REZULTATI od 17. do 23. jula 2017.
ATP TURNIR - SKISTAR SWEDISH OPEN (Bastad, Švedska, 540.310 evra, šljaka)
1. kolo, singl: Dušan Lajović - Thiago Monteiro (BRA) 3:6, predaja Lajovića
Dubl -
1. kolo: Lajović, Behar (SRB,URU) - Arvidsson, Simonsson (SWE,SWE) 7:6, 3:6, 10:6
(2) Zimonjić, Marrero (SRB,ESP) - Begemann, Oswald (GER,AUT) 6:7(2), 7:5, 10:3
Četvrtfinale: (2) Zimonjić, Marrero (SRB,ESP) - E. i M. Ymer, Ymer (SWE,SWE) 5:7, 6:7(3)
Lajović, Behar (SRB,URU) - Arends, Middelkoop (NED,NED) 3:6, 4:6
ATP TURNIR - Plava Laguna Croatia Umag Open (Umag, Hrvatska, 540.310 evra, šljaka)
1. kolo, singl: (q) Miljan Zekić - Radu Albot (MDA) 4:6, 0:6
Kvalifikacije, singl -
1. kolo: (6) Miljan Zekić - (WC) Nino Serdarušić (CRO) 3:6, 6:3, 6:4
2. kolo: (6) Miljan Zekić - Stefano Napolitano (ITA) 6:3, 7:5
CHALLENGER TOUR -
PRESIDENT'S CUP
(Astana, Kazahstan, 125.000 dolara, hard)
1. kolo, singl: (6) Nikola Milojević - Farrukh Dustov (UKR) 6:2, 6:1
Miomir Kecmanović - (4) Duckhee Lee (KOR) 6:1, 6:7(4), 3:6
2. kolo, singl: (6) Nikola Milojević - Dmitry Popko (KAZ) 3:6, 5:7
Dubl -
1. kolo: Milojević, Setkić (SRB,BIH) - Kwon, Lee (KOR,KOR) 4:6, 7:6(5), 10:8
Četvrtfinale: Milojević, Setkić (SRB,BIH) - (1) Matsui, Vardhan (JPN,IND) 7:6(3), 4:6, 8:10
POZNAN OPEN (Poznan, Poljska, 64.000 evra, šljaka)
1. kolo, singl: Peđa Krstin - Andriej Kapas (POL) 4:6, 6:1, 6:4
2. kolo, singl: Peđa Krstin - Adam Pavlasek (CZE) 1:6, 0:6
Dubl -
1. kolo: Krstin, Kalenichenko (SRB,UKR) - Hurkacz, Walkow (POL,POL) 3:6, 6:4, 8:10
San Benedetto Tennis Cup (San Benedeto del Tronto, Italija, 64.000 evra, šljaka)
1. kolo, singl: Danilo Petrović - Flavio Cipolla (ITA) 6:1, 6:3
(4) Laslo Đere - Andrea Collarini (ARG) 5:7, 6:3, 7:5
2. kolo, singl: Danilo Petrović - Laslo Đere 4:6, 6:2, 6:7(2)
Četvrtfinale: Laslo Đere - Benjamin Bonzi (FRA) 3:6, 6:3, 7:6(6)
Polufinale: Laslo Đere - Carlos Taberner (ESP) 6:4, 6:3
Finale: Laslo Đere - Matteo Berrettini (ITA)
Dubl -
1. kolo: Petrović, Vučić - Taberner, Toledo, Bague (ESP,ESP) 6:3, 5:7, 5:10
THE HAGUE OPEN 2017 (Ševeningen, Holandija, 64.000 evra, šljaka)
1. kolo, singl: Filip Krajinović - (2) Taro Daniel (JPN) 7:5, 7:6
(q) Marko Tepavac - Daniel Gimeno-Traver (ESP) 6:3, 6:4
2. kolo, singl: (q) Marko Tepavac - Filip Krajinović 2:6, 6:3, 6:2
Četvrtfinale: (q) Marko Tepavac - Joris De Loore (BEL) 2:6, 1:6
Dubl -
1. kolo: Krajinović, Bašić (SRB,BIH) - Huesler, Verbeek (SUI,NED) 6:4, 7:6(5)
Tepavac, Altuna (SRB,TUR) - (3) Cervantes, De Paula (ESP,BRA) 0:6, 3:6
Četvrtfinale: Krajinović, Bašić (SRB,BIH) - (3) Cervantes, De Paula (ESP,BRA) 7:5, 4:6, 16:18
WTA TURNIR - BRD BUCHAREST OPEN (Bukurešt, Rumunija, 250.000 dolara, šljaka)
1. kolo, singl: Ivana Jorović - (7) Irina-Camelia Begu (ROU) 4:6, 1:6
Dubl -
1. kolo: Jakšić, Shapatava (SRB,GEO) - Pella, Podoroska (ARG,ARG) 5:7, 6:2, 7:10
Kvalifikacije, singl -
1. kolo: Jovana Jakšić - Sofia Shapatava (GEO) 4:6, 7:6(3), 2:6
WTA TURNIR - Ladies Championships Gstaad by IXION Services (Gštad, Švajcarska, 250.000 dolara, šljaka)
1. kolo, singl: Aleksandra Krunić - (2) Kiki Bertens (NED) 3:6, 1:6
Nina Stojanović - Rebecca Sramkova (SVK) 3:6, 4:6
Dubl -
1. kolo: Krunić, Khromacheva (SRB,RUS) - Lister, Naydenova (SWE,BUL) 5:7, 6:7(3)
(3) Stojanović, Golubić (SRB,SUI) - Cako, Grammatikopoulou (USA,GRE) 6:4, 6:2
Četvrtfinale: (3) Stojanović, Golubić (SRB,SUI) - Sadiković, Teichmann (SUI,SUI) 6:3, 2:6, 11:9
Polufinale: (3) Stojanović, Golubić (SRB,SUI) - Kalinskaya, Rodina (RUS,RUS) 6:1, 6:3
Finale: (3) Stojanović, Golubić (SRB,SUI) - (1) Bertens, Larsson (NED,SWE)
ITF Womens Circuit
$100,000+H Astana, hard (Kazahstan)
1. kolo, singl: Natalija Kostić - Kyoka Okamura (JPN) 7:5, 6:4
2. kolo, singl: Natalija Kostić - (4) Polina Monova (RUS) 3:6, 6:4, 6:3
Četvrtfinale: Natalija Kostić - Vivian Heisen (GER) 4:6, 3:6
$60,000 Bursa, šljaka, Turska
1. kolo, singl: (3) Dejana Radanović - Betina Tokač (TUR) 6:2, 6:2
2. kolo, singl: (3) Dejana Radanović - Dea Herdželas (BiH) 6:4, 6:2
Četvrtfinale: (3) Dejana Radanović - Ankita Raina (IND) 6:1, 5:7, 1:6