Selektori objavili spisak igrača za meč prvog kola Dejvis kupa u Pioniru

Datum objave: 23.02.2016. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup

U ITF ( Međunarodna teniska Federacija ) danas su stigli spiskovi sa imenima igrača na koje selektori Dejvis kup reprezenatcija Srbije i Kazahstana računaju u predstojećem susretu prvog kola Svetske grupe za 2016. godinu.

Za duel sa selekcijomKazahstana, koji je na programu od 04.03. do 06.03.2016. godine u Beogradu (Hala Pionir), selektor srpskog tima Bogdan Obradović odlučio se za sledeći tim: Novak Đoković (1. na ATP listi singlova), Viktor Troicki (22), Filip Krajinović (98) i Nenad Zimonjić (14. mesto u dublu na ATP listi).

Spisak igrača na koje u susretu sa Srbijom računa selektor Kazahstana Dias Doskarayev: Mikhail Kukushkin (84. na ATP listi singlova), Andrey Golubev (181), Aleksandr Nedovyesov (200), Dmitry Popko (236).

Sve do jedan sat pre početka žreba, koji je zakazan za 03.03. 2016. godine, savezni kapiteni oba tima imaju pravo promene dva igrača na koja računaju u meču Srbija -Kazahstan.