Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Đere za trofej u Vićenci

Datum objave: 03.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere boriće se za trofej na turniru iz čelindžer serije nagradnog fonda 43.000 dolara, koji se održava u Vićenci.

Laslo je plasman u finale izborio pobedom nad Italijanom Lorencom Gustinom 6:4, 2:6, 6:3. Poslednja prepreka ka tronu našem Laslu biće pobednik meča Satral (CZE) - Fuksović (HUN).

Đere je trenutno na 135. mestu ATP liste, kada se upišu poeni iz Vićence zabeležiće značajan skok i približiće se ulasku u top 100 igrača sveta.

Kecmanović u borbi za novi profi trofej

Najbolji junior sveta i Srbije Miomir Kecmanović nalazi se na pragu osvajanja novog profi trofeja u singl konkurenciji.

Mladi svetski teniski as prošle nedelje osvojio je profi titulu na turniru iz fjučers serije u Antaliji, ove nedelje nastavlja sa sjajnim izdanjima i partijama na fjučersu koji se takođe održava u ovom turskom letovalištu.

Kecmanović je plasman u četvrto profi finale singla izborio pobedom u polufinalu fjučersa u Antaliji nad Rusom Ivanom Nedelkom 6:4, 7:6.

Za novi, treći trofej u karijeri Miomir će se boriti protiv boljeg iz meča Kanjina (BEL) - Ortega (ESP).

Jovana Jakšić u finalu Vuhana

Fed kup reprezentativka Srbije Jovana Jakšić plasirala se u finale turnira nagradnog fonda 25.000 dolara u kineskom Vuhanu.

Jovana je u polufinalu savladala Lu Jing - Jing iz Kine 6:2, 7:6(7). U borbi za trofej Jakšićeva će odmeriti snage sa kineskinjom Fangžou Liu.

Fatma osvojila Bitolu

Mlada nada tenisa u Srbiji, 12-godišnja Fatma Idrizović nastavlja da niže trofeje u 2017. na takmičenjima iz kalendara Tennis Europe. Fatma je osvojila treći trofej Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina, ovaj put na takmičenju u Bitoli.

Kao prvi nosilac ovog turnira Idrizovićeva je u finalu pobedila predstavnicu Rumunije Stefaniju Pataniju 6:4, 6:0 i time došla do treće titule u 2017, prethodne dve osvojila je u Tirani. Igrala je i finale Tennis Europe takmičenja u Ulcinju, kao i dva polufinala: Atina i Tireso.

Fatma je izuzetan talenat, devojčica koja svakim danom i svojim delima  potvrđuje da teniserka čije vreme dolazi.

Ćirić i Radovanović osvojili i Mozambik

Mladi teniseri Serbije Aleksa Ćirić i Tadija Radovanović nakon osvajanja ITF turnira u afričkoj državi Lesoto, uspeli su da trijumfuju
nedelju dana kasnije na još jednom ITF turniru u konkurenciji do 18 godina u dublu, ovaj put u Maputou.
U glavnom gradu države Mozambik dubl Ćirić - Radovanović u borbi za trofej savladali su portugalski par Gonzalves - Sera Vieira 6:7(3), 7:6(5), 10:5.
Na istom takmičenju oba naša tenisera igrala su i četvrtfinala u singl konkurenciji.

Laslo u polufinalu Vićence

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira iz čelindžer serije koji se ove nedelje igra u Vićenci za nagradni fond 43.000 evra.

U četvrtfinalu Laslo je pobedio zemljaka Filipa Krajinovića 7:6, 4:6, 6:4. U borbi za plasman u finale ovog takmičenja135. teniser sveta, koji je juće proslavio 22. rođendan, boriće se protiv Italijana Lorenca Gustina.

Spremo u polufinalu fjučersa u Nišu

Datum objave: 02.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Srbija ima jednog predstavnika u polufinalu fjučersa (žene, 15.000 dolara) koji se ove nedelje održava na terenima teniske Akademije "Živković" u Nišu.

Za plasman u finale boriće se predstavnica Srbije Milana Spremo koja je u četvrtfinalu savladala zemljakinju Kristinu Ostojić 7:5, 2:6, 6:1. U polufinalu Milana će odmeriti snage sa sedmim nosiocem, Grkinjom Despine Papamihail.

Spremo je do sada osvojila pet turnira iz fjučers serije. Najbolji rang zabeležila je pre pet godina kada je bila na 393. mestu WTA liste, trenutno je na 743. poziciji.

U drugom polufinalu sastaće se Čehinja Heinova i Slovakinja Jamricova.

Dubl trofej osvojio je par Alona Fomina (UKR) - Daria Kruzkova (RUS). Kao prvi nosioci ovaj parj e u finalu pobedio dubl Rija Batia (IND) - Anđelika Svinos (AUS) 6:0, 7:5.

Kostićeva zaustavljena u finalu

Datum objave: 28.05.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, Natalija Kostić nije uspela da zabeleži i desetu uzastopnu pobedu na takmičenjima u Tunisu (fjučersi nagradnog fonda 15.000 dolara). Nakon osvojene duple krune prošle nedelje u Hamametu, ove nedelje Kostićeva se borila za novi trofej u singlu, ali je zaustavljena u finalu.

Natalija se za trofej borila protiv Australijanke Nite Bajns koja je pobedila rezultatom 4:6, 2:6.

Miladinović vicešampion Bonfilja

Mladi as Srbije, 16. junior sveta, šampion države u konkurenciji do 18 godina, Marko Miladinović osvojio je drugo mesto na ITF turniru u Italiji, popularnom Bonfilju, prva kategorija na šljaci.

Miladinović je u borbi za trofej snage odmerio sa Australijancem Aleksejem Popirinom koji je do trofeja stigao rezultatom 4:6, 2:6.

Marka očekuje odlazak u Pariz i takmičenje na drugom gren slem turniru u sezoni, Otvorenom prvenstvu Francuske. Biće to Miladinovićev debi na gren slem turniru. Na Rolan Garos Miladinović će otići kao član top deset juniora sveta, taj plasman obezbedile su mu vrhunske partije koje je pružio i finale Bonfilja.

Bravo!!!

Kecmanoviću druga profi titula

Prva zvezda juniorskog tenisa u svetu, mladi as Srbije Miomir Kecmanović briljira na profi sceni.

Kecmanović se protekle nedelje takmičio na turniru iz fjučers serije u Antaliji čiji je nagradni fond iznosio 15.000 dolara. Tokom celog takmičenja Miomir nije izgubio ni set, a turnir je završio trijumfalno savladavši u finalu Italijana Alesandra Petronea 6:0, 6:4.

Bilo je ovo treće finale u singlu na profi takmičenjima za najboljeg juniora planete i njegova druga titula. Prethodna dva finala odigrao je u Americi, osvojio jednu titulu, sada je novi trofej upisao na evropskom tlu. Trenutno je na 461. mestu ATP liste, ali sledi skok kada se upišu poeni iz Turske.

Kecmanoviću sledi takmičenje na drugom gren slem turniru u sezoni, Rolan Garosu u Parizu gde će biti najveća zvezda ovog takmičenja u juniorskoj konkurenciji.