Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

ZAKAZANA SKUPŠTINA TENISKOG SAVEZA ŠUMADIJE I ZAPADNE SRBIJE - 20.04.2019.

Datum objave: 03.04.2019. // Kategorija: Domaća scena
Skupština Teniskog saveza Šumadije i zapadne Srbije zakazuje se za  20.04.2019. godine sa početkom u 12 časova - restoran "Kod Dragiše" (ulica Bulevar Oslobodilaca Čačka broj 1, 32000 Čačak).
Molimo sve učesnike da dođu 30 minuta pre početka Skupštine radi evidentiranja klubova i glasova. Svaki klub i predstavnik kluba u obavezi je da na pečatiranom punomoćju ovlasti svog predstavnika za Skupštinu Teniskog saveza Šumadije i zapadne Srbije.

Datum objave: 01.04.2019. // Kategorija: Domaća scena
U Nišu se na terenima Teniske akademije Živković igralo Otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji tenisera i teniserki do 14 godina. Turnir je održan tokom vikenda u organizaciji Teniskog saveza istočne Srbije (TSIS). Titulu šampiona je poneo Nikola Jović, teniser Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša.

Nikola je u finalu bio bolji od Tadeja Mihajlovića iz Beograda i meč završio bez rezultatske neizvesnosti sa 2:0 (6/1, 6/0). U konkurenciji devojčica Anastasija Stoiljković (TAŽ) je osvojila drugo mesto.

Mesec mart je bio uspešan i za tenisere i teniserke niške akademije u konkurencijama do 12 i 16 godina. Nina Krstić (TAŽ) je zauzela drugo mesto, a Anastasija Cvetković (TAŽ) treće na Otvorenom prvenstvu Niša u konkurenciji do 12 godina. Jovana Nikolić iz Teniske akademije Živković je bila druga, a njen klupski drug Mateja Milošević treći na Otvorenom prvenstvu Niša do 16 godina.

Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević i predsednik Teniskog saveza Srbije Mirko Petrović potpisali su danas u Beogradu Protokol o saradnji čiji je cilj  da se tenis približi učenicima nižih razreda osnovnih škola, kao vannastavna aktivnost.
Učenici će moći da nauče da igraju tenis na teniskim terenima teniskih klubova u Srbiji i terenima koji se nalaze u školama bez ikakvih troškova.

Eleni i Milanu OP Niša do 12 godina u TK TAŽ

Datum objave: 25.03.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, druga kategorija.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Elena Milutinović koja je u finalu savladala Ninu Krstić 6:4, 6:3. U polufinalu Elena je pobedila Anastasiju Cvetković 6:2, 6:3, dok je Nina bila bolja od Teodore Vlajić 6:1, 6:2.

Kod dečaka trijumfovao je Milan Radojičić koji je u završnici takmičenja bio bolji od Andreasa Gogotića 6:4, 6:3. U polufinalu Milan je pobedio Samuila Čestovalieva 5:7, 7:6(6), 6:0. dok je Andreas savladao Đorđa Dimitrijeva 6:3, 3:6, 6:4.

Ekipna takmičenja 2019. iz kalendara TSS - informacije

Ekipna takmičenja iz kalendara TSS za 2019. godinu se održavaju u sledećim terminima:

Konkurencija do 14 godina:
Kvalfikacioni turnir (u sva četiri regiona): 29.05 – 31.05.2019.
Finalni turnir: 05 – 07.09.2019.

Konkurencija do 18 godina:
Kvalfikacioni turnir (u sva četiri regiona): 08 – 10.05.2019.
Finalni turnir: 18 – 20.09.2019.

Detaljne informacije vezano za Ekipna takmičenja iz kalendara TSS za 2019. godinu možete naći ovde

Kalendar takmičenja TSS za 2019. godinu - LETNJI TURNIRI

Datum objave: 19.03.2019. // Kategorija: Domaća scena

Teniski savez Srbije usvojio je letnji kalendar takmičenja  za  2019. godinu koji možete pogledati ovde

Zubac osvojio trofej do 18 na Banjici

Datum objave: 14.03.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Banjica održano je Prvenstvo do 18 godina za juniore, druga kategorija.

Na pobedničko postolje stao je Dimitrije Zubac koji je u finalu bio bolji od Alekse Marđonovića 6:4, 6:0. U polufinalu Zubac je savladao Aleksandra Mihailovića 6:0, 6:3, dok je Aleksa pobedio Dušana Trunića 6:2, 4:6, 6:3.

Cvetkoviću Kup Srbije do 14

Kup Srbije za dečake u konkurenciji do 14 godina, prva kategorija, održan je na terenima TK TAŽ u Nišu.

Naslov šampiona poneo je Milan Cvetković koji je u finalu pobedio Vuka Rađenovića 5:7, 6:1, 6:2. U polufinalu Milan je bio bolji od Stefana Đurasinovića 6:4, 6:4, dok je Vuk savladao Romea Hadži-Mehmedovića 6:3, 6:3.

Grujićevoj Kup Srbije do 14

Na terenima TK TAŽ u Nišu održan je Kup Srbije u konkurenciji do 14 godina za devojčice, prva kategorija.

Šampionsko postolje osvojila je Jovana Grujić koja je u finalu savladala Emiliju Zdravković 6:4, 6:4. U polufinalu Jovana je bila bolja od Anđelije Marković 6:1, 6:0, dok je Emilija pobedila Sanju Đurđević 6:2, 6:1.

Vujovićevoj zeleni nivo u Topacu

Prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za devojčice, održano je na terenima TK Topaco u Beogradu.

Pobednički trofej osvojila je Luna Vujović koja je u finalu bila bolja od Anastasije Čolović 4:2, 4:0. U polufinalu Vujovićeva je savladala Lanu Vasić 4:1, 4:0, dok je Anastasija pobedila Helenu Korać 4:1, 4:2.

Utešni turnir osvojila je Mina Marković pobedivši u finalu Irinu Visković 5:3, 4:0.