Datum objave: 04.07.2012. // Kategorija: Vesti
ZAVRŠNICA NIS LETENJEG PRVENSTVA SRBIJE - KONKURENCIJA DO 12 GODINA
DRZAVNO_DO_12_PANCEVO
Na slici: Drobnjaković, Žarković i Bendžamaa
Na terenima TK Dinamo u Pančevu ove nedelje odigravalo se NIS Letnje prvenstvo Srbije u
konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake.
U žensko finale plasman su obezbedile Jovana Vuković (TK Crvena zvezda) i Sara Gvozdenović (TK Tajming Kraljevo).
U polufinalu Vukovićeva je savladala Teodoru Ristić (TK Živković) 6:3, 6:2, dok je Gvozdenovićeva bila bolja od
Nevene Soković 6:4, 6:3 (TK Novi Sad 2002).
Kod dečaka za trofej će se boriti prvi nosilac turnira Bodin Žarković (TK Partizan) i Marko Miladinović (TK Reket).
U polufinalu Žarković je pobedio Karima Bendžamu (TK Spartak) 6:4, 6:2, dok je Miladinović savladao Mihajla
Drobnjakovića (TK Spin Beograd) 6:4, 7:5.
Finala su na programu 05.07.2012. sa početkom od 9:30 časova.

Na slici: Goran Životić i organizator turnira Miodrag Božović
Srbija je svetska teniska sila! Imamo briljantnu tenisku sadašnjicu, ali i budućnost. Potvrda ovoj tvrdji su
rezultati naših mladih teniserki i tenisera, koji nas iz nedelje u nedelju raduju novim uspesima. Svedoci smo
vrhunskih rezultata koje na profi sceni ostvaruju naši predstavnici "belog sporta", ali isto tako i naši juniori,
sve do onih najmlađih - kategorija do 10 godina, beleže istorijske rezultate u njihovim kategorijama.
Novi uspeh mladog srpskog tenisera stiže nam sa jednog od najprestižnijih turnira u svetu u konkurenciji
do 10 godina. Reč je o Smrikva bowl-u koji se tradicionalno, 17 godinu za redom igra u Puli.
Prošle godine titulu u singlu i dublu na ovom prestižnom takmičenju osvojila je Srpkinja Olga Danilović, ove godine titulu u singl konkurenciji iskovao je Srbin Goran Životić.
Mlađani Goran je sjajno odigrao ceo turnir, bio je postavljen za četvrtog nosioca. U finalu Životić je nadigrao trećeg nosioca Rumuna Sebastijana Gimu 4:0, 5:3.

Mejićevoj trofej

20120629_120458
Srpska teniserka, 12 - godišnja Mila Mejić pobednica je Abris Kupa, međunarodnog turnira u konkurenciji
do 12 godina koji se igrao u Budimpešti. Mila je u finalu savladala prvog nosioca, Ukrajinku Mariju Nataliju Liven
6:3, 7:5.
Iako ima ne punih 12 godina Mila je visoka 174 cm. Trenira svaki dan po dva sata tenis i sat kondiciju sa trenerom
Brankom Zorićem. Članica je TK Spartak i pored međunarodnog trofeja u singlu koji je osvojila u Mađarskoj, ima i trofej u dublu koji je osvojila u Prokuplju.
Mila ima pregršt pehara osvojenih na turnirima u Vojvodini, među kojima je i Prvenstvo Vojvodine 2011.

Danilova treća sreća

Datum objave: 01.07.2012. // Kategorija: Vesti
NIS_FUTURES_155
Mladi srpski teniser Danilo Petrović pobednik je trećeg fjučers turnira u Srbiji od 14, koliko će ovog leta biti organizovano u Srbiji u muškoj konkurenciji. Prvu profi titulu Petrović je osvojio na terenima Teniske Akademije Novak gde je ove nedelje odigran drugi od četiri muška fjučersa kojima će domaćin biti upravo TA Novak.
U finalu Danilo je snage odmerio sa Austrijancem Maksimilijanom Neuhristom i sjajnom igrom stigao do pobedničkog rezultata 6:3, 6:0.
Prošle nedelje, na prvom fjučersu u 2012. čiji je domaćin bio TA Novak, Danilo je igrao finale, drugo profi finale u karijeri, ove nedelje stigao je do trećeg finala, što se pokazalo kao treća sreća - osvajanje profi prvenca.

NIS_FUTURES_154

NIS LETNJE PRVENSTVO SRBIJE - KONKURENCIJA DO 12 GODINA

DRZAVNO_DO_12_PANCEVO4

Trećeplasirani na NIS letnjem prvenstvu Srbije u konkurenciji do 12 godina: Mihajlo Drobnjaković i Karim Bendžamaa sa sportskim direktorom TSS Aleksandrom Bolićem

National Tennis Centre

Četvrtfinale: (8) Nikola Milojević - (2) Kimmer Coppejans (BEL) 2:5 predaja Milojevića