Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Selekcije Srbije u konkurenciji do 16 godina u Orlandu na SP

Datum objave: 23.09.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Ženska i muška reprezentacija Srbije u konkurenciji do 16 godina doputovale su na Floridu gde će od 24. do 30. septembra 2019. učestvovati na Ekipnom prvenstvu sveta, popularnom juniorskom Fed i Dejvis kupu.

Ženska reprezentacija Srbije (do 16) u sastavu: Fatma Idrizović, Natalija Senić i Andrea Obradović, predvođene trenerom Slobodanom Rankovićem i muška u sastavu: Hamad Međedović, Stefan Popović i Petar Teodorović, predvođeni trenerom Vladimirom Krstićem juče su puni optimizma i pozitivne energije krenuli sa aerodroma „Nikola Tesla“ u Beogradu put američkog Orlanda.

Za svetsko zlato naše devojke i momci boriće se u konkurenciji 24 tima, u obe konkurencije po 16 ekipa. Ni malo lak zadatak, ali takmičenje koje donosi ogromno iskustvo, trenutke za nezaborav svim učesnicima. Velika istorijska imena „belog sporta“ osvajala su ova takmičenja kao juniori, pre nego su krenuli u profesionalnu orbitu. Među njima bili su i Rafael Nadal, Rodžer Federer, Lindzi Devenport, Gustavo Kuerten, trenutno prva teniserka na WTA listi Ešli Barti.

Lista timova koji će se boriti za svetski tron u Orlandu 2019:

Junior Davis Cup by BNP Paribas: Australija, Bolivija, Kanada, Češka, Egipat, Francuska, Velika Britanija, Hong Kong, Japan, Maroko, Paragvaj, Srbija, Španija, Sirija, Ukrajina, SAD.

Junior Fed Cup by BNP Paribas: Argentina, Brazil, Kanada, Kina, Kineski Tajpeh, Češka, Francuska, Nemačka, Italija, Južna Koreja, Maroko, Peru, Rusija, Srbija, Tajland, SAD.

Petroviću trofej u Sibiju

Dejvis kup reprezentativac Srbije Danilo Petrović osvojio je titulu iz čelendžer serije nagradnog fonda 46.600 evra +H koji se održao u rumunskom mestu Sibiju.

Petrović je u borbi za tron savladao predstavnika Australije Kristofera O Konelija 6:4, 6:2. Ovo je druga čelendžer titula za Danila u sezoni 2019, ukupno trinaesta u dosadašnjoj karijeri.

Trijumf u Sibiju doneo je Petroviću značajne poene i plasman među 200. na ATP listi, sada je na 194. poziciji.

Bravo!

Nikol osvojila dubl u Fergani

Datum objave: 16.09.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 15-godišnja Nikola Paleček osvojila je ITF trofej treće kategorije u dubl konkurenciji na turniru koji je održan u Uzbekistanu.

U paru sa predstavnicom Rusije Anom Grigorevom naša Nikol je do trofeja stigla savladavši u finalu par Basin (IND) - Ivanovskaja (RUS) 6:0, 6:3.

Palečekova je na takmičenju u Fergani stigla i do četvrtfinala u singlu u kome je izgubila od Kazahstanke Jelisavete Karlove 5:7, 3:6.

U 2019. Nikol je osvojila i singl ITF trofej (peta kategorija) na takmičenju u Tirani, dok je pehar u Pergani četvrti po redu u ovoj godini u dubl konkurenciji.

Bravo!

Senićeva i Radosavljević pobednici ITF turnira na Zlatiboru

Datum objave: 14.09.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Springs Zlatibor održan je ITF turnir (konkurencija do 18 godina, peta kategorija) za juniorke i juniore.

Naslov šampiona u ženskoj konkruenciji ponela je juniorska reprezentativka Srbije Natalija Senić koja je u finalu savladala Litvanku Jasmin Gaui 6:1, 1:6, 6:3. U polufinalu Natalija je bila bolja od predstavnice Švajcarske Anđele Petrović 6:1, 6:1, dok je Jasmin pobedila teniserku Srbije Doroteju Petrović 6:3, 6:0.

Kod juniora na pobedničko postolje popeo se domaći teniser Mihailo Radosavljević koji je u finalu pobedio predstavnika Crne Gore Danila Raičevića 3:6, 6:2, 6:1. U polufinalu Mihailo je savladao zemljaka Filipa Stipića 2:6, 6:4, 6:0, dok je Danilo bio bolji od Slovenca Maja Premzla 6:4, 6:7(2), 6:0.

U ženskom dublu trijumfovao je srpsko-švajcarski par Lola Radivojević - Anđela Petrović koje su u finalu savladale slovenački dubl Manca Lampert - Anika Planinšek 6:2, 6:0.

