TENISKI SAVEZ SRBIJE DONIRAO SREDSTVA CRVENOM KRSTU NIŠA

Datum objave: 04.02.2017. // Kategorija: Domaća scena

Teniski savez Srbije donirao je 200.000 dinara Crvenom krstu u Nišu za kupovinu ogreva socijalno najugroženijim seoskim porodicama, mahom osobama sa invaliditetom koji žive u jako teškim uslovima. Zahvaljujući ovoj donaciji od 20 do 40 porodica neće morati da brine o zagrevanju domaćinstava tokom ove zimske sezone.

- Znamo da ova pomoć nije dovoljna, ali je u skladu sa našim mogućnostima. Tenis je sport sa dugom tradicijom u Srbiji, ali je Crveni krst jedna od najstarijih institucija u našoj zemlji. Osnovan je 1876. godine, što Srbiju čini jednu od 15 zemalja osnivača ove humanitarne organizacije. Za nas je velika čast da pomognemo, jer su humanost, dobrovoljnost i podrška drugima u nevolji, osobine koje treba poštovati. Trudićemo se ponovo kada dolazimo u gradove Srbije da pružimo pomoć koliko god možemo – rekao je Mirko Petrović, predsednik Teniskog saveza Srbije.