Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

LASLO ĐERE OSVOJIO TROFEJ U SENEGALU

Datum objave: 20.12.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi i veoma perospektivni teniser Srbije Laslo Đere osvojio je titulu na fjučersu nagradnog fonda 15.000 dolara koji se ove nedelje igrao u Senegalu.

Laslo je kao drugi nosilac u finalu savladao prvog kosturaša turnira, predstavnika BiH Aldina Setkića 7:5, 2:6, 6:4.

U sezoni 2014. Đere je odigrao pet finala, od toga četiri puta izašao kao šampion, uključujući i Senegal. Imao je problema sa povredom što mu je u jednom delu promenilo planove i rezutate koje je planirao, ali titula u Senegalu je dokaz da je to prošlost i da se naš mladi as vraća na šampionski stazu i rezultatski uspon.

Bljesak Stojanovićeve u Mumbaiu

Mlada i veoma perspektivna teniserka Srbije, 18-godišnja Nina Stojanović briljirala je na turniru nagradnog fonda 25.000 dolara koji je danas završen u Mumbaiu. Nina je ovaj turnir startovala iz kvalifikacija, a završila ga je osvajanjem duple krune, i singl i dubl.

Stojanovićeva je juče osvojila trofej u dublu u paru sa Grkinjom Papamichail, u finalu su savladale prve nosioce, japanski parInoue - Miyamura 7:6, 6:2..

U finalu singla, prvom finalu ovog ranga za Ninu, naša Fed kup reprezentativka je snage odmerila sa predstavnicom Rusije Natelom Dzalamidze. Do trofeja Stojanovićeva je stigla rezultatom 3:6, 6:1, 6:4.

ALEKSANDRA KRUNIĆ POKORILA ANKARU

Trijumf Fed kup reprezentativke Srbije Aleksandre Krunić na turniru nagradnog fonda 50.000 dolara u Ankari. Mlada srpska teniserka koja je ove godine napravila ogroman uspeh, na gren slem takmičenju u Njujorku je salvadala treću igračicu sveta i iz kvalifikacija stigla do 4. kola ovog turnira, plasirala se među 100 najboljih teniserki sveta, trijumfalno će završiti 2014. odnosno započeti 2015. godinu.

Na turniru u Ankari Krunićeva je bila postavljena za prvog nosioca, u finalu je snage odmerila sa Uzbekistankom, 30- godišnjom  Akgul Amanmuradovom (visoka 1,90 cm)  i posle velike borbe i drame savladala nekada 50. igračicu sveta rezultatom 3:6, 6:2, 7:6(8). Uzbekistanka je kod 5:5 u trećem setu napravila brejk i servirala za meč, ali je briljantna Krunićeva uspela da vrati brejk, a zatim u taj breku spasi tri meč lopte Amanmuradove kod 3:6 i trijumfuje rezultatom 8:6 u taj breku.

Krunićeva će po izlasku nove WTA rang liste beležiti najbolji rang u karijeri i biće oko 83. mesta.

STOJANOVIĆEVOJ DUPLA KRUNA U MUMBAIU

Stojanovićeva je juče osvojila trofej u dublu u paru sa Grkinjom Papamichail.

Uspeh Nine je izuzetan, posebno kad se uzme u obzir da je ceo turnir odigrala povređena.

Laslo Đere u finalu Dakara

Datum objave: 19.12.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije Laslo Đere plasirao se u finale turnira nagradnog fonda 15.000 dolara koji se igra u Dakaru (Senegal).
Kao drugi nosilac Laslo je u polufinalu posle velike borbe savladao trećeg nosioca, predstavnika Francuske Žorža Barerera 7:5, 3:6, 7:6(0).
U borbi za titulu Đere će odmeriti snage sa prvim kosturašem ovog takmičenja, predstavnikom BiH Aldinom Setkićem.

