lazar je pobedio Vuka Rađenovića 7:6(6), 4:6, 6:4, dok je Marko bio bolji od Vuka Davida Stramputa 6:3, 3:6, 6:3.

Milici OP Pančeva do 18

Na terenima TK Mladost održano je Otvoreno prvenstvo Pančeva u konkunreciji juniorki do 18 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija.

Naslov šampiona ponela je Milica Popovski koja je u finalu savladala Jovanu Grujić 4:6, 6:3, 6:2. U polufinalu Milica je bila bolja od Petre Konjikušić 6:2, 6:2, dok je Jovana pobedila Anamariju Kovačević 6:2, 6:4.

OP Pančevo - TK Mladost, do 18 godina juniorke

Datum objave: 29.01.2021. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Mladost biće održano Otvoreno prvenstvo Pančeva iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija za juniorke u konkurenciji do 18 godina.

raspored mečeva 31. januar 2021. ovde

OP Čačka - TK Tennis Point, do 18 godina juniori

Na terenima TK Tennis Point u Čačku biće održano Otvoreno prvenstvo Čačka iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija za juniore u konkurenciji do 18 godina.