Miladinović osvojio ITF G2 Pančevo

Datum objave: 03.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Velika i mlada nada tenisa u Srbiji, 15-godišnji Marko Miladinović osvojio je ITF G2 prvenac na takmičenju koje je održano u Pančevu.

Miladinović koji je prošle sezone osvojio evropski Masters u konkurenciji do 16 godina, takmičarsku 2016. bazirao je na ITF turnire na kojima je zabeležio konstantan pomak uzlaznom putanjom. Turnir u Pančevu, kategorije G2, donelo je Miladinoviću prvi trofej ovog ranga, prethodno je igrao finale na G2 turniru u Moskvi (Ozerov kup), a sada je otišao i korak dalje.

U finalu ITF turnira u Pančevu Miladinović je savladao predstavnika Francuske Maksensa Brovila 6:3, 6:3.

Marko je u dosadašnjem delu takmičarske 2016. osvojio i ITF G4 turnir u Podgorici, na pojedničanom prvenstvu Evrope u konkurenciji do 16 (u Moskvi) igrao je polufinale.

Trenutno je na 126. mestu ITF liste, ali će trijumf u Pančevu doneti značajan skok i Marko će se naći na ulasku u 100 najboljih na svetu.