Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Završen Masters TSS u konkurenciji do 12 i 16 godina za 2015.

Datum objave: 01.11.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak u Beogradu završen je Masters u konkurenciji do 12 i 16 godina za 2015.

Kod devojčica u konkurenciji do 12 godina trijumfovala je Andrea Mrvić koja je u finalu nakon velike borbe savladala Senku Deletić 6:7, 6:4, 7:5, treće mesto osvojila je Ana Vilček pobedivši Juliju Radenković 6:1, 6:3.

Kod dečaka u konkurenciji do 12 godina na pobedničko postolje stao je Bašić Palković koji je u finalu pobedio Stefana Popovića 6:2, 7:5, u borbi za treće mesto slavio je Petar Teodorović salvadavši Mihaila Savića 6:7, 6:1, 6:2.

U konkurenciji do 16 godina za juniorke šampionski pehar osvojila je Milica Vujović koja je u finalu bila bolja od Emilije Cvetanović 6:3, 6:4, treće mesto osvojila je Elena Gemović kojoj je meč bez borbe predala Sofija Savić.

Kod juniora u konkurenciji do 16 godina trijumfovao je Aleksa Đorđević pobedivši u finalu Mihajla Drobnjakovića 4:6, 6:1, 6:3. U borbi  za treće mesto Veljko Blagojević je pobedio Luku Rakovića 6:1, 6:1.

Završen Masters TSS u konkurenciji do 14 i 18 godina za 2015.

Datum objave: 25.10.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak u Beogradu održan je završni Masters  (osam najboljih u Srbiji za 2015) u organizaciji Teniskog saveza Srbije u konkurenciji do 14 i 18 godina za devojčice i dečake.

U konurenciji devojčica (14 godina) trijufovala je Emilija Kojčić koja je u finalu savladala Jovanu Babić 6:1, 6:0. Treće mesto kod devojćica osvojila je Anđela Vidović pobedivši Anastasiju Gutić 6:0, 6:2.

Kod dečaka pobednički pehar odneo je Kristijan Juhas koji je u borbi za titulu pobedio Dimitrija Zupca 6:0, 6:2. Treće mesto osvojio je Jovan Vučić kome je meč bez borbe predao Uroš Jović.

U konkurenciji devojaka (do 18) na pobedničko postolje stala je Satsuki Takamura koja je u finalu pobedila Janu Lazarević 6:3, 6:2. Treće mesto osvojila je Teodora Mitrović kojoj je kod rezultata 6:4, 2:0 meč predala Biljana Jovanović.

U muškoj konkurenciji trijumfovao je Nemanja Mitić savladavši u finalu Aleksu Đorđevića 7:5, 6:0. Treće mesto u muškoj konkurenciji osvojio je Aleksa Daskalović kome je meč bez borbe predao Aleksandar Jocić.

Seminar za obuku trenera "EVOLUTION TENNIS KIDS" - Kraljevo

Datum objave: 21.10.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Regionalnog trening centra u Kraljevu, Teniski savez Srbije organizuje Seminar za obuku trenera za rad sa decom uzrasta do 10 godina kroz "EVOLUTION TENNIS KIDS" program.

U pitanju je oficijelni program kompanije Evolve 9 i Teniskog saveza Srbije.

SEMINAR POČINJE U 10 ČASOVA  I TRAJE DO 13,00

SVI TRENERI SU OBAVEZNI DA DOĐU U TENISKOJ OPREMI, JER SE 90% SEMINARA ODRŽAVA NA TERENU.

Prijave za Seminar slati do četvrtka 29.10. 2015. do 20 časova na: dejan.vukojicic@teniskisavez.com

Predavači su:
Dejan Vukojičić
Dr. Tamara Kovačević

Teniski savez pokrenuo svoj javni čet na Viberu

Datum objave: 02.10.2015. // Kategorija: Domaća scena

Saradnja Teniskog saveza Srbije i kompanije Viber na promociji tenisa u Srbiji

Teniski savez Srbije je, u okviru svog programa ciljne komunikacije sa širom i stručnom teniskom javnošću u Srbiji i van granica naše zemlje, danas pokrenuo svoj zvaničan javni (pablik) čet na jednoj od najrasprostranjenijih digitalnih platformi za komunikacije na svetu, Viber. Time je Teniski savez Srbije postao prvi sportski savez u nas koji je otvorio ovaj najsavremeniji vid opštenja sa svojim pratiocima i poklonicima „belog sporta“.

