Ristićeva osvojila ITF juniorski pehar u Vilahu, Obradovićeva vicešampion

Datum objave: 07.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na juniorskom ITF turniru kategorije J2 koji je održan u austrijskom gradu Vilahu u konkurenciji juniorki odigrano je srpsko finale.

U borbi za šampionski pehar snage su odmerile reprezentativke Srbije Mia Ristić i Andrea Obradović, a pobedu je odnela Ristićeva rezultatom 6:0, 3:6, 6:0.

Ovo je za 15-godišnju Miu prvo finale u 2022. i prvo trofej u ovoj sezoni, odigrala je i polufinale juniorskog takmičenja J1 kategorije u Vrsaru. U 2021. Ristićeva je odigrala četiri juniorska finala i osvojila isto toliko titula. Trofej u Vilahu joj je prvi iz kategorije J2. Do sada Mia je osvojila šest ITF juniorskih trofeja u devet odigranih finala.

Obradovićeva je u poslednje četiri nedelje odigrala isto toliko turnira, na dva osvojila 3. mesto, osvojila titulu u Italiji i zabeležila finale u Austriji. U dosadašnjoj karijeri 17-godišnja Andrea odigrala je deset ITF juniorskih finala i osvojila tri titule u singl konkurenciji.