Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Nina vicešampion u Tijanđinu

Datum objave: 16.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 21 - godišnja Nina Stojanović osvojila je titulu vicešampiona na WTA takmičenju u kineskom Tijanđinu u dubl konkurenciji.

Kao treći nosioci Nina i njena dubl partnerka  Slovakinja Dalila Jakupović  u finalu su se borile protiv para Erani - Begu (ITA,ROU). Italijansko-rumunski par je do pobedničkog postolja stigao rezultatom 6:4, 6:3.

Finale u Tijanđinu donelo je Stojanovićevoj najbolji rang u dublu u dosadašnjoj karijeri, 58. mesto na WTA listi. Nina je nakon takmičenja u Kini postala srpski "broj 1" u dublu.

Krstin osvojio Lagos

Mladi teniser Srbije Peđa Krstin osvojio je turnir iz fjučers serije koji se održavao u Lagosu (Nigerija) za nagradni fond od 25.000 + H dolara.

Krstin je kao treći nosilac u borbi za trofej savladao predstavnika Holandije Stefana Fransena 6:2, 6:3.

Ovo je 14. profi titula za Peđu u dosadašnjoj karijeri, šesta iz fjučers serije. Pre deset dana, takođe na turniru iz fjučers serije igrao je finale singla. Najbolji rang našeg reprezentativca bio je 159. mesto na svetu, trenutno je na 271. poziciji ATP liste.

Nina Stojanović u finalu Tijanđina

Datum objave: 13.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović boriće se za najveći trofej u dosadašnjoja karijeri, WTA titiulu u dubl konkurenciji na takmičenju u Tijanđinu koji se igra za nagradni fond od 426.750 dolara.

Nina je do finala dubla stigla u paru sa predstavnicom Slovačke Dalilom Jakupovič. U polufinalu kao treći nosioci  Nina i Dalila su posle velike borbe stigle do pobede nad kineskim parom Guo - Ye 6:0, 4:6, 10:4.

Za WTA trofej u Tijanđinu Stojanovićeva i Jukupovičeva boriće se protiv pobednika susreta Sabalenka, Xu - Begu, Erani.

Jandriću dubl titula u Portugaliji

Datum objave: 10.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniser Srbije Darko Jandrić nastavio je sa dobrim partijama u dubl konkurenciji na turnirima iz fjučers serije. Novi, šesti po redu trofej iskovao je u Portugaliji u paru sa Italijanom Erikom Crepaldijem.

U finalu Jandrić i Crepaldi na turniru nagradnog fonda 15.000 dolara u mestu Idanha-A-Nova savladali su španski par Pulgar Garsija - Vivero Gonzalez 7:6, 6:2.

Osvajanjem ove titule Darko će na novoj ATP rang listi napredovati za oko 100 mesta, trenutno je na 645. mestu.

Draginji profi prvenac u Libanu

Datum objave: 09.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka i državna šampionka Srbije, 17 - godišnja Draginja Vuković osvojila je profi prvenac na turniru iz fjučers serije koji je odigran za nagradni fond od 15.000 dolara u Libanu.

Draginja je u borbi za singl trofej posle velike borbe savladala predstavnicu Rusije Anu Ureke 3:6, 6:3, 7:5 i tako došla do prve profi titule u karijeri. U dubl konkurenciji Vukovićeva se takmičila u paru sa Mađaricom Naomi Totkom. One su osvojile titulu vicešampiona, u finalu su izgubile od trećih nosilaca, ruskog para Kan - Zotova 0:6, 1:6.

Draginja je trenutno na 911. mestu WTA liste, ali kada se upišu poeni iz Libana zabeležiće značajan skok. Ove nedelje ona će se takmičiti na turniru nagradnog fonda 25.000 evra koji se održava u Nigeriji.

Draginja je presrećna osvajanjem turnira u Libanu.

- Titula je rezultat mog rada. Trudim se da na treningu uvek dam svoj maksimum. Osvajanje ovog turnira za mene znači mnogo pre svega u motivacionom smislu. Radiću ubuduće još više i bolje kako bih što pre napredovala i na juniorskoj ali i na WTA listi - istakla je državna šampionka za 2017. u konkurenciji do 18 godina.

Trener Strahinja Jovanović je prezadovoljan uspehom svoje pulenke.

