Datum objave: 29.06.2015. // Kategorija: Domaća scena

BEOGRAD, 29. juna (Tanjug) - Teniski savez Srbije (TSS) predstavio je danas program razvoja teniskih škola koji bi trebalo da dovede do pojeftinjenja bavljenja ovim sportom.

Program se realizije uz podršku Svetske teniske federacije (ITF) i namenjen je deci školskog uzrasta.

Predsednik TSS Mirko Petrović otkrio je da će od 1. jula do 1. septembra mališani moći besplatno da treniraju na terenima "Novak".

Trijumf Teodore i Alekse

Datum objave: 28.06.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda održan je Memorijal Mome Unkovića u konkurenciji do 18 godina, I kategorija.

Kod devojaka na pobedničko postolje popela se Teodora Golubović koja je u finalu bila bolja od Jovane Samočete 6:3, 6:0. Golubovićeva  je u polufinalu savladala Jovanu Janković, dok je Elena Gemović u drugom polufinalu predala meč Samočeti zbog povrede.

U muškoj konkurenciji turnir je osvojio Aleksa Bućan pobedivši u finalu Aleksu Petrovića  0:6, 6:4, 7:6(3). Bućan je u polufinalu bio bolji od Bajića 6:3, 6:0, dok je Aleksa pobedio Andrea Petrovića 6:4, 7:5.

Natalija i Luka najbolji u Kruševcu

Na terenima TK Kruševac održan je turnir iz kalendara Teniskog saveza Srbije u konkurenciji do 12 godina, prve kategorije.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Natalija Senić koja je u finalu savladala Andreu Mrvić 6:2, 6:3. Natalija je u polufinalu bila bolja od Ane Vilček 6:2, 3:6, 6:0, dok je Andrea savladala Juliju Radenković 6:3, 6:3.

Kod dečaka šampionski trofej osvojio je Luka Jovanović koji je u finalu pobedio Stefana Skobeleva 6:2, 6:1. U polufinalu Luka je savladao Lazara Danića 0:6, 6:0, 6:0, dok je Stefan bio bolji od Marka Živanovića 6:2, 6:2.

Drobnjaković na tronu

Na terenima TK Victoria održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za dečake, iz kalendara TSS prve kategorije.

Šampionski trofej osvojio je Mihailo Drobnjaković koji je u finalu savladao Veljka Blagojevića 7:6(9), 6:3.

U polufinalu Mihajlo je pobedio Aleksu Đerkovića 7:5 6:3, dok je Veljko salvadao Gorana Životića 3:6, 6:4, 6:3.

Teniski savez Srbije nastavlja sa zanimljivim i, pre svega, atraktivnim akcijama kada su u pitanju najmlađi žitelji zemlje. Drugu godinu za redom TSS organizuje akciju naučimo tenis koja je uključila i decu sa posebnim potrebama, zajedno s njihovim roditeljima. TSS ovu akciju sprovodi u saradnji sa Milošom Popovićem (predsednik udruženja "Posebni asovi") na čiju se ideju i inicijativu pristupilo ovom projektu.

Teodora i Aleksa najbolji

Datum objave: 16.06.2015. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Marina Oasa odigran je turnir I Kategorije u konkurenciji do 18 godina.

U ženskoj konkurenciji turnir je osvojila Teodora Golubović koja je u finalu pobedila Elenu Gemović 6:2, 6:3. Golubovićeva je u polufinalu pobedila
Janu Lazarević koja je kod rezultata 6:4, 3:6, 5:0 predala susret, dok je u borbi za plasman u finale Gemovićeva savladala Biljanu Jovanović 6:2, 7:5.

Pobednik u muškoj konkurenciji je Aleksa Daskalović koji je u finalu savladao Radovana Ponjevića 6:1, 6:4.

Daskalović je u polufinalu bio bolji od Stefana Matića 6:2, 6:1, dok je Ponjević bio bolji od Marka Đerića 6:2, 6:4.

Anđela i Mihajlo šampioni Srbije - Letnje prvenstvo do 14 za 2015. godinu

Datum objave: 04.06.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Spartak iz Subotice održano je Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica šampionski trofej podigla je Anđela Skrobonja (TK Spartak) koja je u finalu posle velike borbe salvadala Emiliju Kojčić (TK Dinamo) 6:3, 1:6, 7:5. U polufinalu Skrobonja je savladala Jovanu Babić (TK Partizan) 6:2, 6:3, dok je Emilija u veoma uzbudljivom meču pobedila Elenu Milovanović (TK Kolos) 1:6, 6:3, 6:2.

Kod dečaka trijumfovao je Mihajlo Popović (TK Baseline) pobedivši u finalu Kristiana Juhasa (TK Spartak) 6:1, 6:0. U polufinalu Mihajlo je bio bolji od Dušana Obradovića 6:1, 6:0, dok je Kristian savladao Viktora Jovića (TK Victoria) 6:3, 6:0.

Stefanović u usponu

Datum objave: 31.05.2015. // Kategorija: Domaća scena
Mladi teniser Srbije Luka Stefanović, član TK TAŽ, ređa uspehe u maju 2015. godine. Posle osvojenog III mesta na takmičenju u Nikšiću (Montenegro CUP iz Tennis Europe do 14 godina), učestvovao je na turniru u Subotici - Memorijal Jovana Kukarasa II kategorija,iz kalendara Tennis Europe do 14 godina.
Luka je i na ovom takmičenju nastavio sa dobrim rezultatima i usponom u njegovom uzrastu, osvojio je III mesto i pokazao veoma kvalitetnu igru. U polufinalu Stefanović je izgubio od Hrvata Admira Kalendera 1:6, 1:6.

OP Beograda I kategorija seniori TK Ekovel

Na terenima TK Ekovel održano je Otvoreno prvenstvo Beograda, prve kategorije u konkurenciji seniora.

Prvo mesto je osvojio Vukašin Sibinović, član TK CZ koji je u finalu pobedio Miloša Nikolića (TK Gemax) 7:5, 6:2. Sibinovič je u polufinalu savladao Stefana Lakicevića (TK Agrimes)  6:2, 6:1, dok je Nikolić u drugom polufinalu bio bolji od Borisa Premovića (TK Kraljevo)  6:3, 3:6, 6:2.

Hristina i Boris šampioni Srbije (Letnje državno u konkurenciji do 16)

Datum objave: 29.05.2015. // Kategorija: Domaća scena
Prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake održano je na terenima TK Sloboda u Čačku od 23 - 28.05.2015 godine.

Kod devojčica novi šampion Srbije postala je Hristina Đokić koja je u finalu savladala Bojanu Marković 2:6, 7:5, 6:2. U polufinalu
Đokićeva je bila bolja od Teodore Golubović 6:0, 7:5, dok je Markovićeva pobedila Emiliju Cvetanović 6:0, 6:1.

U muškoj konkurenciji naslov Letnjeg šampiona Srbije u konkurenciji do 16 godina poneo je Boris Butulija koji je u finalu savladao Miloša
Dabića 6:4, 7:6(0). U polufinalu Butulija je pobedio Bodina Žarkovića 6:1, 6:0, dok je Dabić posle velike borbe pobedio Aleksu Bućana 7:5, 7:6(3).