Zajednička akcija Ministarstva prosvete, NIS-a i Teniskog saveza Srbije

Datum objave: 07.10.2015. // Kategorija: TSS škola tenisa

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Grupa za zaštitu od nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja, NIS i Teniski sаvez Srbije i u toku školske 2015/2016. godine zаjedno orgаnizuju аkciju „Sportom protiv nasilja”.

Prvа školа tenisа zа decu je orgаnizovаnа u osnovnoj školi „Vuk Karadžić” u Vranju.  Deca školskog uzrasta na edukativan, zdrav i zabavan način imala su prilike da nauče  prve korake tenisa.

I ove godine, u saradnji sa kompanijom NIS, Teniskim savezom Srbije (TSS), Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Ministarstvom omladine i sporta, akcija „Sportom protiv nasilja” organizovaće se širom Srbije.

Kompanija NIS, kao višegodišnji generalni sponzor TSS-a na ovaj način se aktivno uključila u promociju zdravog života i animiranja mladih talenata.

U  školskoj 2014/15 godini akcija “Sportom protiv nasilja” obišla 29 je gradova Srbije, a u ovoj akciji  učestvovalo je oko 17.000 dece.