Tamara i Bodin novi šampioni Srbije u konkurenciji do 18 godina

Datum objave: 14.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu održano je Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 18 godina.
Novi šampioni Srbije u konkurenciji do 18 godina postali su Tamara Malešević i Bodin Žarković.

U konkurenciji juniorki trijumfovala je Tamara Malešević koja je u finalu savladala Nataliju Senić 6:1, 4:6, 6:3. Maleševićeva je pre dve godine osvojila trofej šampiona države u konkurenciji do 16 godina, dok je tri godine mlađa Senićeva aktuelni Dvoranski šampion Srbije do 16. Obe su reprezentativke naše zemlje u juniorskim kategorijama.

U muškoj konurenciji pehar namenjen šampionu Srbije Letnjeg prvenstva 2018. osvojio je Bodin Žarković savladavši u finalu Nemanju Subanovića 6:3, 6:3. Bodin je osvajanjem ovog trofeja kompletirao titule državnog prvaka u svim kategorijama (osvajao u konkurenciji do 12, 14, 16, sada i 18). Subanović je bio šampion Srbije u konkurenciji do 14 godina. I Bodin i Nemanja su nedavno krenuli sa takmičenjima na turnirima iz fjučers serije gde su osvojili prvi profi bod i ušli na ATP listu.