Dragovićev Master

Datum objave: 14.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniora, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojio je Stefan Dragović koji je u finalu bio bolji od Andreja Kalenića 6:1, 6:0. U polufinalu Dragović je savladao Andreja Petrovića 6:4, 6:4, dok je Kalenić posle velike borbe pobedio Savu Radovića 5:7, 6:3, 6:0.

Markovićeva najbolja na Green Setu

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniorki, druga kategorija, održano je na terenima TK Green Set.

Šampionski pehar osvojila je Vera Marković koja je u finalu savladala Sandru Mišić 6:4, 6:3. U polufinalu Vera je bila bolja od Sofije Mandić 6:3, 6:2, dok je Sandra pobedila Teodoru Vujičić 7:5, 6:2.

Anđeli trofej na Haronu

Na terenima TK Haron u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

U finalu snage su odmerile dve klupske drugarice, članice TA Tipsarević Anđela Vukčević i Andrea Obradović. Do pobedničkog postolja stigla je Anđela rezultatom 6:2, 6:2. U polufinalu Vukčevićeva je savladala Teodoru Vrućan 6:3, 6:2, dok je Andrea bila bolja od Anemarije Kovačević 6:1, 6:0.

Najava Zimskih državnih prvenstava za 2018. godinu

Finiš kalendarske 2017. godine donosi nam takmičenja iz kalendara Teniskog saveza Srbije za sezonu 2018. Reč je o Zimskim prvenstvima Srbije koja će biti održana po sledećem rasporedu:

09.12.2017 Državno zimsko prvenstvo Srbije do 12 godina dečaci i devojčice TK Sportissimo (Kruševac)
16.12.2017 Državno zimsko prvenstvo Srbije do 16 godina dečaci i devojke TK Sportissimo (Kruševac)
23.12.2017 Državno zimsko prvenstvo Srbije do 14 godina dečaci i devojčice TK Sportissimo (Kruševac)
20.01.2018 Državno zimsko prvenstvo Srbije do 18 godina junior i juniorke TK Tennis point (Čačak)

Sarin Top - ten

Datum objave: 13.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top-Ten u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija, devojčice.

Šampionski trofej osvojila je Sara Ristić koja je u finalu pobedila Andreu Nou Galin 6:3, 6:3. U polufinalu Sara je bila bolja od Anastasije Arsić 6:0, 6:1, dok je Galinova savladala Anđelu Simić 6:2, 6:1.

Sjaj Valentine na Drilu

Datum objave: 10.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dril u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice, druga kategorija, zeleni nivo.

Šampionski pehar osvojila je Valentina Šuvirdenkova koja je u finalu pobedila Gaju Đuričković 4:1, 4:2. U polufinalu Valentina je bila bolja od Katarine Milošević 4:2, 4:1, dok je Gaja savladala Petru Dobrodolac 1:4, 4:2, 7:5.

Utešni turnir osvojila je Iva Veljić koja je u borbi za trofej pobedila Galu Ilić 4:1, 4:3.

Rađenoviću Olimp titula

Na terenima TK Olimp u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Titulu je osvojio Vuk Rađenović koji je u finalu bio bolji od Ognjena Gajića 6:2, 6:0. U polufinalu Gajić je posle velike borbe savladao Lazara Dimitrijevića 2:6, 6:2, 6:3. U drugom polufinalu takođe velika borba i na kraju pobeda Rađenovića nad Matijom Tešićem 2:6, 6:4, 6:3.

Erbezu zeleni nivo na Green setu

Na terenima TK Green set održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za dečake, zeleni nivo.

Trijumfovao je Nikola Erbez koji je u finalu bio bolji od Uroša Bogićevića 4:1, 4:0. U polufinalu Nikola je bez izgubljenog gema pobedio Aleksu Postića 4:0, 4:0, dok je Uroš savladao Andreja Radojkovića 3:4(3), 4:1, 7:3.

Utešni turnir pripao je Lazaru Lukoviću koji je u borbi za trofej pobedio Mateju Jovanovića 4:2, 4:2.

Anđeli titula na terenima TK Privilege

Otvoreno prvenstvo za juniorke u konkurenciji do 18 godina, druga kategorija, održano je na terenima TK Privilege u Beogradu.

Pobednički pehar osvojila je Anđela Todorović koja je u finalu savladala Nađu Nonković 1:6, 6:2, 6:0. U polufinalu Anđela je posle velike borbe stigla do pobede nad Ninom Zdravković 2:6, 6:2, 6:4, dok je Nađa bila bolja od Jovane Cvetković 6:3, 6:1.

Spasojeviću trofej na Voždovcu

Na terenima TK Voždovac održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji juniora do 18 godina, druga kategorija.

Naslov šampiona pripao je Stefanu Spasojeviću koji je u borbi za tron savladao Nikolu Purića 6:1, 6:2. U polufinalu Stefan je bio bolji od Andreja Petrovića 6:0, 6:3, dok je Nikola pobedio Andreja Kalenića 6:3, 6:1.