1. kolo: Laslo Đere (2)-Yannick Languina (SEN, WC) 6-2, 6-2
2. kolo: Laslo Đere (2)-Duncan Mugabe (UGA,Q) 6-7(5), 6-4, 6-4
1/4 finale: Laslo Đere (2)-Paul Monteban (NED, ATP 1329) 7-5, 7-5
1/2 finale: Laslo Đere (2)-Gregoire Barrere (FRA, 3, ATP 467) 7-5, 3-6, 7-6(0)
FINALE: Laslo Đere (2)-Aldin Šetkić (BIH, 1, ATP 232)

KRUNIĆEVA U FINALU ANKARE

Fed kup reprezentativka Srbije i članica top 100 WTA liste, Aleksandra Krunić  kao prvi nosilac turnira nagradnog fonda 50.000 dolara koji se održava u Ankari, plasirala se u finale ovog takmičenja.

Krunićeva je u polufinalu salvadala predstavnicu Rusije Valentinu Ivanenko 6:4, 6:4. U borbi za trofej Aleksandra će odmeriti snage sa Uzbekistankom Akgul Amanmuradovom.

NINA STOJANOVIĆ OSVOJILA DUBL, SLEDI FINALE SINGLA

Mlada teniserka Srbije Nina Stojanović osvojila je osmu dubl titulu u karijeri, ovaj put najveću do sada, nagradnog fonda 25.000 dolara. Nina je do ovog trofeja stigla na turniru u Mumbaiu gde se plasirala i u finale singla do kojeg je stigla iz kvalifikacija.

U polufinalu singla Nina je spasila tri meč lopte i pobednom nad predstavnicom Francuske Chloe Paquet  6:3, 5:7, 7:6(2) se plasirala u prvo finale turnira ovog ranga u njenoj mladoj karijeri koja ide uzlaznom putanjom.

U borbi za trofej Stojanovićeva će odmeriti snage sa boljom iz susreta (1) Burger (NED) - Dzalamidze (RUS).

Titulu u dublu Nina je osvojila u paru sa Grkinjom Despinom Papamichail savladavši prve nosioce turnira, prve nosioce,  japanski par  Inoue - Miyamura 7:6, 6:2.

Krunićeva u polufinalu Ankare

Datum objave: 18.12.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Aleksandra Krunić kao prvi nosilac na turniru nagradnog fonda 50.000 dolara u Ankari plasirala se u polufinale ovog takmičenja.

Krunićeva je u četvrtfinalu pregazila Italijanku Đoju Barbieri 6:1, 6:1.

U polufinalu Aleksandra će odmeriti snage sa predstavnicom Rusije Valentinom Ivakhnenkom.

Novak i Serena najbolji u 2014. u izboru ITF-a

U izboru Međunarodne teniske federacije (ITF) Amerikanka Serena Vilijams i najbolji teniser Srbije Novak Đoković proglašeni su za svetske šampione u 2014. godini! Novaku je ovo četvrto takvo priznanje, a Sereni peto.

Novak Đoković i Serena Vilijams godinu završili na prvom mestu ATP, odnosno WTA liste.

Novak je u ovoj sezoni osvojio sedam titula: u Indijan Velsu, Majamiju, Rimu, Pekingu, Parizu, na završnom Mastersu u Londonu, a od Gren slemova osvojio je Vimbldon.

Serena je takođe trijumfovala na sedam turnira, a na US Openu je osvojila njen 18. Gren slem trofej.

Nina sija u Mumbaiju

Mlada teniserka Srbije Nina Stojanović niže odlične rezultate na profi sceni.  Nakon sjajne serije rezultata na fjučers serijalu u Egiptu, sada je nastavila sa odličnim partijama i na turniru nagradnog fonda 25.000 dolara u Mumbaiju.

Stojanovićeva je iz kvalifikacija stigla do polufinala singla i finala dubla. Na putu do polufinala singla Nina je salvadala i drugog nosioca Sofiu Sapatavu (koja je u septembru bila 186. na WTA listi) 6:0, 7:6, u polufinalu snage će odmeriti sa francuskinjom Chole Paquet.

U polufinalu dubla Stojanovićeva  je u paru sa Grkinjom Despinom Papamichail pobedila dubl Burger - Kapshay (NED,UKR). u borbi za trofej snage će odmeriti sa prvim nosiocima, japanskim parom   Inoue - Miyamura.