Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Vukovićeva blista u Nigeriji

Datum objave: 11.10.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 16 - godišnja Draginja Vuković beleži odlične rezultate na turniru u Nigeriji (nagradni fond 25.000 dolara). Na njenom trećem profi takmičenju u karijeri Draginja je iz kvalifikacija došla do drugog kola i time stekla važne poene za  WTA listu na kojoj će se pojaviti prvi put ukoliko na ovom takmičenju bude zabeležila nove pobede ili nakon već narednog takmičenja gde je potrebno da pobedi jedan meč.

U prvom kolu kvalifikacija Draginja je pobedila Nigerijku Patijens Onemaboin 6:0, 6:1, dok je u borbi za ulazak u glavni turnir salvadala 5. nosioca iz Švedske Julitu Saner  6:1,  6:2. Drugo kolo glavnog takmičenja Vukovićevoj je obezbedila pobeda nad francuskinjom Fionom Kodino 6:4, 6:1. U borbi za plasman u četvrtfinale Draginja će odmeriti snage sa predstavnicom Grenade Akilah Džejms.

Tamara i Kristijan vicešampioni - Tennis Masters Europe do 16 za 2016

Datum objave: 10.10.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi juniori Srbije Tamara Malešević i Kristijan Juhas osvojili su evropsko srebro na Junior Tennis Europe Mastersu u konkurenciji do 16 godina koji se održavao u italijanskom mestu Ređo Kalabrija.

Tamara i Kristijan u borbi za evropsko zlato

Datum objave: 09.10.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi juniori Srbije Tamara Malešević i Kristijan Juhas boriće se za evropsko zlato na Junior Tennis Europe Mastersu u konkurenciji do 16 godina koji se održava u italijanskom mestu Ređo Kalabrija.

KECMANOVIĆ 3. NA SVETU

Datum objave: 12.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije, Miomir Kecmanović nakon osvajanja titule vicešampiona US Opena, proslednjeg gren slem turnira u godini, gde je u borbi za trofej izgubio od Kanađanina Feliksa Ožera 6:4, 6:0, na novoj ITF rang listi ostvario je najbolji plasman u juniorskoj karijeri. Kecmanović je svetski "broj 3"!

KECMANOVIĆ U FINALU US OPENA, PROTIV KANAĐANINA OŽERA ZA GREN SLEM TROFEJ

Datum objave: 10.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Briljantni Miomir Kecmanović, najbolji junior Srbije i šesti na svetu boriće se za gren slem trofej u singlu na US Openu u Njujorku.
Miomir je u polufinalu savladao Japanca Josuku Vatanukija 6:1, 6:4.
Za prvi gren slem trofej u karijeri naš mladi teniski as boriće se protiv Kanađanina Feliksa Ožera.

MIOMIR KECMANOVIĆ U BORBI ZA FINALE US OPENA

Datum objave: 09.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije, šesti junior sveta, Miomir Kecmanović boriće se za plasman u finale singla Otvorenog prvenstva Amerike. Naš mladi as je u četvrtfinalu US Opena kao peti nosilac savladao 13. nosioca iz Španije Nikolu Kuna 6:2, 5:7, 6:4.
Za plasman u finale gren slem takmičenja u Njujorku u konkurenciji juniora 17. godišnji Kecmanović boriće se protiv Japanca Josuke Vatanukija.

Završen fjučers - Vranjačka Banja Open 2016.

Datum objave: 05.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK AS-NS iz Vrnjačke Banje održan je profesionalni turnir iz fjučers serije nagradnog fonda 10.000 dolara za žene.

U singl konkurenciji trijumfovala je predstavnica Rusije Sofija Golubovskaja koja je u finalu savladala našu teniserku Bojanu Marković 6:3, 6:2. U polufinalu Bojani je meč bez borbe predala Japanka Takamura, dok je Golubovskaja bila bolja od Slovakinje Jamričove 6:4, 5:7, 6:3.

Dubl trofej otišao je u ruke paru Tamara Čurović - Sandra Jamričova koje su u finalu pobedile dubl kombinaciju Kristina Ostojić - Ani Vangelova 6:3, 6:2.

Turnir je organizovan na visokom nivou, čemu svedoče i brojne pohvale na račun domaćina od strane takmičarki, trenera, svih učesnika ove manifestacije.

OLGA U FINALU G1 TURNIRA U KANADI

Datum objave: 04.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 15-godišnja Olga Danilović, koja zauzima 12. poziciju na ITF listi najboljih juniora sveta, boriće se za novi, do sada najveći trofej u singlu, na G1 turniru u Kanadi, koji je po rangu odmah ispod gren slem turnira.

Olga ja na ovom takmičenju postavljena za drugog nosioca, do finala nije izgubila ni set, u polufinalu je savladala predstavnicu Kine Vušuang Ženg 7:5, 7:6(5), dok će u borbi za trofej snage odmeriti sa Poljakinjom Igom Svitek.

Turnir u Kanadi se održava uoči samog početka poslednjeg gren slem takmičenja u sezoni, Otvorenog prvenstva Amerike u Njujorku, na koji će naša brilijantna Olga otići kao član top 10 juniorki sveta.

Miladinović osvojio ITF G2 Pančevo

Datum objave: 03.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Velika i mlada nada tenisa u Srbiji, 15-godišnji Marko Miladinović osvojio je ITF G2 prvenac na takmičenju koje je održano u Pančevu.

Miladinović koji je prošle sezone osvojio evropski Masters u konkurenciji do 16 godina, takmičarsku 2016. bazirao je na ITF turnire na kojima je zabeležio konstantan pomak uzlaznom putanjom. Turnir u Pančevu, kategorije G2, donelo je Miladinoviću prvi trofej ovog ranga, prethodno je igrao finale na G2 turniru u Moskvi (Ozerov kup), a sada je otišao i korak dalje.

U finalu ITF turnira u Pančevu Miladinović je savladao predstavnika Francuske Maksensa Brovila 6:3, 6:3.

Marko je u dosadašnjem delu takmičarske 2016. osvojio i ITF G4 turnir u Podgorici, na pojedničanom prvenstvu Evrope u konkurenciji do 16 (u Moskvi) igrao je polufinale.

Trenutno je na 126. mestu ITF liste, ali će trijumf u Pančevu doneti značajan skok i Marko će se naći na ulasku u 100 najboljih na svetu.

Kecmanović osvojio Merilend

Datum objave: 28.08.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije, 16-godišnji Miomir Kecmanović pobednički pehar podigao je na jednom od najjačih juniorskih turnira na svetu, G1 kategorije u Merilendu.

Miomir je na ovom takmičenju bio postavljen za drugog nosioca i opravdao naziv jednog od glavnih favotira za titulu. Do finala naš mladi as nije izgubio ni set, u polufinalu Prince George’s County International Hard Court Junior Tennis Championships, 2016, Boys 18 G1 turnira savladao je trećeg nosioca ovog takmičenja, Egipćanina Jusufa Hosama 6:1, 6:2. Finalni meč Kecmanović je trebao da odigra sa Amerikancem, 16. nosiocem Oliverom Krafordom koji je zbog povrede predao ovaj susret.

Kecmanoviću je trofej osvojen sada u Merilendu, posle Oranž Boula,  druga najveća juniorska titula u karijeri, a došla je uoči samog početka juniorskog gren slem turnira u Njujorku - Otvorenog prvenstva Amerike. Trenutno Miomir zauzima 11. mesto na ITF listi. kada se upiši poeni iz Merilenda naš as će biti rangiran oko 7. mesta, a njegov najbolji rang do sada bio je 4. mesto na svetu (mart 2016).