ITF prvenac Jovićeve

Datum objave: 27.08.2012. // Kategorija: Vesti
Triglav Open 2012. konkurencija do 18 godina, G4
jovic22
Srpska teniserka, 14-godišnja Nikolina Jović osvojila je ITF prvenac (konkurencija do 18 godina)
na turniru održanom u Kranju. Na terenima TK Triglav Jovićeva je briljirala tokom celog turnira.
U samoj borbi za trofej Nikolina (članica TK Gemax iz Beograda) pregazila je Austrijsku teniserku
Karolinu Kurc 6:2, 6:2.
U polufinalu Jovićeva je savladala predstavnicu Hrvatske Tinu Mohorčić 6:2, 6:1, dok je najneizvesniji
meč odigrala u četvrtfinalu protiv 4. nosioca Austrijanke Lene Rejčel 6:0, 0:6, 6:3.

Vukovićeva i Žarković neprikosnoveni

Terme Ptuj Open, 2012 konkurencija do 12 godina
ptuj_finale
Mladi srpski teniski asovi, Jovana Vuković i Bodin Žarković briljantno su odigrali turnir u slovenačkom mestu Ptuj.
Na terenima TK Terme Ptuj Jovana i Bodin su poneli naziv šampiona turnira iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina (singl). U dublu Jovana je takođe osvojila ovaj turnir, dok je Bodin igrao finale u paru sa zemljakom Stefanom Gažom.
U finalu singla Jovana je savladala predstavnicu Slovenije Niku Radišić 6:3, 6:2, dok je Bodin u borbi za trofej eliminisao Rumuna Aleksandera Gime 6:1, 6:1.
ptuj_finale_devojcice

Šampionski pehar Damnjanovićevoj

Datum objave: 24.08.2012. // Kategorija: Vesti
Otvoreno prvenstvo Beograda

Na terenima TK Đukić održano je Otvoreno prvenstvo Beograda za devojčice u konkurenciji do 14 godina, II kategorija, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.
U finalu snage se odmerile Nikola Džunov (članica TK Partizan) i Tara Damnjanović (članica TK Sloboda).
Šampiosnki pehar osvojila je Tara rezultatom 6:0, 6:3.

Miok ubedljiv

Otvoreno prvenstvo Zrenjanina

Na terenima TK Galeb 1890 održano je Otvoreno prvenstvo Zrenjanina za dečake u konkurenciji do 12 godina, II kategorija, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.
Prvi nosilac, Filip Miok iz Vršca opravdao je naziv glavnog favorita ovog takmičenja. U finalu Miok je snage odmerio sa sugrađaninom i klupskim kolegom Viktorom Jovićem i do titule stigao rezultatom 6:2, 6:2.

Subotičani na tronu

subotica_tim
Trofej Beograda - Hopman kup u konkurenciji do 12 godina, završen je juče u Beogradu, u terenima teniskog kluba Trim - Košutnjak.
Na održanom međunarodnom teniskom turniru, gde su učestvovali takmičari iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine,
Makedonije, Crne Gore i Srbije, takmičari TK ,,Spartak" Anđela Skrobonja i Karim Bendžama,
predvođenim trenerom Atilom Kulhanekom, su prikazali najbolju igru i osvojili šampionski trofej.

NIS Seniorsko pojedinačno prvenstvo - informacija

NIS Seniorsko pojedinačno prvenstvo Srbije će se odigrati u novembru 2012. na terenima Impuls hola - Teniski savez Srbije.
Tačan datum odigravanja će biti uskoro objavljen.

Vujičić i Ignjović vicešampioni

Datum objave: 23.08.2012. // Kategorija: Vesti
KUP NADA 2012. BANJA LUKA
3kup_nada
Na terenima TK Match Ball u Banja Luci održan je turnir za devojčice i dečake u konkurenciji do 10 godina.
Teniski turnir KUP NADA 2012. ugostio je 120 dečaka i devojčica iz sedam zemalja .
Srbiju je predstavljalo 8 dečaka i 9 devojčica, a najviše od predstavnika iz Srbije su pokazali Lazar Ignjović član TK Čačak i Teodora Vujičić članica TK Grin set Beograd koji su osvojili titule vicešampiona. Lazar Ignjović je čak i propustio meč loptu u taj brejku.
devojcice
Rezultati polufinala: Lazar Ignjović - Dražen Petrović 9:2,  Muharemović Ajdin - Milanović Dušan 9:3
Finale : Muharemović Ajdin - Ignjović Lazar 9:8 (11:9)
Polufinale devojčica: Krznarić Noa - Deletić Senka  9:0, Vujičić Teodora - Dragić Adrijana 9:4
Finale : Krznarić Noa - Vujičić Teodora 9:4
1kup_nada
Sve pohvale zaslužuje organizator turnira TK MATCH BALL na izuzetnim nagradama koje je obezbedio najboljim takmičarima.

Daskalović bez premca

Datum objave: 21.08.2012. // Kategorija: Vesti
OP Beograda,  II kategorija, konkurencija do 14 godina
gazela_turnir_do_14_3
Na terenima TK Gazela na Novom Beogradu proteklog vikenda održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, za dečake, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.
Prvi nosilac ovog takmičenja Aleksa Daskalović, član Teniske Akademije Novak opravdao je naziv glavnog favorita.
U borbi za trofej Aleksa je savladao drugog nosioca turnira, imenjaka Aleksu Petrovića 6:3, 6:2.
gazela_turnir_do_14

IN MEMORIAM - JOVAN KUKARAS

Jovan_Kukaras

Posle kratke i teške bolesti preminuo je član Upravnog Odbora Teniskog saveza Srbije Jovan Kukaras.

Istaknuti teniski i društveno sportski radnik sa izuzetnim zaslugama za razvoj i popularizaciju sporta, naročito teniskog kako u Subotici, tako i u Vojvodini, Srbiji i Jugoslaviji. Delujući neposredno i preko najviših teniskih foruma, zaslužan je za izgradnju velikog broja teniskih objekata u svom gradu, za udvostručenje broja teniskih klubova u Pokrajini, za usavršavanje sistema takmičenja u ovom sportu, za veliki broj državnih reprezentativaca u svim kategorijama i za vrhunski tenis kakav danas poznajemo u državi.

Rođen, 22.07.1938.godine. Školovao se u Beogradu, Zagrebu i napokon se skrasio u Subotici, gde je dugo godina bio direktor Pošte.

Bio je preko 20 godina predsednik TK Spartak. Osim toga bio je jedno vreme i potpredsednik Teniskog saveza Jugoslavije, Vojvodine i u Subotici predsednik SOFK-e.

Smrt ga je zatekla na mestu generalnog sekretara Tenis kluba Spartak i člana Upravnog odbora Teniskog saveza Srbije.