Selektorka Ječmenica objavila spisak igračica za mečeve u Estoniji

Datum objave: 09.01.2017. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
FED KUP PRVO KOLO I GRUPE EVRO-AFRIČKE ZONE  ZA 2017. ( OD 06. DO 12. FEBRUARA 2017, Talin, Estonija)

Danas ističe rok za prijavu ekipa koje će na teren izvesti selektori Fed kup timova koji će učestvovati na takmičenju u Estoniji (Talin) gde će biti održano prvo kolo I grupe Evro-afričke zone za 2017. godinu.
U ITF ( Međunarodnu tenisku Federaciju ) danas je iz Teniskog saveza Srbije poslat spisak sa imenima igračica na koje će selektor Fed cup reprezenatcije Srbije Tatjana Ječmenica Jevtić računati u predstojećim mečevima u Talinu od 06. do 12. februara 2017.

Selektorka Ječmenica odlučila se za sledeći tim: Nina Stojanović (123. u singlu na WTA listi), Ivana Jorović (148), Dejana Radanović (428) i Olga Danilović (909. na WTA listi i 12. na ITF listi).

U Talinu će učestvovati 16 ekipa (Austrija, BiH, Bugarska, Hrvatska, Estonija, Gruzija, Velika Britanija, Mađarska, Izrael, Letonija, Poljska, Portugalija, Srbija i Turska), podeljenih u četiri grupe u okviru kojih će se igrati po round robin sistemu (svako sa svakim). Pobednici grupa boriće se u mini plej ofu iz kojeg će pobednici obezbediti plasman u baraž za borbu za ulazak u Svetsku B grupu za 2018. godinu. Baraž je na programu 22. i 23. aprila 2017. godine.