Kod muškog dubla do velikog slavlja stigao je slovenački par Sebastian Dominko - Gal Emersik Potočnik koji su u finalu pobedili srpski par Aleksa Marđonović - Dušan Milanović 6:4, 6:4.

Staša vicešampion u Brnu (seniorsko prvenstvo gluvih)

Datum objave: 11.09.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

U češkom mesto Brno održan je Međunarodni šampionat gluvih za seniorke i seniore. Srbiju je predstavljala Staša Srbulović, članica TK Rudar (Bor) koja je ponela naslov vicešampiona.

U borbi za prvo mesto Staša je izgubila 2:0 u setovima od prve na svetskoj rang listi gluvih teniserki, Janke Janjusikove koju inače trenira proslavljena slovačka Fed kup reprezentativka Dominika Cibulkova.

Naredno takmičenje na kome će učestvovati naša Staša je Svetsko prvenstvo koje će od 10. oktobra biti održano u turskom letovalištu Antalija i na koje će Srbulovićeva putovati sa trenerom Slavkom Đurićem.

Olgi pobedničko postolje u Švajcarskoj

Datum objave: 08.09.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 18-godišnja Olga Danilović ponela je naslov šampiona u singl konkurenciji na turniru u švajcarskom Montreu koji se igrao za nagradni fond 60.000 dolara.

U borbi za pobedničko postolje Olga je savladala predstavnicu Austrije Juliju Graber 6:2, 6:3. Pre mesec dana Danilovićeva je odigrala i finale turnira u Hečingenu (60.000 dolara nagradni fond).

Olga je do sada osvojila šest profi singl titula, od toga i WTA trofej vredan 700.000 dolara. Bila je 96. na svetu, trenutno je na 213. mestu i sledi značajan skok kada se upišu poeni iz Montrea.

Bravo!

Stojanovićevoj trofej u Čengšeu

Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović osvojila je singl trofej na turniru nagradnog fonda 60.000 dolara koji se održao u kineskom mestu Čengšeu.

Stojanovićeva je u borbi za trofej deklasirala predstavnicu Bugarske Aleksandrinu Najdenovu 6:1, 6:1.

Ovo je sedmi singl trofej za našu reprezentativku, prvi u 2019. Trenutno je na 165. mestu WTA liste, ali kada se upišu poeni iz Kine sledi značajan skok.

Bravo!

Popović u polufinalu ITF takmičenja u Novom Sadu

Datum objave: 05.09.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije, 16-godišnji Stefan Popović jedini je predstavnik Srbije koji se plasirao u završni takmičenja na juniorskom ITF turniru u Novom Sadu, druge kategorije.

Popović je obezbedio plasman u polufinale pobedom nad predstavnikom Slovenije FIlipom Džefom Planinšekom 1:6, 6:3, 7:6(4). Za ulazak u finale i borbi za trofej Stefan će se boriti protiv treće nosioca ovo takmičenja, Rusa Marata Šaripova.

Prošle nedelje na juniorskom ITF turniru u Pančevu Popović je poneo naslov šampiona u dubl konkurenciji.

Bravo!

Nikol briljira u dublu na ITF turnirima

Datum objave: 04.09.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 16-godišnja Nikol Paleček pruža sjajne partije i ostvaruje odlične rezultate na juniorskim ITF takmičenjima.

Na protekla dva takmičenja (ITF juniori) Nikol je igrala dva finala u dubl konkurenciji i od toga osvojila jednu titulu. Najpre je u Taškentu (Uzbekistan) ponela naslov najbolje u paru sa predstavnicom Rusije Anom Grigorevom. One su u finalu ITF takmičenja u Uzbekistanu savladale par Marate (IND) - Vinahradava (BUL) 6:4, 6:3.

Usledio je turnir u Pančevu gde je Nikol u dublu učestvovala sa koleginicom iz Italije Kamilom Rađi. One su na juniorskom turniru druge kategorije u Pančevu osvojile titulu vicešampiona, u finalu su izgubile od dubla Bondarenko (RUS) - Kolodinska (BUL) 3:6, 3:6.

Popović i Terziev osvojili dubl trofej ITF takmičenja u Pančevu

Datum objave: 30.08.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije, 16-godišnji Stefan Popović okotio se titulom u dublu na juniorskom ITF takmičenju druge kategorije koje se održava u Pančevu.

Stefan je u paru sa predstavnikom Bugarske Simeonom Terzievim do vrednog trofeja stigao savladavši u finalu ruski par, prve nosioce ovog turnira Agafonova i Šaripova 6:2, 3:6, 10:7.

Popović je sa kolegama Međedovićem i Teodorovićem pre 20 dana osvojio ekipno srebro Evropskog šampionata za Srbiju, a u septrmbru ih čeka i Prvenstvo sveta na Floridi.