Datum objave: 08.04.2023. // Kategorija: Domaća scena

Zbog promene obrazca knjige članova, a po zakonu o sportu Republike Srbije, svi klubovi, članovi Teniskog saveza Srbije su u obavezi da nam dostave popunjeni evidencioni list za knjigu članova koji možete preuzeti ovde -

Odluka TO TSS o odlaganju turnira

Datum objave: 04.04.2023. // Kategorija: Domaća scena
Poštovani,

Odluku Takmičarskog odbora Teniskog Saveza Srbije o odlaganju turnira iz Letnjeg kalendara takmičenja zakazanih za 08. april 2023. godine možete pogledati ovde

Datum objave: 27.03.2023. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Forhend u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji devojčica do 16 godina, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Šampionski pehar osvojila je Aleksandra Đokić koja je u finalu savladala Anju Pisar 6:1, 6:4. U polufinalu Aleksandra je pobedila Andreu Popović 6:3, 6:4, dok je Anja bila bolja od Verice Zrnić 6:3, 6:3.

OP Beograda do 16 godina - juniori - TK Tipsarević

Datum objave: 24.03.2023. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Tipsarević u Beogradu održava se turnir u konkurenciji juniora do 16 godina, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Datum objave: 21.03.2023. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Pančeva održano je na terenima TK Mladost u konkurenciji do 18 godina, I kategorija za juniore iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Šampionski pehar osvojio je Aleksa Oparnica koji je u finalu pobedio Nikolu Radišića 6:1, 6:4. U polufinalu Aleksa je bio bolji od Mateje Stefanovića 6:1, 6:1, dok je Nikola savladao Nemanju Stokanovića 6:1, 6:3.

Mihaljevićevoj titula u TK Forhend

Na terenima TK Forhend u Beogradu održan je turnir I kategorije u konkurenciji juniorki do 18 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Šampionski pehar osvojila je Tara Mihaljević koja je u finalu savladala Teodoru Vlajić 6:4, 6:3. U polufinalu Tara je bila bolja od Saše Sakure Štule 6:0, 6:0, dok je Teodora pobedila Milenu Majorovu 6:1, 6:2.

Miliću titula u Limasolu

Datum objave: 19.03.2023. // Kategorija: Domaća scena

Mladi teniski as Srbije, 15 - godišnji Ognjen Milić osvojio je juniorski ITF trofej na turniru održanom u Limasolu.

Do šampionskog pehara turnira iz serije J100 na Kipru Milić je stigao pobedom u finalu nad trećim nosiocem, domaćim predstavnikom Andreasom Timinijem 4:6, 6:4, 7:5. Na putu do pobedničkog postolja Ognjen je kao 11. nosilac ovog takmičenja pobedio i prvog favorita u četvrtfinalu Izraelca Vladimira Bazilevskog 7:5, 6:3.

Mladi reprezentativac Srbije Milić u 2023. odigrao je i finale J100 turnira u Istanbulu, igrao polufinale J60 u Varšavi. Trenutno je na 366. mestu ITF liste najboljih juniora sveta, sledi veliki skok kada se upišu poeni osvojeni u Limasolu.