Mia i Pavle šampioni Paja Patka u Čačku

Datum objave: 12.10.2022. // Kategorija: Domaća scena

Završen je jubilarni 30. "Paja Patak" turnir za decu, u konkurenciji do 12 godina koji se tradicionalno održava u Čačku. Na terenima TK Borac iz Čačka, u okviru Sportskog centra Mladost od 08. do 11. oktobra 2022. takmičio se veliki broj dečaka i devojčica za naslov šampiona "Paja Patka", turnira I kategorije iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

U konkurenciji devojčica šampionski pehar osvojila je Mia Rakić koja je u finalu savladala Janu Pricu 7:5, 6:3. U polufinalu Mia je bila bolja od Nine Tepić 6:1, 6:4, dok je Jana pobedila Minu Bačanin 1:6, 6:3, 6:4.

Kod dečaka trijumfovao je Pavle Stojiljković pobedivši u finalu Igora Perića 5:7, 6:0, 6:1. U polufinalu Pavle je savladao Dimitrija Gligorova 6:1, 6:1, dok je Igor bio bolji od Petra Jurišića 6:1, 6:1.

Organizator "Paja Patka 2022" obezbedio je vredne poklone svim učesnicima. Šampioni turnira, kako u ženskoj tako i muškoj kategoriji dobili su najvredniju nagradu, bicikl koji će im zauvek ostati u sećanju kao jedna od prvih velikih nagrada u karijeri koja je sada u povoju, sa snovima i ciljevima koji su uvek isti, pokoriti tenisku planetu.