Novi trijumf Mie Ristić, treći u nizu

Datum objave: 02.09.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Od Prerova do Novog Sada teniska sinfonija fantastične Mie Ristić obeležena je zlatnim notama. Najbolja juniorka Srbije, 16- godišnja Mia nakon osvajanja Pojedinačnog Evropskog zlata za Srbiju, odmah zatim i ekipnog srebra Starog kontinenta, nanizala je u tri nedelje tri singl trofeja na različitim takmičenja (profi turnir 25000 dolara, J1 i J2 juniorsko takmičenje), ali sva tri u rodnoj Srbiji.

Nakon profi prvenca koji je RIstićeva iskovala u Vrnjačkoj Banji usledio je juniorski J1 turnir u Pančevu gde je takmičenje završila na pobedničkom postolju. Novi šampionski trofej, treću nedelju u nizu Mia je osvojila na J2 turniru u Novom Sadu gde je u finalu savladala 31. juniorku sveta, ruskinju Alinu Korenjevu 6:4, 4:6, 6:4.

Mia je trenutno na 48. mestu ITF juniorske liste i 621. na WTA listi. Kada se upišu poeni iz Novog Sada biće rangirana oko 30. mesta na planeti u konkurenciji juniorki.

Ristićeva je do sada osvojila osam ITF trofeja, od toga tri u sezoni 2022.