„Sportom protiv nasilja” u Vlasotincu

Datum objave: 02.06.2015. // Kategorija: TSS škola tenisa

U organizaciji NIS-a, Teniskog saveza Srbije (TSS), Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Ministarstva omladine i sporta u Osnovnoj školi „Siniša Janić“ u Vlasotincu  održana je akcija “Sportom protiv nasilja”.Na edukativan, zdrav i zabavan način oko 600 školaraca od prvog do četvrtog  razreda upoznalo se sa prvim koracima tenisa.

Kompanija NIS, kao višegodišnji generalni sponzor TSS-a u okviru svog programa „Energija sporta“ i strategije društveno odgovornog poslovanja,  na ovaj način se aktivno uključila kao partner Teniskog saveza, u promociju zdravog života i animiranja mladih talenata.

U akciji “Sportom protiv nasilja“ do sada je učestvovalo više od 16000 đaka iz 29 škola i gradova širom Srbije. Današnjom posetom Vlasotincu, „teniski karavan”završava obilazak gradova  za ovu školsku godinu. Novo druženje sa mališanima širom Srbije zakazano je sa prvim danima školske 2015/16. godine.