Jeleni i Stefanu Prvenstvo Vojvodine do 14

Datum objave: 24.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK "Palić 1878" održano je Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, druga kategorija.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Jelena Gojković koja je u finalu bila bolja od Tijane Jocić. U polufinalu Jelena je savladala Anju Vujović 6:2, 6:0, dok je Tijana pobedila Laru Virc 6:1, 6:2.

U konkurenciji dečaka pobednički pehar zagrlio je Stefan Đurašinović pobedivši u finalu Mateju Gojkovića 6:0, 6:1. U polufinalu Stefanu je susret kod rezultata 2:0 u prvom setu predao Marko Stojanov, dok je Mateja savladao Nikolu Radišića 6:4, 6:2.

Neradni dani TSS u vreme Vaskršnjih praznika i Praznika rada

Datum objave: 22.04.2019. // Kategorija: Domaća scena
Za vreme Vaskršnjih praznika i Praznika rada kancelarija Teniskog saveza Srbije neće raditi u periodu od 26.04. – 06. 05.2019. godine.

Prvi radni dan posle praznika je ponedeljak, 06.05.2019.godine.

Neradni dani u Republici Srbiji zbog Vaskršnjih praznika i Praznika rada su 26,27,28,29. april (Vaskršnji praznici) i 1. i 2. maj (Praznik rada).

Obaveštenje o radnom vremenu kancelarija TSS tokom nastupajućih praznika možete pogledati ovde

SKUPŠTINA TENISKOG SAVEZA ŠUMADIJE I ZAPADNE SRBIJE

Datum objave: 19.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Dana 20.04.2019 u Čačku na sednici Teniskog saveza Zapadne Srbije i Šumadije usvojene je status.

Status možete videti ovde

Rajičiću titula u Marini Oasi

Datum objave: 18.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Marina Oasa održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina zaa dečake, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Stefan Rajičić koji je u finalu pobedio Andreasa Gogotića 6:3, 6:3. U polufinalu Stefan je bio bolji od Ilije Trajkovića 6:2, 6:1, dok je Andreas savladao Jakova Miloševića 6:1, 6:2.

Luka Stefanović osvojio Otvoreno prvenstvo Niša

Datum objave: 17.04.2019. // Kategorija: Domaća scena
U Nišu, na terenina Teniske akademije Živković (TAŽ), završeno je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniora. Pobednik turnira je Luka Stefanović, teniser Teniske akademije Živković. Luka je u finalu bio bolji od Dimitrija Zupca (Novi Sad) 6:3, 6:1. Niški teniser je u jakoj konkurenciji osvojio turnir bez izgubljenog seta.

„U dobrom sam ritmu nakon osvojenog Kupa Srbije u martu. Ova titula je važna pre svega kao motivacija da nastavim sa dobrim igrama i krenem ponovo da osvajam titule na međunarodnim turnirima koji me očekuju do kraja aprila, prvo u Subotici, a onda i u Nišu.“ – izjavio je Luka Stefanović nakon dodele pehara u društvu trenera Nikole Živkovića.

Teniseri i teniserke niške akademije nastavili su sa sjajnim partijama na turnirima u zemlji i inostranstvu. Anja Stanković je osvojila treće mesto u singlu i drugo u dublu na Tennis Europe turniru do 14 godina u Vinkovcima, u Hrvatskoj. Emilija Zdravković je bila bila druga u dublu na Tennis Europe turniru do 14 godina u Atini, a treća u dubl konkurenciji na Tennis Europe turniru koji se igrao u Novom Sadu za teniserke do 16 godina. Aleksandar Žikić je osvojio treće mesto na Otvorenom prvenstvu Pančeva, turniru prve kategorije do 12 godina.

Luka osvojio Top Ten do 16

Na terenima TK Top Ten u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurneciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Luka Zdravković koji je u finalu bio bolji od Mitra Bogičevića 6:3, 6:4. U polufinalu Luka je savladao Andreja Radojičića 6:3, 6:1, dok je Mitar pobedio Viktora Stojovića 7:5, 6:0.

Smiljanićeva osvojila davanesticu

Na terenima OTK Beograd održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslova šampiona ponela je Mia Smiljanić koja je u finalu nakon velike borbe stigla do pobede nad Galom Ilić 7:6, 1:6, 12:10. U polufinalu Mia je bila bolja od Hane Đedović 6:1, 6:2, dok je Gala savladala imenjakinju Galu Ivanović 6:4, 4:6, 10:8.

Zabrdac osvojila Dril

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice održano je na terenima TK Dril.

Trijumfovala je Nina Zabrdac koja je u finalu savladala Maju Miščević 6:3, 6:4. U polufinalu Tijana je pobedila imenjakinju Tijanu Jocić 7:5, 6:0, dok je Maja bila bolja od Hristine Ljube 6:1, 4:6, 6:3.

Grujićeva u finalu Tennis Europe do 14 u Vinkovcima

Datum objave: 13.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Mlada nada srpskog tenisa, 13 -godišnja Jovana Grujić boriće se za šampionski trofej na Tennis Europe takmičenju u hrvatskim Vinkovcima.

Kao drugi nosilac Žaba Kupa Grujićeva je u polufinalu savladala trećeg nosioca ovog takmičenja, predstavnicu Hrvatske Noru Knežević 6:3, 6:4.

U finalu Jovana će odmeriti snage sa reprezentativkom Slovenije, devetim nosiocem Ulom Jamar.

Ovo je prvo turnir u karijeri za Grujićevu na Tennis Europe takmičenjima u konkurenciji do 14 godina i prvo finale. Prošle sezone igrala je Tennis Europe do 12 i od osam odigranih turnira osvojila šest titula (Široki Brijeg, Minsk, Beograd, Trst, Rakov, Ulcinj).

Bravo!

Anastasiji i Uglješi OP Pančeva zeleni nivo

Datum objave: 11.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dinamo iz Pančeva održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica naslov šampiona ponela je Anastasija Čolović koja je u finalu pobedila Anu Lukač 5:3, 4:1. U polufinalu Anastasija je bila bolja od Helene Vlajić 4:0, 4:0, dok je Ana savladala Žanu Kunosić 4:2, 5:4. Utešni turnir osvojila je Tijana Pržulj pobedivši Stašu Lazarević 4:2, 4:1.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Uglješa Sofrenović posle velike borbe pobedivši u finalu Iliju Ilića 2:4, 4:1, 7:5. U polufinalu Uglješa je salvadao Krstu Krivokapića 5:3, 2:4, 9:7, dok je Ilija bio bolji od Pavla Stojiljkovića 4:1, 4:2. Utešni turnir osvojio je Dejan Livada pobedivši u finalu Aleksu Nikića 5:3, 4:0.