Đoković, Beker i Petrović sa mladim teniserima na susretu u Teniskom savezu Srbije

Datum objave: 28.09.2015. // Kategorija: Domaća scena

Novak: Najvažnija je ljubav prema sportu

Najbolji teniser Srbije i planete Novak Đoković pre par dana posetio je Teniski savez Srbije i predsednika Mr. Mirka Petrovića u novim prostorijama TSS koje se nalaze u sklopu TC Novak u Beogradu.

Anastasija i Jovan šampioni turnira

Datum objave: 22.09.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vršac održan je turnir prve kategorije iz kalendara TSS, u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

Kod devojčica trofej namenjen najboljoj otišao je u ruke Anastasiji Gutić koja je u finalu pobedila Milanu Vulin 2:0. Treće mesto su osvojile Natalija Đukić i Sofija Đunisijević.

Kod dečaka trijufovao je Jovan Vučić koji je u borbi za trofej savladao Uroša Jovića 6:1, 6:0. U polufinalu Jovan je pobedio  Luku Todorovića 6:1, 6:0, dok je Uroš bio bolji od Ognjena Pavlovića 6:4, 6:1.

Određena satnica - Seminar za obuku trenera za program Tenis 10s

Datum objave: 21.09.2015. // Kategorija: Domaća scena
Seminar za obuku trenera za program Tenis 10s održaće se na terenima TK Elit u Novom Sadu u periodu od 25-27.09.2015. godine.

detaljnije informacije i raspored možete videti i preuzeti ovde

spisak trenera koji su primljeni na seminar ovde

EKIPA TK SPARTAK ŠAMPION SRBIJE (DEČACI, DO 12 GODINA)

Datum objave: 16.09.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Spartak u Subotici održano je ekipno prvenstvo Srbije u konkurenciji do 12 godina za dečake.
Šampionski trofej otišao je u ruke ekipe domaćina koji su u finalu savladali tim TK Novi Sad 2002. iz Novog Sada 4:0 -
Oliver Sabo Rac - Luka Rupnjak 6:1, 6:1
Petar Bašić Palković - Miloš Komazec 6:0, 6:2
Filip Mandović - Boris Pavličić 6:1, 6:0
Robert Sabo - Jovan Delić 7:5, 6:1

Treće mesto osvojili su TK ŽAK iz Sombora i TK Kruševac.

Ekipa TK Haron šampion Srbije (devojčice, do 12 godina)

Na terenima TK Winner u Beogradu održano je ekipno prvenstvo Srbije u konkurenciji do 12 godina za devojčice.
Ekipa TK Haron je ovogodišnji šampion Srbije za devojčice do 12 godina. Ovaj tim je finalu posle velike borbe salvadao ekipu TK Crvena Zvezda 3:1 -
Natalija Senić - Andrea Mrvić 6:3, 6:0, Anđela Lopičić - Iva Divac 6:4, 6:4, Teodora Gutić - Julija Radenković 6:3, 6:2, Lena Karlovčan - Kristina
Stamenković 0:6, 4:6
 Treće mesto osvojio je TK Novi Sad 2002 iz Novog Sada, a četvrto TK Winner iz Beograda. Na turniru su učestvovale četiri ekipe.

ODLOŽENO ŽENSKO EKIPNO SENIORSKO PRVENSTVO SRBIJE 2015.

Datum objave: 14.09.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu biće održano Ekipno seniorsko prvenstvo Srbije 2015. za žene.

Prvenstvo je odlukom Takmičarskog odbora TSS odloženo za 28. septembar 2015. godine.

Rokove za prijavu i odjavu sa ovog takmičenja možete naći ovde

Takmičarski odbor TSS je doneo odluku da se Senirosko ekipno prvenstvo Srbije odloži za zimski period (novembar-decembar), dok se ne pronađe pogodna lokacija i razreše pitanje novčanih nagrada.