Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Đokoviću titula u Monte Karlu

Datum objave: 20.04.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković osvojio je Masters u Monte Karlu pobedivši u finalu pobedio Čeha Tomaša Berdiha sa 7:5, 4:6, 6:3.

Novak Đoković drugi put u karijeri osvojio je nagradu

Datum objave: 15.04.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser Srbije i planete Novak Đoković drugi put u karijeri osvojio je nagradu "Laureus" namenjenu najboljem sportisti na svetu!

Novak je ovo priznanje zaslužio trijumfom na Vimbldonu, pobedama na još šest turnira i povratku na prvo mesto na ATP listi.

Kecmanović u finalu Karsona

Datum objave: 05.04.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije, 15 - godišnji Miomir Kecmanović, koji se nalazi na 25. mestu ITF liste, plasirao se u finale velikog turnira u Americi - USTA International Spring Championships G1, koji se igra u Karsonu.

Kao drugi nosilac Kecmanović je u polufinalu savladao domaćeg igrača Kalmana Bojda 6:3, 6:3. U borbi za trofej Miomir će snage odmeriti sa prvim nosiocem ovog takmičenja, Amerikancem Viliamom Blumbergom.

Novak na tronu, Jelena zaustavljena u finalu

Datum objave: 23.03.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta i Srbije Novak Đoković osvojio je 50. ATP titulu u karijeri pošto je u finalu BNP Paribas Open u Indijan Velsu savladao predstavnika Švajcarske Rodžera Federera 6:3, 6:7 (3:7), 6:2.

U ženskom finalu Indian Velsa Fed kup reprezentativka Srbije Jelena Janković zaustavljena je od druge igračice sveta, Rumunke Simone Halep posle velike borbe 6:2, 5:7, 4:6.

Miladinović pokorio Teplice

Datum objave: 22.03.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi teniser Srbije, 14 - godišnji  Marko Miladinović osvojio je šampionski trofej na turniru Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina koji je održan u Slovačkoj. U Trencianskim Teplicama Marko je briljirao. Kao prvi nosilac u finalu salvadao je kvalifikanta iz Italije Nikolu Vidala
6:1, 6:3.

Stojanovićeva u finalu Kuernavake

Datum objave: 21.02.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije Nina Stojanović sjajno je započela sezonu 2015. Prvi turnir u ovoj sezoni za Ninu je u Kuarnevaki (Meksiko) nagradnog fonda 25.000 dolara i u kome se naša teniserka plasirala u finale singla i stigla do polufinala dubla.

Za Stefana cilj je juniorski Roland Garos

Datum objave: 09.02.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Stefan Milićević je rođen 26.04.1997. u Beogradu. Tenis je počeo da se bavi kada je, jedva, napunio pet godina.Počeo je da radi s trenerom Dejanom Vukojičićem sa kojim je i kasnije nastavio saradnju u klubu Colonijal san, kasnije je prešao u Crvenu zvezdu. Igra desnom rukom, dvoručni bekhend, a po sopstvenom priznanju najjači udarac mu je forhend.

Laslo osvojio titulu u Kairu

Datum objave: 02.02.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i velika nada tenisa Srbije Laslo Đere osvojio je trofej na turniru iz fjučers serije u Kairu nagradnog fonda 15.000 dolara.

Olga vicešampion sveta do 14 godina

Datum objave: 01.02.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i velika teniska nada Srbije, 14-godišnja Olga Danilović osvojila je drugo mesto na nezvaničnom prvenstvu sveta, čuvenom Tarbu.