Reprezentacije Srbije otputovale na Ekipna prvenstva Evrope

Datum objave: 31.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Kvalifikaciona takmičenja za Letnja ekipna prvenstva Evrope biće održana od 2. do 4. avgusta 2017. godine širom Starog kontinenta.

U muškoj konkurenciji do 18 godina Srbiju će predstavljati: Marko Miladinović, Boris Butulija i Konstantin Kirovski, predvođeni saveznim trenerom Jovanom Lilićem. Kvalifikacije će biti održane u slovačkom mestu Pještane.

U muškoj konkurenciji do 16 godina Srbiju će predstavljati: Kristijan Juhas, Mihailo Popović i Viktor Jović predvođeni saveznim trenerom Markom Savićem. Takmičenje će biti održano u italijanskom mestu Latiano.

U ženskoj konkurenciji do 18 godina Srbiju će predstavljati: Jana Bojović, Vera Marković i Tamara Malešević, predvođene saveznim trenerom Stefanom Soluncem. Kvalifikacioni turnir u ovoj konkurenciji biće održan u češkom gradu Most.

U ženskoj konkurenciji do 16 godina Srbiju će predstavljati: Elena Milovanović, Mihaela Đaković i Anđela Skrobonja, predvođene trenerom Slobodanom Rankoviće. Takmičenje će biti održano u mestu Rivna u Ukrajini.

Od 5. do 13. Avgusta 2017.  na Svetskom prvenstvu do 14 godina Srbiju će predstavljati:  Hamad Međedović, Stefan Popović i Filip Mandović predvođeni saveznim trenerom Vukom Bolićem. Srbija će se za svetski vrh boriti u češkom mestu Prestojovu.