Vuk Nikolić imenovan za Gold Badge Referee

Datum objave: 14.12.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Poštovane kolege i sportski prijatelji,

Veliko nam je zadovoljstvo da sada i zvanično objavimo odluku međunarodnog panela koga sačinjavaju predstavnici sve četiri teniske asocijacije (ATP/WTA/ITF/GRAND SLAM).

Panel predstavnika odlučio je da Vuk Nikolić postane Gold Badge Referee.
Naša zemlja nikada nije imala sudiju na toj poziciji.

Želimo da navedemo par podataka o njemu:

Rođen je 10.12.1976. u Beogradu gde i danas živi
Počeo da se bavi suđenjem 2001. godine
Najvišu nacionalnu licencu stekao 2003. godine
ITF Level 2 položio 2005. godine u Poljskoj i postao "beli bedž“
Imenovan za sudijskog Koordinatora za Region Beograd 2006. i tu funkciju obavljao do 2008. godine
Administrator suđenja na nivou TSS postao 2008. godine
ITF/ATP/WTA Level 3 položio 2008. godine na Roland Garrosu i postao Silver badge Referee
2009. Godine postavljen od strane Upravnog Odbora TSS na mesto Predsednika Sudijskog Odbora što je I danas

Od 2007. Do 2018. Godine uporedo sa svojom sudijskom karijerom radio je Teniskom savezu Srbije na raznim pozicijama, najduže kao Davis Cup I Fed Cup Administrator I tako učestvovao sa svojim kolegama u najvećim uspesima Zlatnih generacija Davis Cup I Fed Cup timova Srbije.

Kao Vrhovni sudija radio je sva najveća Teniska takmičenja koja su se organizovala u Srbiji iz Kalendara ATP I WTA.

U svetu tenisa biti Gold Badge Referee je ogroman uspeh I poslednja stepenica, ujedno I najvažnija, u sudijskoj karijeri.

Mi kao Savez ali I Srbija kao Država sada ima dva Zlatna bedža, Marijanu I Vuka, pored činjenice da imamo I najboljeg tenisera svih vremena Novaka.

Veliki je ovo uspeh I mi čestitamo.