Mihaljevićevoj titula u TK Forhend

Datum objave: 21.03.2023. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Forhend u Beogradu održan je turnir I kategorije u konkurenciji juniorki do 18 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Šampionski pehar osvojila je Tara Mihaljević koja je u finalu savladala Teodoru Vlajić 6:4, 6:3. U polufinalu Tara je bila bolja od Saše Sakure Štule 6:0, 6:0, dok je Teodora pobedila Milenu Majorovu 6:1, 6:2.

Miliću titula u Limasolu

Datum objave: 19.03.2023. // Kategorija: Domaća scena

Mladi teniski as Srbije, 15 - godišnji Ognjen Milić osvojio je juniorski ITF trofej na turniru održanom u Limasolu.

Do šampionskog pehara turnira iz serije J100 na Kipru Milić je stigao pobedom u finalu nad trećim nosiocem, domaćim predstavnikom Andreasom Timinijem 4:6, 6:4, 7:5. Na putu do pobedničkog postolja Ognjen je kao 11. nosilac ovog takmičenja pobedio i prvog favorita u četvrtfinalu Izraelca Vladimira Bazilevskog 7:5, 6:3.

Mladi reprezentativac Srbije Milić u 2023. odigrao je i finale J100 turnira u Istanbulu, igrao polufinale J60 u Varšavi. Trenutno je na 366. mestu ITF liste najboljih juniora sveta, sledi veliki skok kada se upišu poeni osvojeni u Limasolu.

Bravo!

OP Beograda do 18 u TK Forhend - juniorke

Datum objave: 17.03.2023. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Forhend u Beogradu održava se turnir za juniorke u konkurenciji do 18 godina, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

žreb juniorke ovde

raspored mečeva 20. mart 2023. ovde

OP Pančeva do 18 godina - juniori

Na terenima TK Mladost u Pavčevu održava se turnir I kategorije do 18 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

žreb juniori ovde

raspored mečeva 19. mart 2023. ovde

Sastanak teniskih klubova Srbije - Odbor za razvoj tenisa u Srbiji, 22.03.2023.

Poštovani teniski klubovi I treneri,

Zahvaljumemo vam se na velikom interesovalju za sastanak koji organizuje Odbor za razvoj tenisa u Srbiji na temu "Razvoj tenisa u Srbiji".
Svoje učešće je potvrdilo više od 35 teniskih klubova i trenera.
Sastanku će prisustvovati predsednik Teniskog saveza Srbije Mr Mirko Petrović i izvršni direktor TSS Dušan Orlandić.

Sastanak će se održati u sredu, 22.03.2023. godine sa početkom u 12:00 časova.

Datum objave: 13.03.2023. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Spartak iz Subotice održano je Otvoreno prvenstvo u konkruenciji do 12 godina za devojčice i dečake, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Šampionski pehar kod devojčica osvojila je Mila Polovina koja je u finalu savladala Anđelu Šćopulović 6:2, 7:5. U polufinalu Mila je bila bolja od Nikoline Pešić 6:2, 6:3, dok je Anđela pobedila Janu Gujanicu 6:0, 6:1.

U konkurenciji dečaka naslov šampiona poneo je Filip Ćorović koji je u finalu pobedio Vukašin Dimitrijević 6:1, 7:6(4). U polufinalu Filip je bio bolji od Luke Anđelića 6:3, 2:6, 6:2, dok je Vukašin savladao Petra Jurišića 6:7(5), 7:6(5), 6:1.

OP Subotica - I kategorija do 12 devojčice i dečaci

Datum objave: 10.03.2023. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Spartak u Subotici održava se turnir I kategorije iz kalendara Teniskog saveza Srbije u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake

žreb devojčice ovde

žreb dečaci ovde

raspored mečeva 12.03.2023. ovde

UO TSS DONEO ODLUKU O FORMIRANJU ODBORA ZA RAZVOJ TENISA

Datum objave: 08.03.2023. // Kategorija: Domaća scena
Upravni Odbor Teniskog saveza Srbije, na sednici održanoj 21.02.2023.godine, doneo je odluku o formiranju ODBORA ZA RAZVOJ TENISA i usvajanju Projekta RAZVOJ TENISA U SRBIJI - Programi 10s i Školski tenis.

Novoformirani Odbor je počeo sa radom od 01.03.2023. godine.

Projekat - RAZVOJ TENISA U SRBIJI možete pogledati ovde

KONKURS ZA ORGANIZACIJU TURNIRA TSS 2023. GODINE

Datum objave: 06.03.2023. // Kategorija: Domaća scena
Teniski savez Srbije raspisuje konkurs za organizaciju turnira za sezonu 2023. godine.

Rok za prijavu je 20. mart 2023, а Kalendar će biti objavljen 22. marta 2023.

Prijava  se šlaje isključivo nа E-mail: konkurs@teniskisavez.com

Informacije vezano za konkurs i organizaciju turnira za sezonu 2023. možete pogledati ovde

Kalendar takmičenja TSS za 2023. godinu možete pogledati ovde

TK TAŽ OP NIŠ do 14 godina, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Datum objave: 03.03.2023. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK TAŽ NIŠ održava se Otvoreno prvenstvo u konkurenciji juniora do 14 godina, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.