Nikol briljira u dublu na ITF turnirima

Datum objave: 04.09.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 16-godišnja Nikol Paleček pruža sjajne partije i ostvaruje odlične rezultate na juniorskim ITF takmičenjima.

Na protekla dva takmičenja (ITF juniori) Nikol je igrala dva finala u dubl konkurenciji i od toga osvojila jednu titulu. Najpre je u Taškentu (Uzbekistan) ponela naslov najbolje u paru sa predstavnicom Rusije Anom Grigorevom. One su u finalu ITF takmičenja u Uzbekistanu savladale par Marate (IND) - Vinahradava (BUL) 6:4, 6:3.

Usledio je turnir u Pančevu gde je Nikol u dublu učestvovala sa koleginicom iz Italije Kamilom Rađi. One su na juniorskom turniru druge kategorije u Pančevu osvojile titulu vicešampiona, u finalu su izgubile od dubla Bondarenko (RUS) - Kolodinska (BUL) 3:6, 3:6.