Takmičarski odbor Teniskog saveza Srbije na elektronskoj sednici 05. decembra 2022. doneo je odluku u vezi prava i uslova nastupa na Dvoranskom prvenstvu Srbije do 16 godina za 2023. godinu.

Odluka -

Svi igrači koji se budu  prijavljivali i nastupali na predstojećem Dvoranskom prvenstvu Srbije do 16 godina, za 2023. godinu imaju pravo nastupa u skladu sa Pravilnikom o takmičenjima  i sa važećom Takmičarskom legitimacijom za 2022. godinu.

Odluku možete pogledati ovde

Lana i Dušan šampioni OP Subotice do 16 godina

Datum objave: 06.12.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Spartak iz Subotice održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina, I kategorija.

Šampionski pehar kod juniorki osvojila je reprezentativka Srbije, ekipna vicešampionka Evrope Lana Virc koja je u finalu savladala Teodoru Budimir 6:1, 6:2. U polufinalu Lana je pobedila Stelu Džimović 7:6(5), 6:0, dok je Teodori susret polufinala predala Alisu Mariju Karas kod rezultata 7:5.

Naslov šampiona u konkurenciji juniora poneo je Dušan Baždar koji je u finalu pobedio Alekseja Papkova 6:3, 6:3. U polufinalu Dušan je savladao Stefana Nikolića 6:3, 6:2, dok je Aleksej bio bolji od Luke Ilića 7:5, 7:5.

Datum objave: 28.11.2022. // Kategorija: Domaća scena
U Nišu se na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) proteklog vikenda igralo Prvenstvo Teniskog saveza istočne Srbije (TSIS) u konkurenciji tenisera do 16 godina.
Titulu šampiona je poneo Mateja Stanisavljević, teniser Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša. Mateja je u finalu bio bolji od klupskog druga Uroša Živkovića (TAŽ) i meč završio sa 2:0.
Da turnir protekne u apsolutnoj dominaciji niške akademije potrudio se još i Aleksandar Žikić (TAŽ). On je turnir završio kao trećeplasirani.

Lara i Dimitrije šampioni OP Subotica do 12

Na terenima TK Spartak iz Subotice održan je turnir u konkurenciji dečaka i devojčica do 12 godina, Otvoreno prvenstvo Subotice, I kategorija.

Kod devojčica pobednički pehar osvojila je Lara Miličić koja je u finalu bila bolja od Jane Price 6:2, 6:2. U polufinalu Lara je pobedila Ninu Tepić 6:1, 6:1, dok je Jana savladala Zanu Perić 6:2, 6:0.

Kod dečaka trijumfovao je Dimitrije Gligorov kome je meč finala kod rezultata 4:0 predao Igor Perić. U polufinalu Dimitrije je bio bolji od Andrije Bojovića 6:1, 6:2, dok je Igor savladao Filipa Čorovića 6:1, 6:4.

Anastasija i Đorđe osvajači OP Niša do 16

Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je Otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji do 16 godina, I kategorija.

Naslove šampiona poneli su Anastacija Cvetković i Đorđe Dimitrijev.

Cvetkovićeva je u brobi za tron savladala Jevrosimu Mitić 6:0, 6:0. U polufinalu Anastaija je bila bolja od Mie Milisavljević 6:2, 6:1, dok je Jevrosima pobedila Angelinu Mihajlović 7:5, 6:7(5), 6:1.

Kod juniora pobednički pehar osvojio je Đorđe Dimitrijev kome je meč finala predao Nikola Matović kod rezultata 5:2 (0:15). U polufinalu Đorđe je pobedio Uroša Živkovića 6:3, 7:6(5), dok je Nikola savladao Dušana Baždara 6:7(4), 6:4, 7:6(5).

VAŽNO OBAVEŠTENJE ZA KLUBOVE

Poštovani,

Obaveštavamo vas da, po odluci UO od 25.11.2023. godišnja članarina za klubove iznosi 20.000,00 dinara, a upis novog kluba u TSS 12.000,00 dinara. ( u prilogu odluka UO o visini kotizacija).

Članarina se uplaćuje na račun Teniskog saveza Srbije na broj rc 165-5991-17

Napominjemo da Teniski savez Srbije više nije u mogućnosti da, na ime godišnje članarine kluba, prima uplate za članarinu od fizičkih lica, neophodno je da se uplata izvrši sa računa kluba.

Najljubaznije vas molimo da obavestite svoje takmičare da se uplate za registraciju takmičara vrše isključivo na račune regionalnih saveza, kao i da se same registracije obavljaju u r