- Prezadovoljan sam rezultatom koji je Draginja ostvarila. Ovo je veliki uspeh za nju i ovo je samo početak njene profesionalne karijere. Draginja je igračica koja pokazuje napredak kako na svakom treningu tako i na meču. Ona jednostavno pomera granice i time će siguran sam sebi osigurati visoko mesto na svetskoj profesionalnoj rang listi. Naravno da iza svega stoji mukotrpan rad i odricanje, ali cilj i vera su pokretači nas svih u njenom timu - zaključio je Jovanović.

Vukovićeva je trenutno i 50. juniorka sveta, a ove godine je igrala finale G1 ITF turnira u Asunsionu, polufinale G1 turnira u Velsu, kao i glavni turnir gren slem takmičenja u Njujorku.

Krajinoviću novi trofej i najbolji ATP rang

Dejvis kup reprezentativac Srbije. 25 - godišnji Filip Krajinović nastavlja da niže trofeje i pomera sopstvene granice na ATP listi.

Krajinović je nakon osvojenog čelendžera pre sedam dana u Rimu, ovog vikenda došao do novog, 11. trofeja u karijeri. Naš as je za petu titulu u 2017. na takmičenju u Kazahstanu u finalu savladao zemljaka Lasla Đerea 6:0, 6:3.

Novi trijumf doneo je Filipu i najbolji rang u dosadašnjoj karijeri, 79. mesto na ATP listi.

Kovačeva osvojila ITF trofej u Baru

Mlada teniserka Srbije, 15-godišnja Jelena Kovač osvojila je ITF prvenac na turniru održanom u Crnoj Gori.

Do ITF trofeja (G5 kategorija) Kovačeva je stigla u Baru gde je u finalu pobedila zemljakinju Emiliju Kojčić 6:1, 6:4. U polufinalu Jelena je bila bolja od predstavnice Hrvatske Neli Šunjić 6:2, 7:5, dok je Emilija savladala Slovenku Anju Trbežnik 7:6(4), 7:5.

Đere i Krajinović za trofej u Almataiju

Datum objave: 06.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativci Srbije Laslo Đere i Filip Krajinović boriće se šampionsku titulu na turniru iz čelendžer serije koji se održava u Kazahstanu.

Đere, koji je na ovom takmičenju vrednom 50.000 evra +H postavljen za prvog nosioca, za plasman u finale salvadao je predstavnika Rusije Ivana Gakova 6:4, 1:6, 6:2. Krajinović kao drugi nosilac u polufinalu nadigrao Argentinca Marka Trunđelitija 6:3, 6:4.

U borbi za trofej singla u Almatiju boriće se Laslo i Filip, kojima će ovo biti treći međusobni meč u sezoni 2017. Prethodna dva dobio je Đere.

Popoviću dupla kruna

Datum objave: 02.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Juniorski reprezentativac Srbije, 16- godišnji Mihailo Popović u protekle dve nedelje nanizao je sjajne rezultate.

Popović je prvo osvojio duplu krunu na ITF turniru (Grade 4) koji je održan u Mostaru (BiH), a zatim odigrao i polufinala na ITF turniru (Grade 4) u Veli Lošinju (Hrvatska).

U borbi za ITF prvenac Mihailo je u Mostaru savladao predstavnika Hrvatske Bornu Devalda 6:4, 6:4. Na pobedničko postolje u dubl konkurenciji popeo se u paru sa zemljakom Andrijom Pavlovićem. U borbi za trofej savladali su francusko-rumunski par Kazu, Georgesku 7:5, 4:6, 10:4.

U Veli Lošinju Mihailo je u polufinalu singla izgubio od Čeha Evzena Holisa 1:6, 1:6, dok je u dublu (igrao u paru sa zemljakom Kristijanom Juhasom) izgubio od češkkog dubla Holis - Lehecka 1:6, 1:6.

Životiću trofej u Tunisu

Juniorski reprezentativac Srbije, 15-godišnji Goran Životić osvojio je ITF turnir G5 koji je održan u mestu Nabeul (Tunis).

Goran je do titule stigao iz kvalifikacija i na tom putu izgubio samo set (polufinale protiv Danca Molera). Nakon sedam pobeda u nizu, savladavši u finalu Španca Pola Sančeza Vinasa mlada nada našeg tenisa stigao je to ITF prvenca.

U sezoni 2017. Životić je osvojio Tennis Europe turnir (do 16 godina) u Čakovecu, a odigrao je i kvalifikacije profi turnira iz fjučers serije koji je održan na Zlatiboru.