Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Miladinović osvojio ITF prvenac

Datum objave: 20.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Velika mlada nada srpskog tenisa, 15-godišnji Marko Miladinović osvojio je ITF prvenac, na turniru koji je održan u Ulcinju.
Nakon dva ITF finala u konkurenciji do 18 godina koje je Marko odigrao u Moskvi i Podgorici, treći put bila je treća sreća. Miladinović je prvi ITF trofej osvojio u Ulcinju(G4) gde je u finalnoj borbi salvadao Rusa Timofeja Skatova 6:1, 7:5.
Miladinović se nalazi na 212. mestu ITF liste, kada se upišu poeni koje je osvojio u Ulcinju uslediće veliki skok.

Đere protiv Tompsona

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere koji beleži sjajne rezultate na ovogodišnjem gren slem takmičenju u Parizu – Rolan Garosu, gde je prošao kvalifikacije, voljom žreba dobio je protivnika u glavnom takmičenju ovog turnira.

Prvi meč u karijeri u glavnom žrebu gren slema Laslo će odigrati protiv Australijanca 22 – godišnjeg Džordana Tompsona.

„Do sada smo igrali dva puta, oba puta sam pobedio, ali znam da to sada nije bitno jer je dosta vremena prošlo od tada, poslednji naš meč odigrali smo pre dve godine. Žreb za mene generalno nije loš, ovde naravno nema loših protivnika i ukoliko ne budem dao moj maksimum mogu izgubiti od bilo koga. Ne mogu da se žalim što se tiče žreba, trudiću se da igram moj najbolji tenis i da pobedim, to mi je cilj“ – rekao je Đere.

Laslo hrabro korača na gren slemu u Parizu

Laslo Đere spada u red najtalentovanijih tenisera Srbije i jedna je od glavnih karika budućnosti našeg belog sporta. Uskoro će napuniti 21 leto (rođen 2. juna 1995. u Senti). Postavio je sebi cilj za ovu 2016. godinu, a to je da uđe u Top 100 na ATP listi. Trenutno je na 215. mestu, najbolji rang 170. ostvario je u novembru 2015. godine.
A da je na pravom putu za Lasla je potvrda stigla sa Rolan Garosa – drugog gren slem turnira u sezoni gde je prošao kvalifikacije i ostvario plasman u glavni žreb gren slema u Parizu.

Popović trijumfovao u Nikšiću

Datum objave: 18.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniser Srbije, 12 - godišnji Stefan Popović odigrao je dva finala na turniru Tennis Europe treće kategorije - "Montenegro Cup 2016" koji je održan u Nikšiću (Crna Gora) u konkurenciji do 14 godina. Popović je kao prvi nosilac, bez izgubljenog seta došao do titule u singlu, u finalu je bio bolji od predstavnika Crne Gore Budimira Tomanovića 6:3, 6:3.
U konkurenciji dublova, Popović i Tomanović su zajedničkim snagama stigli do finala gde su u borbi za tron poraženi od Lovre Ercega iz Hrvatske i Danila Raičevića iz Crne Gore 6:4, 3:6, 6:10.

OLGI DANILOVIĆ NOVA DUPLA KRUNA

Datum objave: 14.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 15-godišnja Olga Danilović osvojila je novu duplu krunu, ovaj put u Austriji. Pre dve nedelje Olga je duplom krunom završila takmičenje u Bugarskoj, ovaj put isto je učinila na ITF turniru u Astetenu (Austrija) – Spring Boul G2.
Kao prvi nosilac Danilovićeva je u borbi za novi ITF trofej u singlu, titulu u Astetenu savladala drugog nosioca, Čehinju Joanu Markovu 6:1, 6:7(4), 6:3.

Novak pokorio Madrid

Datum objave: 08.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser planete, najveći teniski as Srbije Novak Đoković osvojio je danas svoju 29. titulu iz Masters serije.
Novak je novi trofej, drugi po redu u ovom gradu, iskovao u Madridu savladavši u finalu turnira vrednog 4.771.360 evra Britanca Endija Mareja rezultatom 6:2, 3:6, 6:3.

Ujedno ovo je 64. osvojeni turnir za Đokovića. Naredne nedelje Novak brani trofej na turniru iz Masters serije u Rimu.

Sjajan povratak Vesne Dolonc, osvojen trofej u Đeru

Fed kup reprezentativka Srbije Vesna Dolonc sigurnim koracima vraća se na WTA scenu sa koje je odsustvovala dugo zbog bolesti (mononukleoze). Vesna je nakon toga što je kroz takmičarsku 2014. i 2015. preživela pravu agoniju i u februaru ove godine izgubila sve bodove na WTA listi, sada ponovo na stazama koje je vode ka mestu gde je bila, a to je 100. najboljih na svetu.
Krenula je od nule, od kvalifikacija fjučersa, iako je samo pre par godina igrala glave turnire gren slem takmičenja, ali je to nije obeshrabrilo. Hrabra, borbena, puna energije i optimizma naša Vesna je krenula u nove bitke i već na početku dala do znanja da može, želi i hoće ponovo među najbolje. Iz kvalifikacija stigla je do finala na turniru nagradnog fonda 10.000 dolara u francuskom Makonu gde je u borbi za trofej posle velike borbe izgubila od domaće predstavnice Furstein 2:6, 6:4, 4:6.
Sada je otišla i korak dalje, do titule. Prvi trofej u 2016. Vesna je iskovala u mađarskom Đeru gde je finalu savladala Ukrajinku Anastasiju Šošinu 6:3, 7:5.

Krunić i Knol do finala u Francuskoj

NIS Fed kup reprezentativka Srbije Aleksandra Krunić i njena partnerka u dubl konkurenciji, Švajcarkinja Ksenija Knol sa kojom je pre sedam dana osvojila WTA trofej u Maroku, borile su se za novi trofej i ove nedelje.
Na turniru nagradnog fonda 100.000 dolara u francuskom mestu Kan-Sur-Mer, Krunić i Knol su kao treći nosioci stigli do finala u kome su snage odmerile sa četvrtim nosiocima, parom Mitu (ROU) – Šurs (NED). Rumunsko-holandski par je do titule stigao rezultatom 4:6, 5:7.

Krajinović vicešampion u Rimu

Dejvis kup reprezentativac Srbije Filip Krajinović osvojio je drugo mesto na turniru iz čelindžer serije (nagradni fond 42.500 +H dolara) koji je održan u Rimu. U polufinalu Filip je savladao 63. tenisera sveta, prvog nosioca ovog turnira, Čeha Jiržija Veselog 6:3, 6:4, dok je u borbi za trofej izgubio od Britanca Kajla Edmunda 6:7(2), 0:6.

Vučiću drugo mesto u Nigeriji

Teniser Srbije, 25 – godišnji Ilija Vučić odigrao je prvo finale singla na turniru iz čelindžer serije u karijeri. Naš teniser je do naslova vicešampiona stigao na turniru vrednom 25.000 dolara u nigerijskom mestu Abudža gde je u polufinalu savladao Egipčanina Mohameda Safvata 7:5, 4:6, 6:4. U borbi za profi prvenac Vučić je izgubio od Holanđanina Antala Van der Duima 4:6, 2:6.
U dosadašnjoj karijeri Ilija je osvojio 13. profi trofeja iz fjučers serije, sve u dubl konkurenciji.